מסתמן: הבנק המרכזי באנגליה מכין את הקרקע לפאונד דיגיטלי

על פי דיווח של אתר החדשות הבינלאומי Coindesk, הבנק המרכזי באנגליה עומל על חידושה של מערכת העברת כספים בזמן אמת (RTGS), אשר משמשת את המוסדות הפיננסים בבריטניה. המטרה, כך מסתמן, היא להתאים את יכולותיה למטבע דיגיטלי של בנק מרכזי (מדב"מ), טרנד שהולך וצובר תאוצה בימים אלו.

הבנק המרכזי באנגליה גם הודיע שחברת הייעוץ טכנולוגי האירית Accenture היא זו שתפתח את רשת התשלומים, בחוזה מפלצתי בגובה 150 מיליון ליש"ט (195 מיליון דולר). בהצהרה, הודיעה Accenture כי רשת התשלומים תסתגל למערכת הפיננסית המשתנה על ידי מתן גישה ויכולת פעולה הדדית ופונקציונלית יותר עם חברות נוספות. המערכת החדשה צפויה לעלות לאוויר בשנת 2022. 

כמו הפאונד הדיגיטלי, גם מודלים בעלי יכולות עתידיות אחרות נשקלים עבור פריסת המערכת החדשה המתקרבת. גורמים רשמיים במדינה אמרו בעבר כי הבנק המרכזי פתוח לרעיון שחברות פרטיות יהיו בעלות תפקיד משמעותי בהנפקתו ותפעולו של המטבע הדיגיטלי, כמובן תוך היצמדות לעקרונות  ומדיניות הבנק המרכזי.

מערכת העברת תשלומים בזמן אמת היא מרכיב מרכזי בתשתית הפיננסית של בריטניה – זה המקום בו מוסדות מחזיקים בחשבונות המטבע המקומי שלהם, ואשר משמש כערוץ עיקרי עבור בנק אנגליה להזרמת נזילות למשק. בממוצע, מבצעת מערכת העברת התשלומים בבריטניה עסקאות בשווי של יותר מ-685 מיליארד ליש"ט (900 מיליארד דולר) בכל יום עבודה.

מוקדם יותר החודש, אמר נגיד הבנק המרכזי באנגליה אנדרו ביילי כי הבנק המרכזי, בן ה-400 שנה, שוקל ברצינות את השקת המטבע הדיגיטלי. זאת לאחר שמוקדם יותר השנה פרסם הבנק המרכזי מסמך הבוחן את היתרונות והחסרונות של מדב"מ, וחבר למספר בנקים מרכזיים נוספים לצוותי חקירה של הנושא.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן