בורסת בינאנס (Binance) משיקה טוקן סחיר של מניות טסלה

tesla token

זירת המסחר בינאנס משיקה טוקנים שייצגו מניות. הטוקן הראשון ייצג את מניית טסלה (TSLA), הנסחרת כעת בסביבות 700 דולר למניה.

במקום לרכוש את המניה בצורה מסורתית, בה יש לקבל תעודת מניה פיסית, הסוחרים יוכלו לרכוש טוקנים המייצגים את המניה או אפילו חלקיקי טוקנים עד מאית משווי המניה.

השימוש בטוקנים יאפשר לחלק גדול יותר מהציבור להרוויח מהתשואות של המניות, כולל אפשרות לדיבידנדים, מבלי להצטרך לרכוש מניה שלמה בצורה מסורתית.

בינאנס דיווחה כי "כל טוקן דיגיטלי מייצג מניה אחת ומגובה במלואו בניירות ערך בסיסיים המייצגים אותו. המשתמשים יוכלו לסחור בחלקיקי טוקנים."

לפיכך, מאית מטוקן המניה ייצג מאית ממניית טסלה, ומחירי המניה יוסדרו במטבע הצמוד לדולר (סטייבלקוין) של בייננס (BUSD), המונפק ע"י חברת Paxos Trust Company.

לא בדיוק אותו הדבר כמו רכישת המניה עצמה

לא כל הזכויות של בעלי המניות ישמרו. ההבדלים הבולטים הם שלא ניתן יהיה להמיר את הטוקנים במניות עצמן, לא תהיה זכות הצבעה למחזיקי הטוקן, לא תהיה אפשרות לבדיקת מסמכי החברה או תביעה בגין מעשים פסולים.

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שלמרות שזהו טוקן דיגיטלי, הטוקן הזה יהיה זמין רק כאשר נאסד"ק תהיה פתוחה.

ההשתתפות במסחר אינה פתוחה לאזורי שיפוט מוגבלים כמו סין, טורקיה וארה"ב, ותהליכי הכר את הלקוח (KYC) מוכרחים להיות מושלמים כדי להיות זכאים כדי לסחור בטוקנים של המניה באמצעות זירת המסחר.

גשר בין המניות לעולם המטבעות הדיגיטליים

מנכ"ל בינאנס, שאנגפנג זאו מאמין שהטוקנים הדיגיטליים של המניות יהוו גשר בין השווקים המסורתיים ושווקי המטבעות הדיגיטליים, וירחיבו את הגישה לשווקי המניות ליותר ויותר אנשים.

המסחר בטוקנים הדיגיטליים של המניות יהיו ללא עמלות.

הטוקנים של המניות פותחו בשיתוף עם חברת ההשקעות הגרמנית CM-Equity AG ופלטפורמת הטוקנים השוויצרית Digital Assets AG.

ברבעון הראשון של 2021 בינאנס הייתה בגדילה משמעותית, עם 260% בנפח המסחר ו-346% גדילה בכמות המשתמשים. המטבע של בינאנס (BNB) עלה ביותר מ-900% מתחילת 2021.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

4 תגובות

  1. איני יודע תאריכים אך אני משער שבימים הקרובים. טסלה תושק בסימול המקורי שלה TSLA וקויינבייס גם כן עם סימול COIN

 1. היי דאיה, מעניין מאד.
  אני לא מצליח לראות איזה יתרון יש לקניית טוקן שכזה על פני מניה "אמיתית".
  כתבת שהמסחר יהיה ללא עמלות, אבל זה מאד זניח במסחר במניות, אלא אם כן קונים כמות גדולה מאד.
  כתבת שניתן יהיה לקנות חלקי מניה, אבל את זה מאפשרות כבר עכשיו אפליקציות כמו רובין הוד.
  מצד שני רשימת החסרונות ארוכה וברורה.
  מה אני מפספס – למה שארצה לקנות טוקן שכזה?

  1. היי עידו, שמח שעניינה אותך הכתבה.

   שאלה טובה.

   אני לא יודע למה אתה תרצה לקנות דרכם אם יש לך אלטרנטיבות טובות, אבל הנקודה המעניינת עבורי היא שהאופציה תהיה זמינה עכשיו לעשרות מיליוני משתמשים בבינאנס שלאו דווקא היו רוכשים מניות בצורה מסורתית או אפילו עובדים עם רובין הוד. בכל מקרה, זה שיש ויהיו עוד ועוד פלטפורמות שמאפשרות מסחר דיגיטלי במניות וחלקיקי מניות זה מאפשר לעוד אנשים להשתתף.

   הכי בפשטות, אם אני הייתי משתמש פעיל בבינאנס והייתי רוצה להשקיע בטסלה, אבל היה לי רק סכום קטן, הייתי בהחלט עושה זאת באמצעות הטוקן המדובר, ואני מניח שהרבה אנשים אכן יעשו זאת (אני לא מתכנן, אגב).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן