בנק נוסף בדרום קוריאה משיק שירותי אבטחת מטבעות דיגיטליים

בנק Woori משתף פעולה עם זירת המסחר CoinPlug כדי להציע שירותי קאסטודיאן ללקוחות גדולים
דרום קוריאה

על פי דיווח ב-11 ביולי (אתמול) של אתר החדשות The Korean Economic Daily, הבנק וורי (Woori) מצטרף למספר בנקים וחברות פיננסים בדרום קוריאה אשר הודיעו כי הן משיקות שירותי משמורן (Custodian) למטבעות דיגיטליים. 

שירותי משמורן לביטקוין ומטבעות דיגיטליים, הם למעשה שירות השומר על המטבעות הדיגיטליים בשאיפה בצורה מאובטחת ותחת פיקוח רגולטורי. השירות לרוב מיועד ומכוון למשקיעים גדולים שאינם רוצים לשמור על המטבעות הדיגיטליים בעצמם, ומוכנים לשלם דמי ניהול כדי שגוף אחר יעשה זאת עבורם.

הבנק Woori, בשיתוף פעולה עם חברת קוינפלאג (CoinPlug), משיק את שירותי המשמורן בשם D-Custody. החברה מדרום קוריאה הוקמה בשנת 2013, ומאז הפעילה את אחת מזירות המסחר הראשונות במדינה למטבעות דיגיטליים. בנוסף, החברה מפתחת כלים, מוצרים ושירותים פיננסיים מבוססי בלוקצ'יין. החברה תהיה בעלת המניות הגדולה ביותר בשירות החדש, ולאחריה בנק Woori.

על פי החוק בדרום קוריאה, חברות מקומיות לא יכולות להשתמש בשירותי זירות מסחר של מטבעות דיגיטליים, ולכן הבנקים של המדינה יכולים להכנס לשוק הקריפטו רק באמצעות בעלות של מניות במיזמים משותפים עם חברות אחרות.

נציג Woori אמר: "בשווקים מחו"ל, שירותי משמורת על נכסים דיגיטליים הפכו לעיסוק מוצלח ומבוסס מבין שאר השירותים המוצעים על ידי הבנקים."

לא רק Woori

הבנק Woori מצטרף לשורה של בנקים אחרים במדינה אשר הודיעו כי ישיקו גם הם שירותי משמורן ושירותים נוספים בתחום. ביניהם, NH Bank אשר הודיע על כוונתו להציע שירותי משמורן בשיתוף עם החברות Hexlant ו-Pacific Law. בנקים נוספים אשר הצהירו על כוונות דומות בדרום קוריאה הם: Kookmin Bank ו-Shinhan Bank.

דרום קוריאה ומטבעות דיגיטליים

דרום קוריאה, המונה כ-50 מיליון תושבים, הייתה אחת השחקניות הבולטות בשוק המתפוצץ של המטבעות הדיגיטליים ב-2017. חברת הפינטק Cindicator העריכה שאנשי דרום קוריאה היו אחראים על כ-30% מנפח המסחר במטבעות דיגיטליים באותה השנה. 

הביקוש הגדול במדינה ממשיך על אף שממשלת דרום קוריאה החלה לאכוף רגולציות חדשות בנוגע למסחר ותעשיית המטבעות הדיגיטליים במדינה בסוף מרץ 2021. 

החוקים שנכנסו לתוקף בסוף מרץ דורשים מכל זירות המסחר, שירותי המשמורן, מנהלי הנכסים ונותני שירותי הארנקים במדינה – לעבוד תחת רישיון כדי לפעול בשטח המדינה. בנוסף, על זירות המסחר להיות בקשר עם הבנקים המקומיים כדי לוודא שכל המשתמשים מזוהים בשמם המלא והאמיתי כפי שמופיע בחשבון הבנק שלהם.

שיתוף הפעולה עם הבנקים המקומיים, במטרה להילחם בהלבנת הון, יאפשר למעשה לרשויות אכיפת החוק של המדינה לגשת למידע בנוגע להעברות של מטבעות דיגיטליים עבור חקירותיהם. זו סוגיה שצפויה לפגוע בפרטיות של כל המשתמשים בזירות המסחר.

על נותני השירות בתחום הנכסים הדיגיטליים לעמוד בתקנות החדשות בצורה מלאה עד ה-24 בספטמבר. בנוסף, עליהם לדווח על כל פעולה חשודה ליחידת המודיעין הפיננסי של דרום קוריאה, כדי שזו תחקור אם מדובר בהלבנת הון. 

עבור ה-FATF, כוח המשימה לאכיפה פיננסית – הגוף אשר מבצע את האכיפה בתחום, העניין הוא להביא את האכיפה בתחום המטבעות הדיגיטליים לאותו הסטנדרט כמו של התחום הפיננסי המסורתי. 

כפי שדובר מטעם ה-FATF אמר: "ה-FATF שם את אותן המחויבויות על נכסים דיגיטליים ונותני השירות שלהם כמו כל עסק פיננסי אחר. ה-FATF לא מסמנים שום סוג של קריפטו או מטבע דיגיטלי, ה-FATF מביאים אותם לאותו הסטנדרט כמו של בנקים, עסקים הנותנים שירותים מוניטרים, סוחרי מניות ואחרים במגזר הפיננסי."

לסיכום

הצעדים הנוקשים מגיעים ככל הנראה כתוצאה משנים של מסחר וכרייה במדינה ללא פיקוח מספק. הדבר הוביל להרבה מקרים של הלבנת הון ואי-דיווח לרשויות. רק בחודש שעבר נחשף כי המדינה החרימה מטבעות דיגיטליים בשווי של 43 מיליון דולר לכ-12,000 אנשים המואשמים בהעלמת מס. 

תעשיית הקריפטו בדרום קוריאה עוברת את אחד האתגרים הגדולים בהיסטוריה שלה בחודשים אלו. האם הגברת ההילוך מצד הרשויות תגרום להסדרת התחום ולצמיחה של התעשייה או דווקא להקטנת נפחי המסחר והוצאת העסקים מהמדינה? 

בכל מקרה, נראה כי התקנות הקפדניות והאכיפה המוגברת אכן מגבירה את הצורך בגופים כמו בנקים הנותנים שירותי משמורן ועומדים בכל הרגולציות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן