מצטרפת לבלוקפיי: צלזיוס מפרה חוקי ניירות ערך לפי 3 מדינות בארה"ב

המדינות אלבמה, טקסס וניו ג'רזי טוענות כי חברת צלזיוס הפרה חוקי ניירות ערך בשטחן, בדומה ל-BlockFi.
צלזיוס

הרשות לניירות ערך של מדינת אלבמה הורתה לחברת ההלוואות במטבעות דיגיטליים צלזיוס (Celsius) להסביר תוך ארבעה שבועות כיצד היא אינה מפרה את חוקי המדינה בנוגע לניירות ערך. בצו שיצא ביום חמישי, ה-16 לספטמבר, נכתב כי צלזיוס מפרה את החוק באמצעות תוכניתה בשם Earn Rewards.

יום לאחר מכן (שישי), במדינות טקסס וניו ג'רזי הוציאו צו דומה בנוגע ל-Earn Rewards של צלזיוס. בניו ג'רזי יצאה הוראה להפסקת מתן שירותי חשבונות הצוברים ריבית של צלזיוס במדינה עד ה-1 בנובמבר. לעומת זאת, באלבמה ובטקסס מאפשרים לחברת צלזיוס להביע את עמדתה לפני שינקטו במהלך דומה. 

מהרשויות במדינת טקסס נמסר כבר ב-14 במאי שיתכן כי צלזיוס לא עומדת בהתאם לחוקי ניירות הערך של המדינה. עם זאת, נראה שהגישה שלהם יותר ידידותית מאשר של ניו ג'רזי.

מנהל האכיפה של מועצת טקסס לניירות ערך, ג'ו רוטונדה, אמר ל-CoinDesk: "אני לא מנסה לסגור את החברה או את דלתותיה… אני מזהה שהנכסים הדיגיטליים וטכנולוגיית הבלוקצ'יין סוללים את הדרך להזדמנויות חדשות מרגשות ושירותים פיננסיים חדשים. אנחנו פשוט מנסים לגרום לצלזיוס לעבוד בהתאם לחוק כך שהיא תוכל להמשיך לפעול באופן חוקי ולגיטימי בזמן שהיא מגנה על לקוחותיה והנכסים שלהם."

הרגולציה תוקפת את תחום ההלוואות בקריפטו

על פי החוק היבש נראה שהצעת חשבונות צוברי ריבית נחשבת כסוג של "ניירות ערך" מאחר והם סוג של חוזי השקעה אשר מבטיחים רווחים למשקיעים. במידה ואין אישור מיוחד מטעם הרשויות להפעיל שירותים אלו, על כל  הגופים לקבל רישיון מהגוף הרלוונטי לכל סוג של שירות הנחשב כנייר ערך. 

צלזיוס היא לא החברה הראשונה תחת האש של הרגולטורים בארה"ב בנושא, וכנראה גם לא האחרונה. נראה עכשיו כי האיום של הרשות לניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) על קוינבייס (Coinbase) היה נורת האזהרה לתחום ההלוואות בקריפטו בכלל. 

כפי שדיווחנו, קוינבייס קיבלה איום בתביעה מצד ה-SEC במידה והיא תשיק את שירותי ההלוואות שלה. בנוסף לאזהרה שקיבלה קוינבייס וההליכים נגד צלזיוס, דרישות הפסקת פעילות כבר הוגשו כלפי פלטפורמת ההלוואות BlockFi במספר מדינות בארה"ב.

בצלזיוס לא שומרים על שתיקה

דובר צלזיוס אמר ל-CoinDesk: "אנחנו מאוכזבים שההוראות הללו הוגשו ומתנגדים בלב שלם עם האשמות שצלזיוס לא עבדה בהתאם לחוק. תמיד עבדנו, ותמיד נעבוד, עם רגולטורים בארה"ב ובכל העולם כדי לפעול בהתאמה מלאה עם החוק. לאור המחויבות שלנו לקפדנות רגולטורית, אנחנו מצפים להתייחס לעניין הזה במהירות. נכון לעכשיו, אין שום שינוי בשירותים שלנו עבור לקוחותינו. אנחנו נשאיר את הקהילה שלנו מעודכנת עם כל התפתחות."

מנכ"ל החברה, אלכס משינסקי, הוסיף כי הוא ישמח להסביר את המודל העסקי של החברה לגופים הרגולטורים. 

לאחר שהתייחס להצהרות של הרגולטורים כי בכוונתם "להגן על הלקוחות," אמר: "הם צריכים לעודד אותנו שאנחנו מצליחים מכיוון שאנחנו מצליחים לעזור בצורה אפקטיבית לחלוקת העושר וסיפוק הזדמנויות לכולם, לא רק ל-1%."

בחודש הקרוב אנחנו צפויים לשמוע עוד בנושא ונעדכן כשיהיו התפתחויות מעניינות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן