שוד באיומי סכין בביטקוין צ׳יינג׳: פרס של $10,000 בביטקוין למסייעים

תחילה, חשב העובד ששהה בסניף כי מדובר בלקוח, עד שהבחין בסכין שנשלף לעברו.

אתמול (ד’), חווה סניף ביטקוין צ’יינג’ בנתניה, שוד לאור יום. בשעות הצהריים, נכנס לסניף בחור החובש קסדת אופנוע וכפפות, בעודו מתקדם אל עבר דלפק הסניף, שלף סכין והחל לאיים על עובד הסניף ששהה במקום.

תחילה, חשב העובד שמדובר בלקוח, עד שהבחין בסכין שנשלף לעברו. העובד נדחק לפינת החדר תחת איומי סכין כשלאחר מספר שניות ניתק מגע ונהדף אל מחוץ לדלפק על ידי השודד. הלקוחות שנכחו בסניף יצאו במהרה מדלת הכניסה כך שהשודד נשאר לבדו. תוך זמן קצר לאחר שניסה למצוא דברים יקרי ערך, הבין שאין לו יותר מידיי מה לשדוד, החליט לקחת את הטלפונים של העובדים איתו ולברוח.

“בניגוד לחלפני מט”ח רגילים, אנחנו לא מחזיקים סכומי כסף גדולים ולא מחזיקים כסף כלל מחוץ לכספומט מטעמי אבטחה.” אמר אבי דיין, מנכ”ל חברת ביטקוין צ’יינג’ בתגובה לאירוע.

בשלב מאוחר יותר, הטלפונים של העובדים נמצאו על ידי משטרת נתניה, שהגיעה תוך מספר דקות לזירה על מנת לאסוף ממצאים. “לשמחתנו, לא נגרם נזק לגוף או רכוש, אבל ברור לנו שזה יכול היה להיגמר אחרת. בניגוד לבנק או לסניף דואר, זה לא רעיון כל כך חכם לשדוד כספומט ביטקוין.” הוסיף אבי.

בסרטון שלפניכם, השוד ממצלמות האבטחה בסניף ברחוב שער העמק 3:

פרס כספי למסייעים בדבר

ביטקוין צ’יינג’, מציעה פרס של 10,000 דולר בביטקוין, למי שימסור מידע ופרטים רלוונטים שיובילו לתפיסת השודד, כולל מכרים קרובים, מקום מגורים ומקומות פוטנציאלים להימצאותו.

אבי דיין המשיך וציין, “אנחנו מקווים שמישהו יתפוס אותו, ואנחנו לא מתכוונים לעבור על כך בשתיקה, נעשה כל מה שביכולתנו כדי לנקות את התחום מנוכלים ופושעים”.

ניסיון הגניבה הזה מגיע יום לאחר שתי תקריות בתחום. האחת היא מבצע משותף של האף בי איי ומשטרת ישראל בה נעצרו 26 לשודים לאחר שעקצו אנשים ברחבי העולם, בתקרית השניה נעצר מתן פילד, ישראלי בן 41 ומייסד הפרויקט DAOStack, בחשד שהעלים מסים לכאורה.

נראה כי העלייה במחיר הביטקוין וכתוצאה גם בהתעניינות בתחום משפיעה גם על עולם הפשיעה – בו אנחנו רואים יותר מקרי הונאות, נוכלות, רמאויות, וכמו גם במקרה של ביטקוין צ’יינג’ בנתניה – ניסיון שוד לאור יום.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים.
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!