לפחות 6 מיליון ד’ נגנבו בפריצה לארנקי סולאנה: שער SOL נפל כ-10%

מעל 8,000 ארנקי סולאנה נפרצו לפנות בוקר כאשר תוקף אלמוני הצליח לשים ידיו על המפתחות הפרטיים שלהם.
סולאנה פריצה

משתמשי רשת הבלוקצ’יין של סולאנה (Solana) ספגו מהלומה היום (ד’) בשעות הבוקר המוקדמות. תוקף אלמוני הצליח למשוך מטבעות SOL, USDC וטוקנים נוספים בשווי עולה על 5 מיליון דולר מארנקיהם של לפחות 8,000 משתמשים שונים. שער המטבע SOL נופל כ-10% במהלך הלילה, סביר כי בהקשר ישיר לפריצה.

על פי הדיווחים ברחבי הטוויטר, המתקפה עודנה מתרחשת ברגעים אלו. הערכות ראשוניות מספרות כי הקורבנות השתמשו בארנקים חמים בטלפון החכם. בינתיים, משתמשים של הארנק הפופולרי טראסט (Trust Wallet), ארנקי סולאנה Phantom ו-Slope, ואף של פלטפורמת ה-NFT מג’יק עדן (Magic Eden) מדווחים כי נפגעו.

מסתמן כי המפתחות הפרטיים של משתמשי הארנקים הנ”ל היו חשופים לתוקף עד לכדי היכולת לחתום דיגיטלית על עסקה (קרי ליצור אותה ולשלוח אותה ברשת הבלוקצ’יין) בשם המשתמשים. בעקבות זאת, חברת האבטחה PeckShield מעריכה כי מדובר במתקפת שרשרת אספקה, בה צד שלישי שמשויך לאפליקציות הותקף ודרכו ניתנה הגישה לארנקי המשתמשים.

מ-Phantom נמסר: “אנחנו מעריכים את התקרית שמשפיעה על ארנקי סולאנה ועובדים צמוד עם צוותים אחרים באקוסיסטם כדי לרדת לשורש המתקפה. אנחנו נוציא עדכון ברגע שיהיה ברשותנו מידע נוסף. בשלב זה, הצוות לא מאמין שמדובר במתקפה שמטרטגת באופן ספציפי את Phantom.”

בשלב זה, עדיין נשקלת האפשרות כי פרצת האבטחה היא ברשת הבלוקצ’יין של סולאנה עצמה, ולא רק בארנקים – אם כי אופציה זו פחות סבירה.

“קיבלתי הודעה: נמשך הכסף”

משתמש הטוויטר @gostak_gm מסר לאתר החדשות CoinDesk שקיבל הודעת פוש פתאומית כי מטבעות SOL נמשכו מהארנק. “זה היה הארנק החם הראשי שלי, אז הייתי מוכרח לחבר אותו לתוספים רבים בטלפון ובדפדפן כדי להסתנכרן עם ספקי ארנקים שונים כמו גם עם אפליקציות מבוזרות. לא ברור לי מה מקור הבעיה, אבל אני שמח שרוב הכסף שלי נמצא בארנקים קרים.”

על פי דיווחים נוספים בטוויטר ייתכן כי לא רק ארנקי סולאנה נמצאים בסיכון. חלק מארנקי סולאנה מאפשר ליצור מפתח פרטי שתומך גם ברשתות בלוקצ’יין שונות. כלומר, אם המשתמש נעזר באותו הארנק גם עבור מטבעות אחרים, ייתכן שגם הם בסיכון. בשלב זה, אין מספיק בהירות.

רצוי כי משתמשי הארנקים שחשופים לפריצה ימשכו את כספיהם לארנקי חומרה כגון לדג’ר ננו X או טרזור T, או לכל הפחות לבורסה באופן זמני במידה ולא ניתן לרכוש ארנק במהירות.

משתמש הטוויטר foobar מדווח על הידיעה הראשונית.

שער סולאנה נופל

שער המטבע סולאנה (SOL) נסחר אמש ב-22:00 שעון ישראל סביב רמת ה-$41. במהלך הלילה איבד המטבע כ-10% ונפל עד כ-$37.5 למטבע אחד. נכון לכתיבת מלים אלו, עומד המטבע על שער $38.8.

פלטפורמת ה-NFT מג’יק עדן, הודיעה רק אתמול על גיוס של 130 מיליון דולר לפי שווי של כ-1.6 מיליארד ואחראית ל-90% מנפחי המסחר ב-NFT על רשת סולאנה.

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן הוא בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה לצד ארגונים נוספים ובמשך שנים רבות. בן נמנה בין מקימי עמותת בלוקצ'יין בי-7, אשר מנגישה את עולם המטבעות הדיגיטליים למטרופולין הדרומי. בנוסף, הינו בעל הטור "בלוג-צ'יין" בכלכליסט, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

פופ-אפ-קורס-זום-קריפטו1

מסלולי ההכשרה של CryptoJungle

מעוניינים ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק המטבעות הדיגיטליים?

מצויין, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

רוצה ללמוד להשקיע עם CryptoJungle?

או לסחור עם המקצוענים המובילים בישראל? 

מעולה! הזדמנות מצוינת ל-20 הראשונים לרכוש בהטבה מ-ש-ו-ג-ע-ת בגובה

🎁 10% הנחה!

⏰אל תחכו, מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן