ענקי הבנקאות מודים: אנחנו מחזיקים ביטקוין דרך קרנות סל

וולס פארגו וג'יי.פי מורגן דיווחו על החשיפה שלהם לביטקוין; אנליסטים מאמינים שביטקוין יגיע ל-350,000 דולר במחזור הנוכחי
ג'יי. פי מורגן morgan

תסתכלו על מה שהם עושים, לא על מה שהם אומרים: למרות הצהרות תוקפניות כלפי ביטקוין ותחום המטבעות הדיגיטליים מצד מנהלי הבנקים הגדולים בארה"ב, בפועל ענקי הבנקאות האמריקניים אינם נמנעים מלהשקיע בתחום, ומספקים סימנים שהמעורבות שלהם רק תלך ותגבר.

מדוח שמסר ביום ו' האחרון ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול ביותר בארה"ב, עולה כי הבנק רכש כמות סמלית של מניות מחמש קרנות הסל הגדולות המחזיקות ביטקוין. על פי הדיווח, ג'יי.פי מורגן מחזיק כ-760,000 דולר במניות BITO של פרושר, IBIT של בלקרוק, FBTC של פידליטי ן-GBTC של גרייסקייל. 

יום קודם לכן דיווח ענק בנקאות אחר – וולס פארגו, הנחשב לבנק השלישי בגודלו בארה"ב – על חשיפה בהיקף של 143,000 דולר לביטקוין דרך מניות קרנות הסל BITO של ProShare ו-GBTC של גרייסקייל, לצד השקעה בהיקף של כמה עשרות אלפי דולרים בחברת Bitcoin Depot, המפעילה שירותי כספומטים של ביטקוין.

תעשיית הבלוקצ'יין צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

אמנם מדובר בסכומים זניחים ביחס להיקפי הפעילות של ענקי הפיננסיים האלה – ג'יי.פי מורגן מנהל נכסים בהיקף של 2.6 טריליון דולר, ובוולס פארגו מנוהלים יותר מ-1.7 טריליון דולר נכון ליוני 2023, אולם עצם מעורבותם בתחום מעידה על עניין ועל לימוד של התחום, וסביר שבעתיד הקרוב היקף אחזקותיהם בקרנות הסל של ביטקוין יגדל משמעותית.

"התנהגות המחיר תואמת מחזורים קודמים"

בעקבות האישור לרשום למסחר קרנות סל המאפשרות התחשבנות פיזית בביטקוין בינואר השנה נוצרה ציפייה גבוהה בשוק הקריפטו שבעקבותיו ייכנסו לשוק הביטקוין הגופים המוסדיים, שגם אם ישקיעו אחוזים בודדים מנכסיהם מדובר בעשרות מיליארדים של דולרים שיובילו לזינוק במחיר הביטקוין.

מאז מחיר הביטקוין אמנם זינק לשיא של כל הזמנים כאשר הגיע ליותר מ-73,000 דולר באמצע חודש מרץ השנה, אולם מאז שער הביטקוין ירד ביותר מ-17%, וכיום הוא נע סביב 60,000-61,000 דולר.

למרות זאת אנליסטים טוענים שתנועת מחיר זו היתה צפויה ואין להסיק ממנה שהגענו לשיא המחיר.  כך למשל טימותי פיטרסון, מנהל השקעות ב-Cane Island Alternative Advisors, שלבריו "בהתבסס על נתוני אימוץ קודמים ונסיגות שחלו, אנו יכולים להעריך כי ביטקוין יוכל להגיע במחזור הנוכחי למחיר שבין 175,000 ל-350,000 דולר בתשעת החודשים הבאים."

Timothy Peterson bitcoin price prediction
Timothy Peterson bitcoin price prediction

בפוסט שפרסם בחשבונו ב-X (לשעבר טוויטר) העריך פיטרסון על בסיס מחזורי עבר כי השוק השורי יסתיים לא לפני ינואר 2025, וטען כי תנועות המחיר הנוכחיות תואמות את התנהגות השוק במחזורים הקודמים סביב אירוע החציה.

אניסלט אחר, הכותב ב-X תחת השם Daan Crypto, הראה כי מחיר ביטקוין נע כעת סביב הממוצע הנע של 100 ימים – אינדיקטור חשוב המשמש בניתוח טכני למעקב אחר תנועות ארוכות טווח – שאותו הוא פרץ זמן קצר לאחר תחילת המסחר בקרנות הסל. לטענתו, הממוצע הנע היומי של 100 ימים ימשיך לשמש כקו תמיכה, ועל מנת לפרוץ אותו "השוורים יצטרכו להתאמץ".

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן