תרמית באוסטריה: 12,000 ביטקוין בשווי של 115 מיליון דולר נגנבו בהונאת ענק

יותר מעשרת אלפים משקיעים נכוו השבוע בתרמית באוסטריה ומדינות נוספות באירופה.

הפרטים מתחילים להתבהר על מזימה אוסטרית בשם Optioment, כאשר הדיווחים הראשוניים מדברים על גניבה של כ-12,000 מטבעות ביטקוין בשווי של 115 מיליון דולרים (נכון לכתיבת מילים אלו) מיותר מ-10,000 משקיעים אשר השקיעו ב-Optioment. התרמית החלה כאתר אינטרנט (שעכשיו כבר ירד), ובו הוצגה החברה כקרן השקעות לביטקוין הפועלת מקוסטה ריקה. התרמית אף טענה כי פלטפורמת ההשקעות שלה מגובה בלא פחות מ-35,000 ביטקוין.

הדיווח של Die Presse חושף שהמשקיעים פותו לתרמית באמצעות הבטחה לאחוזי תשואה שבועיים של בין 1.5 ל-4 אחוזים על ההשקעה הראשונית שלהם. משקיעים אף תוגמלו בשיטת רפרל (שאנחנו כל כך אוהבים) על צירוף משתמשים חדשים לפלטפורמה דרכם.

“Optioment pays you bitcoins when you share it with your friends and business colleagues… Our unlevel compensation plan’s first level pays you 7%, second level 4%, third level 3% and way more. And it pays you everything a member in your downline makes a deposit, not only for the first time – but for every time. Active and Passive!”

כך היה רשום באתר שלהם, כפי שניתן לראות בארכיון האינטרנט.

החברה אף ארגנה אירוע ל-700 משתתפים בבית מלון בוינה, מספר שבועות לפני שהרמאים ברחו עם הכסף, והתפרסה גם לפולין, רומניה ויוגוסלביה לשעבר.

בעוד שמשך מספר חודשים קיבלו המשקיעים החזרים כספיים, התרמית המשווקת-היטב התרסקה בנובמבר 2017. לקראת סוף ינואר, החל שיתוף פעולה בין רשות שוק ההון האוסטרית למשרד התובעים בוינה ונפתחה חקירה מעמיקה עם חשד להונאה ותרמית פירמידה, כך הוסיף הדיווח.

שניים ממפעילי Optioment אף זוהו כאזרחי דנמרק ולטביה, אך עוד לא בוצעו מעצרים. מאות תלונות נאגרות על שולחנות התובעים ממשקיעים אוסטריים, וכעת האינטרפול הצטרף למרדף אחרי מנהלי ההונאה.

תורגם במקור מ-CCN

הערה בנימה אישית: חשוב להבחין שהסימנים היו על הקיר. פרויקטים אשר משווקים ע”י אפיליאציה ו/או מציעים אחוזי תשואה יומיים/שבועיים לא הגיוניים הם נורות אזהרה ענקיות. אנא מכם, שמרו על עצמכם ועל כספכם, ואם אינכם בטוחים שהכסף שלכם עובר לידיים בטוחות – אל תעבירו אותו!

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!