לראשונה: רשות שוק ההון העניקה רישיון עיסוק בקריפטו לחברה ישראלית

לראשונה בישראל, ראשות שוק ההון בראשות משה ברקת, מעניקה לחברת היבריד בריג' הולדינגס רישיון קבוע לעיסוק בקריפטו
רשות שוק ההון מעניקה רישיון קריפטו

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון הישראלית, העניק אתמול (ד') לחברת היבריד בריג' הולדינגס רשיון קבוע לעיסוק בקריפטו והפך אותה לחברה הראשונה שנהנת מהתקדמות הרגולציה בישראל.

היבריד בריג' הולדינגס היא חברה פרטית ישראלית לא ממשלתית, שבונה תשתית היוצרת מן גשר טכנולוגי בין קריפטו לפיאט (כסף ממשלתי) שנמצא בבנקים בנק שעברו הליך KYC (הכר את הלקוח) תוך התמקדות בהפשטת הליך המסחר. על פי רשם החברות, במניות החברה מחזיקים גיתם בי בי די או, מושיק תאומים והר-טוב עידו.

תהליך האישור

במסגרת תהליך הענקת הרישיונות בארץ שנעשה על ידי ובסמכות רשות שוק ההון הישראלית, נבדקים על ידי רשות שוק ההון מכלול של 4 סיכונים מרכזיים: הלבנת הון ומימון טרור, סיכונים טכנולוגיים, סיכונים תפעוליים ושמירה על כספי הלקוחות.

החוק קובע כי חברות שפעלו בעבר בתחום המטבעות הדיגיטליים וטרם קיבלו רישיון, הן בעלות אישור המשך עיסוק עד לקבלת רישיון קבוע.

בהתאם לנהלי הרישוי הקיימים, מבצעת רשות שוק ההון בדיקת נאותות של בעלי שליטה בעסק המעוניין לקבל רישיון קבוע. בנוסף, בוחנת הרשות את מדיניות ניהול הסיכונים מצד הלקוחות, עמידה בתנאים וקיום נהלי ציות הלבנת הון ומימון טרור, שמירה על פרטיות ואבטחת מידע.

חברות ישראליות נוספות ממתינות לאישור

על שולחנה של רשות שוק ההון הישראלית ממתינות בקשות נוספות לרישיון קבוע לעיסוק בתחום, אשר עשויות להיות מאושרות בטווח הקרוב, אם כי צפוי שחלק מהבקשות יידחו בשל אי-עמידה בתנאים ודרישות הציות.

מאחר והנושא יחסית חדש כשמדובר במתן לגיטימציה והתקדמות הרגולציה בישראל של תחום הקריפטו, מגיעות דרישות שונות ולא צפויות להתאמת הפעילות של החברות והעסקים הישראלים.

עם זאת, לא ניתן שלא להעביר ביקורת: חברת היבריד בריג' הולדינגס אינה חברה מוכרת בפעילותה בעוד שישנן חברות ישראליות כגון Bit2C וביטס אוף גולד שפועלות שנים רבות בתחום ומחכות לרישיון.

חברות אלו פועלות תחת אישור המשך עיסוק, אך לא תחת פיקוח מלא של רשות שוק ההון, מה שמעיב על עלויות הרגולציה שלהן וכתוצאה על השימוש בהן.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן