הכנס החשוב של השנה: מאות בכירים התארחו ב-Blockchain Expert Conference

הכנס האקסקלוסיבי בהפקת CryptoJungle הביא עמו ערב משובח של נטוורקינג ותוכן איכותי עם מיטב מובילי התעשייה מהדורות הותיקים והחדשים
כנס מומחי בלוקצ'יין

כנס Blockchain Expert Conference התקיים אתמול (ב') בשעות הערב ומשך קרוב ל-300 משתתפים, בכירים ברובם, מחברות הבלוקצ'יין, ההייטק, הפיננסיים והרשויות הרגולטוריות הגדולות ביותר.

הכנס, שהופק על ידי CryptoJungle עסק בבניית דור העתיד של תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו, ובמעבר שבין עולמות ה-Web 2.0 לעולמות ה-Web 3.0 המקנים בעלות ואחריות למשתמש ברשת האינטרנט, ושקיפות גבוהה יותר.

בין המשתתפים נמנו גם למעלה מ-60 בוגרי המסלול המקצועי Blockchain Expert שזכו לצבור ידע מניסיון הדוברים הותיקים כגון נעה משיח, מנכ"לית איגוד הביטקוין הישראלי, ומיכאל פרל, סמנכ"ל GTM Strategy ב-Cyvers, אורין שטרסמן אלמוג, מנהלת גיוס בחברת Fireblocks המוערכת ב-8 מיליארד דולר ואף הרצאה מפי בוגר המסלול שבעצמו הפך ליזם-קריפטו, משה כהן, מנכ"ל CVI. הבוגרים זכו גם לקיים נטוורקינג עם בכירי התעשייה, ולקבל את תעודת ההסמכה הרשמית שלהם, מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל.

פאנל גיוסים קריפטו
מימין לשמאל: נעה משיח, אורין סטרסמן אלמוג ומיכאל פרל.

מקומות אחרונים למחזור הקרוב של Blockchain Expert!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

מרכז האקוסיסטם

בדברי הפתיחה, תיארתי אני (בן סמוחה, מנכ"ל CryptoJungle), את הדרך שעשתה החברה מ-"One man show" שנשען על פועלי, לגוף המדיה, אקדמיה וקהילה הגדול והמוביל בישראל.

הסברתי מדוע אני סבור שישראל יכולה וצריכה להוביל את תעשיית הבלוקצ'יין העולמית, כפי שמתבצע בעולמות הסייבר לדוגמה, וכי על מנת להגיע לשם – יש לדאוג לחינוך, תוכן ותמיכה קהילתית בקרב המשקיעים, היזמים, הארגונים, גופי האכיפה והביטחון וסוכנויות הרגולציה השונות.

המחשתי גם שבעיניי יש לעשות זאת ברוח האידיאולוגיה שמביאה עמה התעשייה, קרי תוך עיסוק בשאלות כגון מה זה בכלל כסף, וכי התפקיד של CryptoJungle באקוסיסטם הינו אקוטי להתפתחות התעשייה.

בן סמוחה
מנכ"ל ומייסד CryptoJungle, בן סמוחה.

מווב 2.0 לווב 3.0

הפאנל הראשון, שהונחה ע"י ניר הירשמן, מנכ"ל פורום חברות הקריפטו, בלוקצ'יין וווב 3.0, עסק בחברות שמוכרות כ-"ווב 2.0", כלומר בדור האינטרנט הנוכחי, ובמעבר שהן מבצעות לעולמות הווב 3.0.

התארחו בו יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה, דן קמינצקי, מנהל תחום הנכסים הדיגיטליים בבורסת ת"א לניירות ערך, ודן דנאי, ראש תחום ה-Web 3.0 בחברת אבטחת המידע הבינלאומית, צ'קפוינט.

ברנע שיתף כי בטקטונה "רואים בתעשיית הבלוקצ'יין כעתיד הכלכלה ופועלים לקדם את זה," תוך שהם נרתעים מהזווית הספקולטיבית של מימקוינס וה-FOMO (הפחד לפספס) שמשויך עמה. 

קמינצקי תיאר את הפיילוט שעורכת בורסת ת"א בשיתוף משרד האוצר עם 12 בנקים מקומיים ובינלאומיים מובילים, לטובת בחינת הנפקת ניירות ערך על הבלוקצ'יין, וסייג כי בינתיים מדובר בהנפקה באמצעות רשת בלוקצ'יין פרטית כפי שמתבצע ברוב העולם המסורתי כשמדובר בבחינת תחום זה. ברנע הוסיף עם זאת כי בעיניו תחום הטוקניזציה של נכסים מהעולם האמיתי, המוכר כ-RWA (ר"ת Real World Asset Tokenization) הוא בעל פוטנציאל אדיר שיבוא לידי ביטוי בשנים הקרובות.

דנאי מצדו שיתף כי הוא חושב שחווית השימוש בקריפטו, ככל שמדובר בזיהוי (Identification) ואימות (Authentication) היא לא פחות ממדהימה, וכי היא עשויה להיות בעלת משמעויות עצומות בעולמות הזהות הדיגיטלית והסחר הנשען עליה.

ווב 2.0 לווב 3.0
מימין לשמאל: ניר הירשמן; דן קמינצקי; יוסי ברנע; דן דנאי

לא רואה בקריפטו כאמצעי תשלום נפוץ

מיד לאחר מכן הוזמן עודד סלומי, חבר הנהלה ומנהל מחלקת התשלומים והסליקה בבנק ישראל, לריאיון אחד על אחד עמי על עתיד עולם התשלומים.

הריאיון עסק בחלוקת עולם הבלוקצ'יין ל-3: המבוזר, כגון  החצי-מבוזר, והריכוזי. 

"איני רואה במטבעות קריפטו לא יציבים כאמצעי תשלום נפוץ, אלא כהשקעה, דמוי נייר ערך. כמו שלא הייתי משתמש במניית טבע לתשלום עבור פלאפל, לא הייתי עושה זאת עם מטבע כדוגמת ביטקוין," אמר סלומי.

בהתייחסות לאימוץ קריפטו כאמצעי תשלום במדינות מתפתחות, כגון אל סלבדור, ציין כי מדובר במדינות קטנות שאינן מהוות דוגמה לניהול סיכונים מאקרוכלכליים ומדיניות מוניטרית. 

ככל שמדובר בסטייבלקוינס, סירב סלומי להכיר בהם כ"מטבעות צמודי-דולר" כפי הטרמינולוגיה הנפוצה כיום בעולמות הקריפטו מתארת אותם, אלא ביקש להיצמד להגדרה שנכתבה ע"י הבנק להסדרי סליקה בינלאומיים כ"טוקנים צמודי נכסים", בטענה שהמטבעות היציבים יכולים להיות גם לא יציבים – כדוגמת טרה-לונה והמטבע UST שקרס מ-1$ ל-0$ על אף הצמדתו לכאורה.

עם זאת, הכיר כי הם צוברים תאוצה ובהינתן מבנה המודל העסקי שלהם, ייתכן שיהיה צורך להכיר בהם כבנק – או הגדרה שקרובה לכך.

מקומות אחרונים למחזור הקרוב של Blockchain Expert!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

בנוגע לשקל הדיגיטלי, סלומי חידד כי טרם התקבלה ההחלטה להשיק את המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC), אך הסביר כי "ההחלטה לא תלויה רק בנו. אם הכלכלות המובילות בעולם יאמצו CBDC, וידרשו לסחור בו עמנו, נאלץ גם אנחנו לעשות זאת."

סלומי גם התייחס לשאלת הפרטיות, שטמונה בלב הביקורת כלפי CBDC. לדבריו, בנק ישראל מקפיד לעבוד על מודלים שישמרו – מבחינת הארכיטקטורה הטכנולוגית של הפרויקט – את המבנה הנוכחי של שימור פרטיות המשתמשים. הוא תיאר כיצד כיום חברות האשראי וספקיות התשלומים מספקות מידע על נפחי ההעברות בין משתמשי הקצה, ללא פירוט על מי העביר מה, כמה ולמה – וכך יהיה גם ב-CBDC.

על כך השבתי כי ניתן יהיה לשנות זאת בעתיד, וככל שמדובר בחוקי המזומן הקיימים – הפרטיות תיאבד כבר מתשלום בסכום נמוך.

הצורך בחינוך בקרב גורמי האכיפה והממשל – מובהק

רפ"ק שמרית רייס, ראש מחלק ברק ביחידת הסייבר הארצית / להב 433, אודליה בן שמעון מנהלת המגזר הפרטי בחברת המעקב Chainalysis ובן בנאקוט, דירקטור חדשנות ופינטק ב-KPMG, התארחו בפאנל שהונחה ע"י עו"ד עמית לוין, יו"ר משותף בועדת הלבנת הון במחוז מרכז של לשכת עורכי הדין וחוקר ציות בבורסת בינאנס.

רייס שיתפה סיפור מצחיק שמציף את הצורך בצבירת ידע ארגוני בקרב רשויות החוק והאכיפה ככל שהאימוץ של מטבעות דיגיטליים הולך וגובר, כאשר תיארה מקרה בו אדם שנתפס עם עשרות אלפי ש"ח במזומן ע"י שוטר ברחוב הצליח לשכנעו כי מכר מטבע ביטקוין פיזי תמורתם. כששיתף השוטר את הסיפור עם המחלק, מיד הבינו כי מדובר בשקר וזיהו את החנות ממנה בוצע השוד – אך הגנב כמעט הצליח לחמוק מדין לאור חוסר הידע הרווח בממשל.

על כך ציינה רייס שבמשטרת ישראל עובדים קשה כדי להכשיר את כולם, מהשוטרים בתחנות שגובים עדויות, דרך אלו שיוצאים לשטח ועד החוקרים מאחורי הקלעים – כדי להתמודד עם הגידול בשימוש בקריפטו לפשיעה.

בנאקוט מצדו שיתף עד כמה KPMG נכנסה "עמוק" לתחום הציות לחוק ובונה מסגרות רגולטוריות מסודרות לסטארטאפים וחברות עמם היא עובדת, ומנסה ליצור סטנדרט לעבודה מול המערכת הבנקאית והרגולטור.

בן שמעון הדגישה את הצורך בשימוש בכלי מעקב, ובצבירת הידע הפנים ארגוני על מנת לשפר את הכלים ולהיות בעלי יכולת להתפתח ביחד עם התחום – ולא אחריו.

פשיעה קריפטו
מימין לשמאל: עו"ד עמית לוין; בן בנאקוט; אודליה בן שמעון; שמרית רייס

בונים את התעשייה

בפאנל שסגר את הערב השתתפו אלי בז'רנו מנכ"ל בורסת Bit2C, זיו שילון יו"ר הדירקטוריון ב-Rubedo וגל ילון, סמנכ"ל השיווק של הסטארטאפ Addressable, דנו המשתתפים בשאלות כגון "איפה אנחנו", "לאן פנינו מועדות", ו"מה צריך כדי להגיע לשם".

איתי אליצור, שותף מנהל בסוכנות השיווק ויחסי הציבור הבינלאומית MarketAcross, שאל את המשתתפים על התעשייה בימינו שעוסקת יותר בגיוסי כספים ובכמה החברה או המטבע שווים במונחים דולריים, קרי בכסף פיאט, ולא בהבאת משתמשי הקצה. בתגובה שלושתם ענו כי מדובר בתהליך, אמנם ארוך, אך תהליך, להבאת משתמשי הקצה – והודגש על ידי שילון כי במדינות מתפתחות בהן הכסף הממשלתי אינו יציב ואמין ניכר שהאימוץ נרחב יותר בצורה משמעותית.

ככל שמדובר ב"לאן פנינו מועדות", ענה שילון כי הוא חושש שאנחנו נמצאים בצומת היסטורית דומה לניתוק ההצמדה מהזהב ולהדפסת אינסופית של כסף. "הכלכלה האמריקנית נמצאת בבעיה לא פשוטה", שמובילה לצורך באלטרנטיבות.

בז'רנו הוסיף כי "הדור הצעיר הוא זה שמאמץ את הקריפטו בקצב המהיר והחד ביותר, והוא זה שיוביל אותו לאימוץ המיינסטרים – זה פשוט יקח עוד כמה שנים, זה לא שינוי שקורה ברגע."

פאנל קריפטו
מימין לשמאל: איתי אליצור, אלי בז'רנו, גל ילון וזיו שילון

טקס חלוקת התעודות

בין התכנים, עשרות אנשים הסתובבו במתחם הנטוורקינג המיוחד ונהנו מהיכרות עם נותני החסויות של האירוע, בורסת Bit2c, רשת הכספומטים ביטקוין צ'יינג', חברת הייעוץ KPMG, פלטפורמת Palwallet, בית ההשקעות IBI, חברת מיסוי הקריפטו Crypto Tax, וחברת Chainalysis.

לאחר מכן, הסתיים האירוע בטקס חלוקת תעודות הסמכה מרגש לבוגרי המסלול Blockchain Expert, מטעם הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל.

מקומות אחרונים למחזור הקרוב של Blockchain Expert!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים
רוצים לשמוע עוד?👇

"יש מעט מאד במות שלהיות עליהן מרגש אותי. אחת מהן היא הבמה הזו, מולכם, הבוגרים שלי, שרבים מכם כבר עוסקים בתעשייה, שיצאו איתי למסע ארוך ללמידת התחום לעומק ולהתמקצעות בו – ולראות את הדור הבא שלשמו הקמתי את העסק יוצא לדרך וכובש את העולם," אמרתי בדברי הסיום לבוגרים.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן