חברת הקריפטו Bakkt תיסחר בבורסה לניירות ערך בניו יורק החל ממחר

חברת Bakkt תיסחר כבר ביום שני הקרוב תחת הסימול BKKT, לאחר מיזוג בתהליך SPAC; חברת סקוור שוקלת ליצור מערכת כריית ביטקוין חדשה
Bakkt הנפקה

רק כשבוע חלף מאז ההודעה על שיתוף הפעולה בין החברות Bakkt וגוגל, המאפשר תשלומים במטבעות דיגיטליים דרך שירות Google Pay, וכבר יש חדשות גדולות נוספות לחברת הקריפטו. לאחר השלמת המיזוג עם חברת הרכישה למטרות מיוחדות – חברת Bakkt תחל להיסחר בבורסה לניירות ערך בניו יורק (NYSE) החל ממחר (ב') תחת הסימול BKKT.

חברת Bakkt היא חברה המספקת שירותים בתחום המטבעות הדיגיטליים. החברה נוסדה בשנת 2018 על ידי אינטרקונטיננטל אקסצ'יינג' (Intercontinental Exchange), שהינה גם חברת האם של NYSE, בשיתוף פעולה עם Starbucks ו-Microsoft. בתחילת דרכה, Bakkt סיפקה בעיקר שירותי משמורן בארנקים קרים עבור משקיעים גדולים, ובהמשך הוסיפה שירותי מסחר, כולל מסחר בחוזים עתידיים על ביטקוין, שירותי תשלומים מגוונים ועוד.

חברת VPC Impact Aquisition Holdings הינה חברת רכישה למטרות מיוחדות (SPAC) המכונה גם "חברת צ'ק פתוח". חברות אלו רשומות למסחר בבורסה ללא תוכנית עסקית למעט אחת: לרכוש חברה פרטית ולהפוך אותה לחברה ציבורית מבלי שהיא תצטרך לצאת להנפקה ראשונית לציבור.

כחלק משיתוף הפעולה עם גוגל, Bakkt תשתמש גם ב-Google Cloud כדי לבנות כלי ניתוח חדשים באמצעות אינטליגנציה מלאכותית (AI), למידת מכונה ואיכון. 

השקעה בחברות קריפטו ציבוריות נחשבת להשקעה עקיפה בביטקוין, מאחר והערך של החברות הללו מושפע מהתנודתיות של ביטקוין ושאר שוק המטבעות הדיגיטליים. המהלך של Bakkt הוא חלק ממגמה הולכת וגוברת של חברות קריפטו אשר הופכות לחברות ציבוריות. החל ממחר (ב') משקיעים יוכלו לרכוש את מניית BKKT, כמו גם את קרן הסל הראשונה בארה"ב על ביטקוין בעלת הסימול BITO.

חברת Square שוקלת לבנות מערכת כריית ביטקוין חדשה

ג'ק דורסי, מנכ"ל החברות סקוור (Square) וטוויטר (Twitter), פרסם בחשבון הטוויטר שלו שחברת סקוור שוקלת לבנות מערכת לכריית ביטקוין אשר תהיה נגישה למשתמש הפשוט. לדבריו, אם החברה אכן תוציא לפועל את הפרויקט, היא תעשה זאת באופן דומה לזה של פיתוח ארנק החומרה שלה – כקוד פתוח, בשקיפות ושיתוף פעולה עם הקהילה.

"כרייה אינה נגישה לכולם. כריית ביטקוין צריכה להיות פשוטה כמו לחבר את הציוד למקור חשמל," הוסיף דורסי בשרשור המסביר את השיקולים שלו בנוגע לפיתוח המערכת החדשה. הנקודה שדורסי מציג היא ברורה: ברצונו לאפשר חלוקה מבוזרת יותר (ריכוזית פחות) של פעילות הכרייה של ביטקוין כדי לשמור על החוסן של המערכת לאורך זמן.

"התפקיד המרכזי של הכורה הוא להסדיר טרנזקציות בצורה מאובטחת ללא צורך בנתינת אמון בגוף צד ג'. זה קריטי גם לאחר כריית הביטקוין האחרון. ככל שזה יהיה יותר מבוזר, כך רשת הביטקוין הופכת ליותר חסונה," כתב. דורסי הדגיש גם את החשיבות של ייצור חלקי הסיליקון, הנדרשים למכשור הכרייה, באופן שיגביר את קצב הייצור, יוזיל מחירים ויוציא אותו מהבלעדיות של מספר מצומצם מאוד של יצרנים.

ג'ק דורסי מקדם את האימוץ ההמוני של ביטקוין

דורסי נחשב בין המעריצים הגדולים של רשת הביטקוין, והוא מגבה את השקפותיו במעשים. חברת סקוור (Square), כאמור, החלה לפתח ארנק חומרה לביטקוין. בחודש יוני, בצורה דומה לציוץ החדש, דורסי כתב שחברת סקוור שוקלת ליצור את ארנק החומרה.

באופן שקוף ופתוח דורסי משתף ומתייעץ עם הקהילה הבינלאומית על גבי חשבון הטוויטר שלו. חודש לאחר ההודעה הזו, הוא הגיב בצורה החלטית: "אנחנו עושים זאת." יוזמה נוספת של חברת סקוור, עליה דורסי הודיע בסוף אוגוסט, היא פיתוח זירת מסחר מבוזרת עבור ביטקוין. וכמובן – גם היא מתוכננת להיות מפותחת בשקיפות כקוד פתוח.

בנוסף לסקוור, גם הרשת החברתית טוויטר שבבעלות דורסי הוסיפה אפשרות תשלום טיפים בביטקוין באמצעות רשת הברק לאחרונה. דורסי ללא ספק הופך להיות אחד מהדמויות הבולטות ביותר בעולם הביטקוין, עם השפעתו הגדולה דרך סקוור, טוויטר והיוזמות שלו בתחום.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן