צניחה של 30%: המטבע של קריפטו.קום צולל לאחר חיתוך תגמולי המשתמשים

בעקבות הודעתה של חברת קריפטו.קום על הפחתת תגמולי הריבית למשתמשיה, מטבע CRO, חווה ירידה של 10% מרגע ההודעה וnשלים ירידה של 30% בשבוע.
CRO צונח

חברת קריפטו.קום (Crypto.com), שבין השאר מפעילה גם את בורסת המטבעות הדיגיטליים השישית בגודלה, הודיעה שלשום (א') למשתמשיה, המחזיקים בכרטיס הויזה שלה, על הפחתה משמעותית בתגמולים אותם הם מקבלים עבור השימוש בכרטיס שלה ועבור החזקותיהם במטבע החברה, CRO.

כרטיס הויזה של קריפטו.קום מאפשר למשתמשים לקבל חזרה אחוז מסוים מסך העסקאות שהם מבצעים בעזרת הכרטיס (Cash-Back).

תגמול עבור החזקה

כרטיס הויזה של קריפטו.קום מחולק למספר רמות. ככל שרמת הכרטיס גבוהה יותר השימוש בו מזכה את בעליו בתמורה רבה יותר וזאת משום שככל שרמת הכרטיס גבוהה יותר, המשתמש המחזיק בו נדרש להחזיק ולנעול כמות גדולה יותר של CRO.

סטייקינג (Staking) היא הפעולה של נעילת כמות מסוימת של מטבעות דיגיטליים בארנק ייעודי כדי לתמוך באבטחת ותפעול רשת בלוקצ'יין המבוססת על מנגנון הוכחת החזקה (Proof of Stake) שעליה מתקיים ופועל המטבע. נעילת המטבעות בארנק מזכה את בעל הארנק בתמורה.

חיתוך דרסטי בתגמול

בהודעת החברה מיום ראשון האחרון נמסר כי התגמולים על השימוש בכרטיס יופחתו ב-69.5% בממוצע וב-100% ברמת הכרטיס הנמוכה ביותר, וזאת על מנת להבטיח את קיום  ההבטחות שלה לאורך זמן. בנוסף, ביצעה החברה הפחתות נוספות ברמות הכרטיס השונות.

בהודעת החברה, צוין כי מחזיקי כרטיסים שהיתה להם החזקה פעילה של שישה חודשים לפני ה-1.5.22 לא יחוו הפחתה בתגמוליהם עד שתקופת ההחזקה שלהם תסתיים.

המשתמשים זועמים

ההודעה של קריפטו.קום על החיתוך הדרסטי בתגמולים למשתמשי כרטיס האשראי שלה עוררה כעס ותרעומת בקרב לקוחות החברה. המשתמש Devchart צייץ ל-170,000 העוקבים שלו בטוויטר שהמהלך של קריפטו.קום היה המהלך הטיפשי ביותר של היום.

המנכ"ל עושה אחורה פנה

בתגובה לכעס שהתעורר בקהילת המשתמשים, מנכ"ל קריפטו.קום, כריס מרזלק (Kris Marszalek) צייץ היום (ג') כי הוא קשוב לרחשי הלב של הקהילה ולכן הודיע שהשינויים המתוכננים יעברו התאמה כדי לשקף גישה מאוזנת יותר לנושא.

לדבריו, במקום לבטל כליל את תגמולים הסטייקינג, החברה תציע תשואה שנתית של 8% לרמות הגבוהות של הכרטיס ותשואה שנתית של 4% לרמות הנמוכות יותר שלו.

לא ברור באיזו מידה הודעה זו של מנכ"ל קריפטו.קום אכן הרגיעה את השטח, כפי שניתן לראות מהציוץ של אחד מלקוחותיה שהביע אכזבה:

מטבע CRO צולל

לחדשות היתה השפעה דרמטית על מחיר ה-CRO, שסך הכל איבד בשבוע האחרון 30% מערכו, על פי CoinGeko. נכון לכתיבת שורות אלה המטבע נסחר במחיר של 0.29 דולר.

היסטוריה של מהלכים מקוממים

בתחילת דרכה ב-2016 קריפטו.קום, שנקראה אז "מונאקו", גייסה עשרות מיליוני דולרים תוך הבטחה להפיץ כרטיס אשראי שיאפשר שימוש במטבע שלה. בתמורה להשקעה בחברה היא העניקה למשקיעים טוקן שנקרא MCO והיה טוקן מסוג ERC-20 על רשת הבלוקצ'יין של אתריום.

במשך תקופה, MCO ו-CRO התקיימו זה לצד זה, אך באוגוסט 2020 החברה ביטלה את MCO והמירה את הטוקן, שהוחזק על ידי משתמשים רבים, במטבעות CRO. מהלך זה עורר כעס ובלבול בקרב המשקיעים וזאת משלוש סיבות.

האחת – כאשר הושק ה-CRO קריפטו.קום הבטיחה שלא תמזג את MCO עם המטבע החדש. השניה – למחזיקי MCO, ובמיוחד לאלה שהשתמשו בו לסטייקינג, ניתנו הטבות שבוטלו עם מיזוג המטבעות. השלישית – כאשר בוצעה ההמרה מ-MCO ל-CRO, היא נעשתה בשער שלא תאם את החלק היחסי שהגיע למחזיקי MCO.

כעת נותר יהיה להמתין ולראות האם העובדה שקריפטו.קום חזרה בה מהחלטתה לצמצם דרסטית את התגמולים ללקוחותיה אכן תצליח להחזיר את האמון שלהם בה ותאפשר התאוששות של המטבע שלה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן