מסע החילוצים נמשך: FTX מציעה נזילות ללקוחות Voyager ובוחנת את רכישת בורסת Bithumb

בורסת FTX מציעה נזילות מוקדמת ללקוחות חברת הלוואות הקריפטו Voyager Digital, אשר הגישה לאחרונה בקשה לפשיטת רגל.
FTX

בהודעה שפורסמה ביום שישי (ו') חשפה בורסת FTX את תוכניתה לאפשר ללקוחות חברת וויאג'ר דיגיטל (Voyager Digital) לפתוח אצלה חשבונות חדשים ובתמורה לקבל מאזן נזיל שאותו יוכלו למשוך או להשתמש בו כדי לרכוש נכסים דיגיטליים ב-FTX.

הצעה זו מגיעה על רקע מצבו הנוכחי של שוק הקריפטו וקשיי הנזילות של חברות קריפטו רבות וביניהן צלזיוס (Celsius), ו-3AC (ר"ת Three Arrows Capital).

סאם בנקמן פריד, מייסד ומנכ"ל בורסת FTX, שהיא בורסת המטבעות הדיגיטליים השניה בגודלה במונחים של נפח מסחר, ממשיך בנסיונותיו לפעול לחילוצן של חלק מהחברות שנקלעו לקשיים. ביוני דווח כי FTX הסכימה לרכוש את חברת המסחר בנכסים דיגיטליים הקנדית Bitvo ולפני שלושה שבועות נחתמה עסקה המעניקה ל-FTX אופציה לרכישת חברת ההלוואות בלוקפיי (BlockFi).

פרטי ההצעה לוויאג'ר

בנקמן פריד הוא בעל המניות הגדול ביותר בוויאג'ר ובבעלותו 11% מהחברה. ביוני דווח כי חברת Alameda Research, שגם אותה ייסד בנקמן פריד ונמצאת בשליטתו, הסכימה להעניק לוויאג'ר הלוואה בסך 500 מיליון דולר, אשר תינתן בשני חלקים.

על פי ההצעה הנוכחית, לקוחות וויאג'ר אשר יהיו מעוניינים בכך יוכלו לפתוח חשבונות חדשים ב-FTX ולקבל בתמורה מאזן נזיל אותו יוכלו למשוך או לבחור להשתמש בו כדי לסחור בנכסים דיגיטליים בבורסה. קבלת ההצעה תגן על הלקוחות מירידה בערך הנכסים הדיגיטליים שלהם בוויאג'ר, שאליהם אין להם גישה כרגע, וזאת משום שהפיצוי עבור אותם נכסים ייקבע על פי הערך שלהם נכון ל-5 ביולי.

ב-FTX אמרו כי מטרת החברה היא למצוא דרך יעילה לפתרון מצב חדלות הפירעון של וויאג'ר על ידי מתן נזילות מוקדמת ללקוחותיה באופן שיאפשר להם להציל חלק מהנכסים שלהם מבלי שיאלצו להמר על תוצאות הליך פשיטת הרגל שלה.

כדי לאפשר את מימון התוכנית, Alameda Ventures מבקשת לרכוש את כל הנכסים הדיגיטליים של וויאג'ר ואת כל ההלוואות שלה, למעט ההלוואות שניתנו ל-3AC, אשר גם הגישה בקשה לפשיטת רגל החודש.

בנוסף לרכישת הנכסים וההלוואות של וויאג'ר על ידי Alameda Research, תרכוש FTX את כל המידע של לקוחות וויאג'ר ואת כל הקניין הרוחני הרלוונטי בתמורה לתשלום של 15 מיליון דולר. כמוכן, FTX תמחק את דרישת החזר ההלוואה שנתנה לוויאג'ר בסך 75 מיליון דולר.

ב-FTX מבקשים כי וויאג'ר תשיב להצעה עד יום שלישי (ג') ומצפים לאישור סופי של העסקה על ידי בית המשפט הדן בהליכי פשיטת הרגל עד אוגוסט.

מגעים לרכישת Bithumb

ביום שישי (ו') נודע כי סאם בנקמן פריד מנהל מגעים לרכישת בורסת הקריפטו הדרום קוריאנית Bithumb. על פי השמועות, שיחות בנושא זה נמשכות כבר מספר חודשים.

בורסת Bithumb, אשר נפח המסחר שלה ביממה האחרונה היה מעל 620 מיליון דולר, נוסדה בשנת 2014 ועם השנים הפכה לאחת מארבע בורסות הקריפטו הגדולות בדרום קוריאה. יחד עם זאת היא חוותה עליות ומורדות לאורך השנים וב-2020 עמדה בפני מספר תביעות משפטיות. ביוני 2021 הערכת השווי שלה היתה 969 מיליון דולר, אך לא ידוע על איזו הערכת שווי מתבססות השיחות הנוכחיות על האפשרות לרכישתה על ידי FTX.

לסיכום

אמנם בשבוע האחרון אנו עדים לסימני התאוששות בשוק הקריפטו, אך ניתן להניח כי קשיי הנזילות של החברות הגדולות עדיין לא חלפו. מהלכיו של בנקמן פריד בתקופה זו מחזקים את הרושם כי הוא ממנף את מצב השוק הנוכחי לביצוע עסקאות אשר יאפשרו לו להמשיך ולחזק את מעמדה של FTX בעולם המטבעות הדיגיטליים. הוא אף אמר זאת ישירות, למשל לאחר שדווח כי FTX תרכוש את Bitvo הקנדית, שאז הסביר בנקמן פריד כי הרכישה היא צעד נוסף בתוכניותיה של החברה להגיע לפריסה גלובלית.

בסרטון ה-Youtube של CryptoJungle מלפני שבועיים התייחס בן סמוחה למשבר הנזילות בשוק הקריפטו ולחלק מהמהלכים של FTX.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן