חדר מצב: עדכון מהקרב הגדול של ביקאש

ימים מלאי מחלוקת בקהילת ביקאש, כשהרשת התפצלה סופית לשתי שרשראות: BitcoinSV ו-BitcoinABC.

עפ”י העדכונים האחרונים, בשרשרת של ABC פועלים כוחות חישוב רבים יותר, והיא אף התקדמה כ-20 בלוקים יותר משל SV (כלומר, קצב הכרייה מהיר יותר בעקבות העובדה שרמת קושי הכרייה טרם התעדכנה ביחס לכוחות המחשוב הפועלים ברשת).

בשלב זה, אין יותר ביטקוין קאש אלא יש BitcoinCashABC ו-BitcoinCashSV, וכך גם מתייחסות לכך רוב הבורסות אשר שינו את הטיקר BCH ל-BCHABC ואת של SV ל-BSV.

בשתי השרשראות הכורים כורים את הבלוקים בהפסד!

נכון ללפני מספר שעות, ומתוך הנחה שהכורים כבר החזיקו בציוד כרייה לפני הפיצול (ולכן העלויות הן חשמל בלבד), הכורים בשרשרת SV כורים בהפסד של כ-$400,000 ואילו ברשת של ABC בהפסד של כ-$365,000 – כך לפי דו”ח של צוות המחקר של בורסת ביטמקס. למען הדגש מדובר בחישוב גס אשר מוערך לפי עלויות ממוצעות של חשמל.

פיצול ביקאש
קרדיט: BitMEX Research

סוגיה אחרונה שאעלה במבזקון הקטן היא מידת הריכוזיות של ביקאש, שמובאת לבמה הראשית שנית גם בפיצול הנוכחי. לטובת התזכורת, אחת מהביקורות הגדולות ביותר מצד קהילת המטבעות הדיגיטליים על ביקאש היא שמדובר במטבע ריכוזי לחלוטין הן בפיתוח, והן בקבלת החלטות ברשת. כעת זה מוכח שנית כאשר ABC, השרשרת המובילה במלחמה כרגע, הוסיפה דבר שנקרא “צ’קפוינט”.

צק’פוינט היא שורת קוד שמאפשרת הגנה מפני התקפה של ‘כרייה בסתר’. כלומר, היא מונעת מגוף בעל כוח כרייה גדול ליצור שרשרת חלופית (לדוגמה, החל מרגע הפיצול) ולכרות בה בלוקים מבלי לשדר אותה עדיין לרשת, עד אשר כוחות הכרייה המצטברים גדולים יותר מהשרשרת הידועה. לפני הפיצול היה חשש שקרייג רייט ו-SV ינסו לתקוף כך את רשת ABC ולהכריעה, ולכן בצעד ריכוזי לחלוטין החליטו מפתחי ABC להכניס את שורת הקוד הנ”ל.

גם בקליינט הפופולרי של ביטקוין, Bitcoin Core, יש צ’קפוינטס – אך הם הוכנסו בקונצנזוס עם סיבות הגיוניות מאחוריהן ובתזמון לא קריטי.

נמשיך לעדכן בהתפתחויות.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.
בן סמוחה

בן סמוחה

שותף-מייסד של CryptoJungle, יזם צעיר, בעל ידע מקצועי נרחב בעולם הבלוקצ'יין שנצבר לאחר תקופה ארוכה של למידה, מחקר ומסחר. מייסד קהילת הבלוקצ'יין בדרום הארץ ומעביר הרצאות על עולם המטבעות הקריפטוגרפיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!