לאחר הדחייה: מנהלת הנכסים VanEck מבקשת להקים קרן נאמנות על ביטקוין

בקשה חדשה לקרן נאמנות על ביטקוין הוגשה ע"י מנהלת הנכסים VanEck לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC).
ואן אק

מנהלת הנכסים מהגדולות בעולם, VanEck, הגישה הצעה לקרן נאמנות חדשה על ביטקוין תחת השם Bitcoin Strategy Fund. הצעה זו הוגשה ימים ספורים בלבד לאחר ש-SEC דחתה בפעם השנייה השנה את הצעת VanEck לקרן סל על ביטקוין. 

על פי התשקיף אשר הוגש ביום שני (אתמול), הקרן החדשה תשקיע בחוזים עתידיים של ביטקוין (באמצעות חברת בת של VanEck), במכשירי השקעה משותפים ובמוצרים נסחרים בבורסה המציעים חשיפה לביטקוין. 

את כספי הקרן ינהל גרגורי קרזנר, סגן מנהל התיקים של קרן עוקבת המדד, וראש מחלקת המסחר הפעיל של VanEck.

הקרן לא תשקיע בביטקוין או מטבעות דיגיטליים אחרים באופן ישיר.

מה ההבדל בין קרן סל וקרן נאמנות?

קרנות נאמנות וקרנות סל הם שני מכשירים פיננסיים שנשמעים דומה, אך בפועל בעלי מאפיינים שונים מאד. ראשית, לרוב קרנות נאמנות מנוהלות בצורה אקטיבית, לעומת קרנות סל אשר צמודות למדד או נכס כלשהו.

אך אחד ההבדלים הבולטים בין השניים הוא שאת קרנות הסל ניתן להמיר בנכס או במכשיר הפיננסי שמייצגת הקרן. 

לדוגמה, בקרן סל בעלת התחשבנות פיזית על ביטקוין, המשקיעים יכולים לקבל את הביטקוין עצמו בתמורה לקרן אך זה נגיש למשקיעים גדולים ומשקיעים כשירים לרוב. בצורה זו, ישנה נזילות קבועה הן של הקרן והן של הביטקוין שהיא מייצגת. 

אך בקרן הנאמנות, ברוב המקרים כאשר מונפקות מניות חדשות לקרן הן מוקפאות לתקופה בת מספר חודשים מרגע הרכישה. כך למשל עובדת קרן הנאמנות גרייסקייל אשר מציעה את מניית GBTC. ההבדלים הללו משמעותיים משום שהם מגלמים בתוכם סיכונים נוספים שמחזיקי קרנות נאמנות צריכים להכיר, ושבעקבותיהם נוצרים לעתים תכופות פרמיות או הנחות ביחס למחיר של נכס הבסיס אותו הקרן מגלמת.

בנוסף, הניהול האקטיבי של קרנות הנאמנות מאפשרים למנהלת הקרן למכור ולקנות נכסים עם כספי הקרן במטרה ליצור רווחים למשקיעים. מסיבה זו קרנות הנאמנות לרוב גובות דמי ניהול ועמלות גבוהות יותר ביחס לקרנות סל.

קרנות הסל לא ממתינות לארה"ב 

מאז 2013 מוגשות ל-SEC הצעות לקרנות סל על ביטקוין, כאשר ב-2017 גבר קצב הבקשות. עד כה ה-SEC דחו את ההחלטה אם לאשר את הקרנות עד למגבלת הזמן האפשרית להם על פי חוק, ולאחר מכן סירבו. 

כיום ישנן יותר מ-9 בקשות שונות שהוגשו ע"י מוסדות פיננסיים מסורתיים וכאלו שעוסקים בתחום המטבעות הדיגיטליים לרשות לני"ע. מתוכן שתיים כבר נמצאות בדיון, ובשתיהן נדחתה ההחלטה לפחות פעמיים.

עם זאת, בזמן שבארה"ב ממשיכים לדחות את קרנות הסל, ברחבי העולם נעים קדימה. בקנדה כבר אושרו השנה קרנות סל על ביטקוין וגם על אתריום. VanEck הגישה הצעה גם לקרן סל על אתריום בארה"ב. אך כצפוי עדיין לא התקבלה תשובה מה-SEC.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן