הנפילות ממשיכות: ביטקוין צולל ל-$17,700, אתריום נוגע ב-$880

שוק המטבעות הדיגיטליים חווה את משבר הנזילות הראשון שלו בהיסטוריה וממשיך לחוות ירידות משמעותיות בסוף השבוע האחרון
שוק הקריפטו ממשיך ליפול

בסוף השבוע האחרון (ו'-ש'), שוק המטבעות הדיגיטליים המשיך במגמה השלילית. ביטקוין (BTC) שבר את רמת ה-$20,000 לכיוון מטה והמשיך לדהור עד שנעצר ב-$17,700, רמות מחיר שלא ביקר בהן מדצמבר 2020. את'ר (ETH) חווה גם הוא ירדה משמעותית ונוגע ב-$880 ולראשונה מינואר 2021 נסחר מתחת לרמת ה-$1,000.

הירידות אותם שוק המטבעות הדיגיטליים חווה בשבועות האחרונים נגרמות ממספר סיבות, בניהן, פשיטת הרגל של Three Arrows Capital, אחת מקרנות הגידור הגדולות בתחום הכלכלה המבוזרת (DeFi) והקפאת המשיכות של ענקית ההלוואות צלזיוס (Celsius) בשל קשיי נזילות.

התחתית באופק?

זו לא הפעם הראשונה ששוק הקריפטו צולל בצורה כה חדה למשך זמן ארוך. ביטקוין בפרט ומטבעות אלטרנטיבים בכלל נמצאים במגמת ירידה במשך יותר מ-200 ימים ונסחרים כעשרות אחוזים מתחת לשיאם, סולאנה (SOL) כ-89% מהשיא, בי.אנ.בי (BNB) כ-72% מהשיא, פולקדוט (DOT) כ-89% מהשיא וכך הלאה.

לסוחרים ומשקיעים ותיקים בתחום ירידת המחיר המשמעותית אינה חריגה, מאחר ושער הביטקוין נפל 70-90% מספר פעמים בעבר לפני שמצא תחתית חדשה. אך הפעם, בהשוואה למחזורים קודמים, ביטקוין מגיע למחיר נמוך יותר משיא המחזור הקודם ב-2017 (שיא של $20,000) ושובר אותה בעוצמה. נכון לכתיבת מילים אלו, ביטקוין נסחר כ-73% מתחת לשיא כל הזמנים שקבע במחיר של $69,000 בנובמבר 2021.

BTC/USD – Tradingview.com

אם נסתכל על הגרף השבועי של ביטקוין, נוכל לראות ששברנו רמות תמיכה משמעותיות, לאחר שבירה מוחלטת של רמת ה-$30,000 – $29,000 התרחשה מן "נפילה חופשית" לאיזור ה-$20,000 שגם לא הצליחה להחזיק. בנוסף, ביטקוין שובר מטה את ממוצע 200 שבועות (200 MA), שבעבר תמיד סימן כטריגר של הזדמנות קנייה למשקיעים ארוכי טווח.

נכון לכתיבת מילים אלו ביטקוין נתמך סביב $18,500 מספר שעות. רמת התמיכה הבאה בה נמצאת באיזור ה-$16,000, אם רמה זו אינה תחזיק, ביטקוין בסבירות גבוהה יכול להגיע ל-$13,500 – $12,500, רמת תמיכה חזקה ומשמעותית יותר.

במידה ומסתכלים על טווח זמן של שנים בגרף הקשת הלוגריתמי מאת Blockchaincenter.net, ביטקוין נמצא באיזור קנייה משמעותי והיסטורי – אין זה אומר שעתיד המחיר הוא לעלות לגבהים חדשים.


הפעם זה שונה?

ביטקוין חווה באופן היסטורי תקופות של עליות מחירים אסימפטוטיות שמלוות בקריאות "בועה" ואחריהן נפילות תלולות המלוות בקריאות "ביטקוין מת". אין לדעת היכן ייעצר המחיר והאם ביטקוין יגיע לגבהים חדשים בשנים הקרובות, אך כיום, ביטקוין נסחר בסביבה של העלאת ריבית, מיתון, והרבה חוסר וודאות מצד מערכת כסף הפיאט (כסף ממשלתי) עליה הוא עדיין נשען ברובו.

Blockchain.com

הפעם, אפשר לשים לב שבירידות האחרונות, למרות הסאגה של צלזיוס ו-3AC, טרה-לונה, גל פיטורי עובדים, העלאת ריבית, התחממות גאופוליטית ועוד גורמים רבים התורמים לסנטימנט השלילי – לא מספידים את התחום ואף תולים בו תקוות, חברות ממשיכות לגייס עובדים, מפתחים רבים נכנסים לתחום, רגולציות וחקיקות ממשיכות להגיע והלגיטימציה נשארת.

לסיכום

חשוב לזכור כי בכל סקטור ישנם סיכונים, והשבועות האחרונים היוו טלטלה משמעותית עבור תחום הקריפטו, אפשר לקרוא לזה משבר הנזילות הראשון האמיתי של שוק המטבעות הדיגיטליים, רק שבשונה מהשווקים המסורתיים, כאן אין חילוצים מהממשל – שמצד אחד הופך את השוק למסוכן ותנודתי אך מצד שני "מנקה" את החובות והמינופים בצורה טבעית בטווח הארוך.

זו הזדמנות מצוינת להזכיר כי אם אינכם סוחרים פעילות המבצעים פעולות תכופות, אין סיבה להשאיר את המטבעות שלכם בבורסה ולכן מומלץ להחזיקם בארנק, במידה ואינכם מודעים לסיכונים, גשו למאמר המסביר את ההבדל בין בורסה לארנק ומשמעות המפתחות הפרטיים.

אין לראות באמור המלצה לפעולה, האחריות היא שלכם בלבד.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן