משקיעי ביטקוין, רשות המסים האמריקאית בדרך אליכם!

מיסים במסחר ביטקוין

כל סוחר ביטקוין בארצות הברית שקיווה להימנע מתשלום מסים על רווחיו באמצעות מסחר במטבעות הופתע כשגילה שחוקים חדשים חוקקו במיוחד בשביל עניין זה, ועכשיו לא ניתן להתחמק מתשלום לרשות המיסים באמצעות מסחר במטבעות קריפטוגרפיים.

עד היום כל עורך דיני מסים טוב או רואה חשבונות מוצלח, היה יכול לנסות לטעון שמסחר בביטקוין או בכל מטבע אחר הוא אירוע שלא ניתן לגבות עליו מסים, אך הרשויות בארצות הברית עובדים קשה בשביל לעצור את הפרצה. הצעת החוק האחרונה כוללת הבהרות שהופכות את האסטרגיה הזו לחיסכון במס ללא רלוונטית.

הבעיה נובעת מזה שרשות המיסים התייחסה למטבע כאל רכוש ולא כאל כסף, וכאשר סוחרים בביטקוין או בכל מטבע קריפטוגרפי אחר – מתייחסים אל זה כסחר חליפין. בחוק החדש הרשות נותנת את האפשרות לסחר חליפין (ללא מיסים) רק כאשר מדובר בעסקאות נדל"ן. כלומר שעסקאות סחר במטבעות קריפטוגרפיים לא יחשבו לסחר חליפין וידרשו בתשלום מס.

אוון פוקס, מנהל מחלקת מסים במשרד ראיית חשבון בניו יורק אמר:

"חלק מהאנשים פשוט משתמשים בביטקוין שרשות המסים מתיחסת אליו כאל רכוש ומחליפים אותו ברכוש אחר ואומרים שהם עושים את זה מסיבות השקעה כדי שזה ישמע כמו סחר חליפין, אך אני חושב שזה מתיחה של החוקים."

על פי מסגרת המס הנוכחית, תושבים אמריקאים צריכים לדווח על הרווחים שהם ייצרו בעזרת מסחר בביטקוין ולחשב את המסים שהם צריכים לשלם לפי מסגרת המיסים שלהם. החזקת הנכס (המטבע) לפחות משנה נחשבת להשקעה בעלת טווח קצר שאפשר לקחת עלייה בין 10% ל39.6% של מיסים, ואילו החזקת הנכס ליותר משנה נחשבת להשקעה בעלת טווח ארוך ורשות המיסים לוקחת עלייה עד כ20%.

בכל מקרה אם סחרתם בביטקוין בשווי של $20,000 או יותר – בעזרת Coinbase (הבורסה האמריקאית המובילה למסחר בביטקוין) לרשות המסים יש כבר את ההעברות שלכם.

"אם תשקיעו את הכסף שלכם במטבעות קריפטוגרפיים ויום אחד תחליטו לקנות בית ב-2 מיליון דולר,רשות המיסים ישימו לב. הם לא טיפשים, כסף לא פשוט מופיע משום מקום."

רשות המיסים יכולים גם להחליט לעקוב אחריי תשלומי המיסים של בן אדם עד ל-3 שנים אחורה בשרות שנקרא Chain Analysis (ניתוח הבלוקצ'יין). מומחה בבלוקצ'יין אנאליסיס מחפש פעולות חשודות של אדם ובודק האם הוא משתמש בביטקוין כדי להתחמק מתשלום מס.

"אם כמה שנים מעכשיו הרשות לתשלום מיסים מקבלים את היכולת לראות את כל ההעברות שעשיתם בשנת 2017 ולא דיוותם עליהן ועשיתם כמות משמעותית של כסף, יכול להיות שתעמדו לדין."

פוקס הסבירו:

"זהו סיכון שיש אנשים שמוכנים לקחת אותו אך יש לו גם השלכות רעות אם הם נתפסים."

אנחנו בישראל פשוט נצטרך להישאר עם עיניים פקוחות ולעקוב אחר הנעשה בארה"ב, משום שרשויות המסים וניירות ערך בישראל אוהבות 'לחקות' את פעולותיהן של המקבילות מבת הברית.

מקור הידיעה

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן