עושים סדר במטבעות דיגיטליים

אנקוראג’ (Anchorage) אושרה כבנק קריפטו מפוקח פדרלית בארה”ב

בנק קריפטו

חברת אבטחת המטבעות הדיגיטליים אנקוראג’ (Anchorage) קיבלה אישור תחת תנאי להיות בנק המטבעות הדיגיטליים הראשון בארה”ב אשר מפוקח באופן ישיר ע”י משרד המפקח על המטבע (ה-OCC), ששייך למשרד האוצר האמריקני.

זוהי בשורה עצומה לתעשייה ויש שרואים בה כמתנת פרידה מראש ה-OCC היוצא, בריאן ברוקס, אשר כבר הצהיר בעבר ש”אין שום כוונה לאסור על ביטקוין”, “ביטקוין גדול מדי כדי להיעצר” ושיש לתמוך בתעשייה ולסייע לה לגדול.

בנק מטבעות דיגיטליים

עבור מוסדות פיננסיים גדולים, השמירה, ניהול ומסחר במטבעות דיגיטליים הייתה צרה רגולטורית מזה שנים. במהלך 2020, המשוכות הללו ירדו בהדרגה עם 3 מכתבים ששוחררו ע”י ה-OCC והכינו את הקרקע לבנקי מטבעות דיגיטליים.

אך כעת – התעשייה אשר צומחת בקצב מסחרר, קופצת מעל משוכה משמעותית נוספת.

בהצהרה של ה-OCC צוין כי “במתן אישור הבנקאות, ה-OCC התנהל באופן ביקורתי ומוקפד כפי שביצע בבחינת אישורים אחרים. בכך שאנחנו מאשרים את הבנק כחלק ממערכת הבנקאות הפדרלית, גם הבנק וגם התעשייה ירוויחו מהפיקוח בעל הניסיון והמומחיות של ה-OCC.”

“אנחנו בנק לאומי,” אמר נשיא אנקוראג’ דיוגו מוניקה. “ההבדל היחיד הוא שקו העסק שלנו הוא מטבעות דיגיטליים לעומת נכסים אחרים.”

“היתרון בלהיות בנק מפוקח ברמה הפדרלית הוא שהחוקים הללו מקדימים את חוקי המדינות עצמן (ה-states). הבהירות שמסופקת ע”י הרגולטור הוותיק ביותר לבנקים בארה”ב… שולחת מסר חזק מאד.”

בקבלת הרישיון הופכת אנקוראג’ לבנק המטבעות הדיגיטליים השלישי בארה”ב, אחרי קראקן (Kraken) ואוואנטי (Avanti) אשר קיבלו אישור להיות בנק קריפטו במדינת וויומינג.

הבאות בתור הן ביטפיי (BitPay) ופקסוס (Paxos) אשר שתיהן כבר הגישה בקשה ל-OCC כדי להתקבל כבנק לאומי גם כן.

ביטקוין מגיב בחיוב

מאז יצאה ההודעה אמש, שער הביטקוין עלה בכ-6% ונסחר כעת בשער של כ-$38,200.

ההודעה חיובית מאד לתעשייה, שכן היא מאפשרת לבנקים הלאומיים לפעול בכל מדינות ארה”ב באופן ישיר (במקום לקבל אישור פר מדינה). כמו כן, היא תאפשר לאנקוראג’ לפתח שירותים חדשים בתחום, כגון הלוואות, Staking, ועוד.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

יצרנו עבורכם את הקורס המקיף ביותר בישראל שילמד אתכם איך להרוויח בצורה מחושבת ונכונה, שלב אחר שלב.