בינגבון (Bingbon) – המדריך המלא לפלטפורמת המסחר החברתי בקריפטו

BINGBOND

המדריך הבא נכתב בשיתוף עם זירת המסחר Bingbon.

בינגבון (Bingbon) היא בורסת מסחר של מטבעות דיגיטליים. היא נוסדה בשנת 2018 ומאז החלה לצמוח במהירות. החברה מפוקחת ברשיונות תחת AUSTRAC באסטוניה ובעלת רישיון נותן שירותי מטבע תחת משרד האוצר האמריקני (FinCEN). 

הבורסה פועלת ממספר משרדים ברחבי העולם עם נוכחות גדולה בעיקר בסינגפור, אמריקה הלטינית, טאיוואן וויאטנם. לבינגבון יש אפליקציה לנייד שתומכת ב-iOS ואנדרואיד, וממשק משתמש נוח בגרסת הדסקטופ.

בעוד ששחקניות מבוססות כמו בינאנס (Binance), ביטמקס (BitMEX) ו-OKEx ממשיכות להיות בורסות נגזרים הגדולות והדומיננטית בשוק, יש הרבה פלטפורמות מסחר שמציעות טוויסט ייחודי לחוויית המסחר הרגילה של נגזרי קריפטו. 

בינגבון היא אחת מהבורסות הראשונות שמאפשרות זאת, ומציעה ללקוחותיה מסחר חברתי, המאפשר לעקוב אוטומטית אחרי פעולות של אנשים אחרים ולהעתיק אותן, דבר שנקרא Copy Trading.

בסקירה זו נסקור את הפיצ’רים המיוחדים של בינגבון, את הבידול שהיא מציעה, ריביות ועמלות, מסחר דמו, יתרונות, חסרונות, ומדריך לפתיחת משתמש עבור הסוחר הישראלי.

הפיצ’רים של בינגבון 

מסחר חברתי (Copy Trading)

בינגבון מציעה מסחר חברתי/מועתק, אופציה דומה למה שמציעה ענקית המסחר eToro אך שקשה מאוד למצוא אותה בבורסות של מטבעות דיגיטליים. מסחר חברתי מאפשר למשתמשים לעקוב אחר סוחרים מצליחים ולהעתיק את עסקאותיהם באופן אוטומטי. סוחרים שאחריהם אפשר לעקוב, מופיעים בפלטפורמה של בינגבון לפי תוחלת הרווח שלהם, סגנון המסחר שלהם וכמות העוקבים. עבור כל סוחר, תוכל לצפות בסטטיסטיקה הכוללת שלו, כמו גם בעסקאות האחרונות שלו.

בינגבון מאפשרת למשתמשים להגדיר את הסכום המרבי שהם מוכנים להשתמש בו למסחר החברתי וגם מגבלה יומית לכמה ניתן להתחייב לעסקאות או לסוחרים ספציפיים. דבר זה מאפשר למשתמשים להגביל במידה מסוימת הפסדים פוטנציאליים, אך עדיין יש לגשת למסחר החברתי בזהירות.

בינגבון מסחר חברתי

בתמונה: דוגמה לסוחרים שניתן לעקוב אחריהם.

מסחר ספוט

בינגבון מאפשרת מסחר בספוט, כלומר בנכס הבסיס עצמו, במגוון יחסית רחב של מטבעות דיגיטליים (מעל 30 סוגי מטבעות). במסחר מסוג ספוט הסוחרים מחליפים בין המטבעות הדיגיטליים באופן ישיר ולא כנגזרת פיננסית כגון חוזים עתידיים.

רכישה באמצעות כסף פיאט

תחת אפשרות זאת, יכולים הסוחרים והמשקיעים בבורסה גם לרכוש USDT, ETH ו-BTC באמצעות כרטיס אשראי, שנמצאת בלשונית Buy Crypto שבתפריט העליון בצד שמאל, כפי שיוצג בהמשך המדריך.

בין סוגי כסף הפיאט הנתמכים נמנה גם השקל, הדולר, האירו, הפאונד ועוד.

מסחר דמו ב-VST

אחד הפיצ’רים הטובים ביותר של בינגבון הוא מסחר דמו. משתמשים חדשים מקבלים 100,000 טוקנים בשם VST על מנת לאפשר מסחר ללא סיכונים עם המטבע. תהליך זה עוזר למשתמשים חדשים להרגיש בנוח לתרגל את יכולות המסחר שלהם מבלי לדאוג להפסדים כספיים עקב טעויות. הטוקן VST הונפק על ידי בינגבון בלבד והוא מייצג USDT וירטואלי ולא אמיתי מאחר ואין לו ערך ממשי.

חוזים עתידיים

בינגבון מאפשרת מסחר בחוזים עתידיים על מספר מטבעות דיגיטליים, עם אפשרות בחירה בין Cross Margin לבין Isolated Margin. מבחר המטבעות הדיגיטליים של בינגבון מכסה את שבעת נכסי הקריפטו המובילים המספיקים לרוב המשתמשים.

עבור אתריום (ETH) וביטקוין (BTC), משתמשים יכולים לבחור בחוזים הפוכים. המשמעות היא שמשתמשים יכולים להשתמש בביטקוין ובאתריום כנכס הבסיס ולסחור בחוזה המבוסס עליהם כמרג’ין. בנוסף, בינגבון מספקת גם חוזים מבוססי USDT הן לביטקוין והן לאתריום.

מעבר למטבעות דיגיטליים, בינגבון מספקת נגזרים פיננסים לשמונה מדדים מובילים כגון הדאו ג’ונס (DJI), נאסד”ק (NASDAQ), סנופי (S&P 500), נייקי (NIKKEI 225) ועוד. בניגוד לפלטפורמות אחרות, בינגבון מציעה גם שוק מט”ח עם שבעה חוזי מסחר פורקס שאיתם אפשר לסחור גם עם המטבעות הדיגיטליים. משתמשים יכולים גם לסחור בחוזי סחורות ולעקוב אחר מחירי נפט, כסף וזהב. את כל החוזים הללו אפשרי לסחור בסטייבלקוין USDT.

מינופים גבוהים וממשק מסחר נוח

לבינגבון ממשק מסחר נוח וידידותי לשימוש, גם בדסקטופ וגם באפליקציה לנייד. בהשוואה לשאר הבורסות בתחום, בינגבון מציעה מינופים גבוהים ביותר כגון עד X150 בביטקוין, X100 באתריום ועוד. 

עמלות וריביות

בינגבון גובה דמי מסחר של 0.075% הן לפתיחת והן לסגירת פוזיציה. חישוב עמלת העסקה הוא פשוט. דמי המסחר מחושבים על ידי הכפלת דמי המסחר של 0.075% עם גודל הפוזיציה. עמלה זו היא תחרותית בהשוואה לבורסות קריפטו אחרות.

בינגבון גובה עמלת משיכה עבור משיכת ETH ו-BTC, בערך 0.007 ETH ו-0.0005 BTC, בהתאמה. כדי למשוך מטבעות יציבים, דמי המשיכה שנגבים הם 28 דולר לכל עסקה. להלן טבלת עמלות המשיכה מבינגבון:

גובה העמלה סוג המטבע/טוקן
20 USDT USDT-ERC20
1 USDT USDT-TRC20
28 USDT USDT-OMNI
20 USDC USDC
0.0005 BTC BTC
0.007 ETH ETH
0.25 XRP XRP

היתרונות של בינגבון

  • מסחר חברתי (Copy Trading) – אופציה שאין כמעט היום בשוק המטבעות הדיגיטליים ומאפשרת לסוחרים ומשקיעים לא מנוסים להיצמד לפעולותיהם של ותיקים ובכך להגדיל את הסיכויים שלהם לרווחיות.
  • בידול – בינגבון מבדלת את עצמה משאר זירות המסחר ומאפשרת מגוון אפשרויות ושילוב בין המסחר המסורתי למסחר במטבעות דיגיטליים.
  • ותק – בורסת בינגבון הוכיחה את עצמה במשך מספר שנים, דבר שמוסיף לאמינות שלה ולחזון העתידי שלה להתפתח בתחום.
  • עמלות מסחר נמוכות ומסחר גמיש – בינגבון מספקת עמלות מסחר תחרותיות ומאפשרת מינופים מהגבוהים בשוק, לא רק על מטבעות דיגיטליים.
  • רכישה באשראי ואפל פיי – אופציה המפשטת את התהליך עבור משתמשים מתחילים המעוניינים להפקיד כספים במהירות.
  • אפשרויות מסחר במניות ובפורקס – כך בינגבון מציעה גיוון וחשיפה לשווקים מסורתיים גם כן.

החסרונות של בינגבון

  • נפחי מסחר נמוכים לעומת מתחרים
  • מאפשרת מינוף גבוה מאוד שיכול להתפרש גם כחסרון, מאחר ומשתמשים חדשים שלא מודעים לחסרון שבכך, יכולים להנזיל את כל חשבונם במהרה
  • עמלת משיכה גבוהה 
  • אינה נגישה לאזרחי ארה”ב

מדריך מלא לשימוש בבורסת בינגבון

על מנת להתחיל לסחור בבורסת בינגבון, יש להירשם תחילה. להלן הוראות שלב אחר שלב של תהליך ההרשמה וההתחברות:

שלב 1 – יש להיכנס לאתר הרשמי וללחוץ על כפתור ההרשמה בסרגל הכלים בתפריט.

בינגבון הרשמה

שלב 2 – יש למלא את הפרטים האישיים: שם, מספר טלפון, כתובת מייל וסיסמא.

שלב 3 – יש לאמת את המשתמש על ידי אישור שנשלח לכתובת המייל שהוזן.

שלב 4 – לאחר אישור המייל, החשבון יופעל בצורה אוטומטית וישלח קוד בן 6 ספרות לטלפון הנייד שהוזן. לאחר הקשת הקוד, ייפתח המשתמש בהצלחה.

*שימו לב שבינגבון אינה כוללת תהליך KYC מלא עבור הפקדת כספים בפלטפורמה שלה. לאחר יצירת החשבון, תהיינה אפשרות להתחיל שימוש מלא בה.

מסחר בפלטפורמה

בורסת בינגבון מספקת ממשק מודרני לסוחרים מתחילים ומנוסים, ממשק המשתמש קל לשימוש עם פריסה פשוטה ומתממשק עם תוכנת המסחר TradingView, בינגבון מאפשרת למשתמשים שלה לבצע ניתוח טכני עם מאות תבניות, אינדיקטורים ומדדים שונים.
בינגבון מסחר

משתמשים יכולים לבחור כיצד לנהל את הבטחונות שלהם כאשר הם משתמשים במינוף. תכונה זו מיועדת בדרך כלל לסוחרים מתקדמים המעוניינים לשלוט בסיכון המרג’ין שלהם בהתאם ליתרת חשבון המסחר שלהם. מרג’ין מבודד (Isolated) מגביל את הסיכון לכל עסקה בנפרד, והאופציה השנייה, המשותפת (Cross) מחלקת את הסיכון בין כל הפוזיציות הפתוחות יחד.

בחלון הפקודות, סוחרים קובעים את פקודות לקיחת הרווח ועצירת ההפסד. ברגע שהמחיר נוגע באחד מערכים אלו, באופן אוטומטי, הפקודה מתבצעת והשנייה מתבטלת. תהליך זה נקרא לעתים קרובות OCO או One-Cancels-the-Other.

יש לשים לב שבשוק המטבעות הדיגיטליים הספרדים (Spreads) יכולים להיות משמעותיים, במיוחד בבורסות עם נזילות נמוכה יחסית ובמטבעות ‘קטנים’ ופחות סחירים.
על מנת לגש לחשבון מסחר הדמו, יש ללחוץ על לשונית ה-“VST Account”.

בינגבון דמו

דיסקליימר: CryptoJungle אינה אחראית לתוכן, למוצר או השירות שפורסמו בעמוד זה. בעוד שאנו מכוונים לספק לכם את כל המידע החשוב שיכולנו להשיג, על הקוראים לבצע מחקר עצמאי לפני שהם פועלים בכל אופן שקשור לחברה, ולקחת אחריות מלאה על החלטותיהם. כמו כן, בהתאם לתנאי השימוש באתר, אין לראות באמור בכתבה כייעוץ השקעות ו/או המלצה לפעולה. המדריך נכתב בשיתוף עם בורסת Bingbon.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!