לפחות 6 מיליון ד' נגנבו בפריצה לארנקי סולאנה: שער SOL נפל כ-10%

מעל 8,000 ארנקי סולאנה נפרצו לפנות בוקר כאשר תוקף אלמוני הצליח לשים ידיו על המפתחות הפרטיים שלהם.
סולאנה פריצה

משתמשי רשת הבלוקצ'יין של סולאנה (Solana) ספגו מהלומה היום (ד') בשעות הבוקר המוקדמות. תוקף אלמוני הצליח למשוך מטבעות SOL, USDC וטוקנים נוספים בשווי עולה על 5 מיליון דולר מארנקיהם של לפחות 8,000 משתמשים שונים. שער המטבע SOL נופל כ-10% במהלך הלילה, סביר כי בהקשר ישיר לפריצה.

על פי הדיווחים ברחבי הטוויטר, המתקפה עודנה מתרחשת ברגעים אלו. הערכות ראשוניות מספרות כי הקורבנות השתמשו בארנקים חמים בטלפון החכם. בינתיים, משתמשים של הארנק הפופולרי טראסט (Trust Wallet), ארנקי סולאנה Phantom ו-Slope, ואף של פלטפורמת ה-NFT מג'יק עדן (Magic Eden) מדווחים כי נפגעו.

מסתמן כי המפתחות הפרטיים של משתמשי הארנקים הנ"ל היו חשופים לתוקף עד לכדי היכולת לחתום דיגיטלית על עסקה (קרי ליצור אותה ולשלוח אותה ברשת הבלוקצ'יין) בשם המשתמשים. בעקבות זאת, חברת האבטחה PeckShield מעריכה כי מדובר במתקפת שרשרת אספקה, בה צד שלישי שמשויך לאפליקציות הותקף ודרכו ניתנה הגישה לארנקי המשתמשים.

מ-Phantom נמסר: "אנחנו מעריכים את התקרית שמשפיעה על ארנקי סולאנה ועובדים צמוד עם צוותים אחרים באקוסיסטם כדי לרדת לשורש המתקפה. אנחנו נוציא עדכון ברגע שיהיה ברשותנו מידע נוסף. בשלב זה, הצוות לא מאמין שמדובר במתקפה שמטרטגת באופן ספציפי את Phantom."

בשלב זה, עדיין נשקלת האפשרות כי פרצת האבטחה היא ברשת הבלוקצ'יין של סולאנה עצמה, ולא רק בארנקים – אם כי אופציה זו פחות סבירה.

"קיבלתי הודעה: נמשך הכסף"

משתמש הטוויטר @gostak_gm מסר לאתר החדשות CoinDesk שקיבל הודעת פוש פתאומית כי מטבעות SOL נמשכו מהארנק. "זה היה הארנק החם הראשי שלי, אז הייתי מוכרח לחבר אותו לתוספים רבים בטלפון ובדפדפן כדי להסתנכרן עם ספקי ארנקים שונים כמו גם עם אפליקציות מבוזרות. לא ברור לי מה מקור הבעיה, אבל אני שמח שרוב הכסף שלי נמצא בארנקים קרים."

על פי דיווחים נוספים בטוויטר ייתכן כי לא רק ארנקי סולאנה נמצאים בסיכון. חלק מארנקי סולאנה מאפשר ליצור מפתח פרטי שתומך גם ברשתות בלוקצ'יין שונות. כלומר, אם המשתמש נעזר באותו הארנק גם עבור מטבעות אחרים, ייתכן שגם הם בסיכון. בשלב זה, אין מספיק בהירות.

רצוי כי משתמשי הארנקים שחשופים לפריצה ימשכו את כספיהם לארנקי חומרה כגון לדג'ר ננו X או טרזור T, או לכל הפחות לבורסה באופן זמני במידה ולא ניתן לרכוש ארנק במהירות.

משתמש הטוויטר foobar מדווח על הידיעה הראשונית.

שער סולאנה נופל

שער המטבע סולאנה (SOL) נסחר אמש ב-22:00 שעון ישראל סביב רמת ה-$41. במהלך הלילה איבד המטבע כ-10% ונפל עד כ-$37.5 למטבע אחד. נכון לכתיבת מלים אלו, עומד המטבע על שער $38.8.

פלטפורמת ה-NFT מג'יק עדן, הודיעה רק אתמול על גיוס של 130 מיליון דולר לפי שווי של כ-1.6 מיליארד ואחראית ל-90% מנפחי המסחר ב-NFT על רשת סולאנה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן