מיקרוסטרטג'י רכשה עוד 11,931 ביטקוין בשווי 786 מיליון דולר

החברה מחזיקה כעת ב-226,331 ביטקוין ששוויים כמעט 15 מיליארד דולר. הרכישה האחרונה מומנה על ידי הנפקת חוב למשקיעים מוסדיים בסך 800 מיליון דולר - 300 מיליון דולר יותר מהמתוכנן
מיקרוסטרטג'י ביטקוין

חברת התוכנה מיקרוסטרטג'י, המחזיקה הגדולה ביותר של ביטקוין מבין החברות הציבוריות, רכשה לאחרונה עוד 11,931 מטבעות ביטקוין בשווי כולל של 786 מיליון דולר, מה שמביא את סך אחזקותיה בביטקוין לכמעט 15 מיליארד דולר.

נכון לסוף אפריל החזיקה החברה ב-214,400 ביטקוין. הרכישה האחרונה מעלה את סך אחזקותיה ל-226,331 מטבעות ששוויים קצת פחות מ-15 מיליארד דולר, שנרכשו במחיר ממוצע של 36,798 דולר למטבע, או בסך הכל כ-8.33 מיליארד דולר. לפי השער הנוכחי של הביטקוין שעומד על כ-65,300 דולר. סך אחזקות מיקרוסטרטג'י בביטקוין מגיע ל-14.78 מיליארד דולר.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

הרכישה האחרונה בוצעה בהמשך ישיר להנפקת אג"ח להמרה בסך 800 מיליון דולר שביצעה החברה למשקיעים מוסדיים. ההיקף המקורי של ההנפקה היה אמור להיות 500 מיליון דולר, אך הוגדל ל-700 מיליון ולבסוף נסגר על 800 מיליון דולר. במרץ האחרון הוסיפה החברה 9,245 ביטקוין תמורת 623 מיליון דולר, לאחר גיוס כספים בהנפקת חוב דומה. 

מניית החברה מגיבה בעליות קלות

מיקרוסטרטג'י החלה לצבור ביטקוין ב-2020 בהובלת מייקל סיילור, המכהן כיום כיו"ר הדירקטוריון ושימש בעבר כמנכ"ל החברה. מטרת המהלך היתה לעודד חברות נוספות לאמץ את הביטקוין כנכס רזרבה. בעוד שמספר חברות הוסיפו כמויות צנועות של ביטקוין למאזניהן, בולטת במיוחד החברה האמריקנית Semler Scientific הנסחרת בבורסה.

בשלושת השבועות האחרונים, Semler Scientific לא רק הוסיפה ביטקוין כנכס משמעותי יחסית למאזנה, אלא גם – בדומה למיקרוסטרטג'י – החלה לגייס הון בשוקי ההון במטרה לרכוש ביטקוין בסכומים גבוהים משמעותית ביחס לשווי השוק הנוכחי שלה.

מאז שמיקרוסטרטג'י החלה ברכישות הביטקוין לפני ארבע שנים, מניותיה עלו פי עשרה בערך. מניות Semler Scientific עלו ביותר מ-60% מאז שהחברה דיווחה על רכישות הביטקוין הראשונות שלה בסוף מאי.

בשבוע שעבר, חברת הברוקראז' ברנשטיין החלה בסיקור מיקרוסטרטג'י וקבעה מחיר יעד של 2,890 דולר למניה של החברה עם דירוג מעל לשוק. מניית MSTR נסחרת כרגע בעלייה כ-0.5%, סביב רמות מחיר של 1,480 דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן