900 מיליון דולר נמשכו מקרנות הסל בשבוע שעבר; ביטקוין מתייצב על 64,350 דולר

בשבוע שעבר נרשם היום החמישי ברציפות של משיכות נטו, בזמן שרזרבות הכורים בשפל של שנים; התכתבות בין מנכ"לים ב-X מעוררת ספקולציות לגבי החברה הבאה שתתחיל לצבור ביטקוין
ביטקוין קרן סל

קרנות הסל (ETF) של ביטקוין הנסחרות בארה"ב רשמו את היום החמישי ברציפות של משיכות נטו, עם יציאת כספים בסך למעלה מ-900 מיליון דולר בתוך כשבוע. זהו היקף המשיכות נטו הגבוה ביותר מאז אמצע אפריל. 

במקביל נתוני אונצ'יין מראים שהיקף הביטקוין הזמין למכירה מעבר לדלפק (OTC) מצד הכורים הגיע לשפל של שלוש שנים – מה שצפוי ליצור לחץ מחירים כלפי מעלה. במצב עניינים זה לא מפתיע שבימים האחרונים מחיר ביטקוין כמעט לא זז, והתייצב על סביבות 64,350 דולר, ירידה של כ-2.7% בהשוואה לשבוע שעבר אך כמעט ללא שינוי בימים האחרונים.

על פי נתונים שנאספו על ידי חברת מחקרי השוק SoSoValue העוקבת אחרת תנועות הכספים בקרנות הסל, ביום ה' האחרון לבדו איבדו 11 קרנות הסל בסך הכל 140 מיליון דולר, במחזורי מסחר של 1.1 מיליארד דולר. 

קרן הסל GBTC של גרייסקייל הובילה את המשיכות עם 53 מיליון דולר, ואחריה קרן הסל FBTC של פידליטי עם 51 מיליון דולר. קרן הסל IBIT של בלקרוק, הגדולה ביותר מבחינת נכסים מוחזקים, הייתה היחידה שרשמה תזרים חיובי נטו של כמיליון דולר.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

"הסבלנות תשתלם"

במקביל, נתונים מ-CryptoQuant, פלטפורמה לניתוח שווקי קריפטו, מראים כי רזרבות הביטקוין של הכורים צנחו לרמות שלא נראו מאז 2021, ועומדות כיום על כ-1.82 מיליון ביטקוין, לאחר שהחלו את השנה עם כ-1.87 מיליון ביטקוין. 

יתרה מכך, מכירות OTC (מעבר לדלפק) של כורי ביטקוין הגיעו לשיא יומי מאז חודש מרץ. בעוד שזה מצביע על לחץ מכירה מוגבר מצד הכורים, הירידה בהיצע הזמין למכירה עשויה דווקא לתמוך במחיר הביטקוין בטווח הארוך.

למרות הירידה ברזרבות, שווי האחזקות של הכורים בדולרים נותר סביב שיא כל הזמנים של כ-135 מיליארד דולר, הודות לעליית מחיר הביטקוין מתחילת השנה.

"משקיעים קמעונאיים מפגינים בעיקר פחד או חוסר עניין כלפי ביטקוין כאשר המחירים נעים בין 65,000 ל-66,000 דולר". הסבירו בחברת ניתוח רשתות הבלוקצ'יין Santiment בפוסט שהועלה לחשבון החברה ב-X (לשעבר טוויטר), "נדיר לראות תקופה כה ממושכת של סנטימנט שלילי בשוק. כאשר סוחרים רבים נכנעים ומורגשת עייפות בקרב משקיעי הביטקוין, בד בבד עם צבירת מטבעות על ידי 'לווייתנים' (משקיעים גדולים), זה בדרך כלל מבשר על עליות מחיר שמתגמלות את מי שנותר סבלני".

מייקל דל בעקבות מייקל סיילור?

בינתיים, מייקל דל, מנכ"ל ומייסד ענקית הטכנולוגיה דל טכנולוגיות, מביע תמיכה פומבית במטבע הדיגיטלי המוביל, ומעורר ספקולציות על אפשרות להשקעה של חברת המחשבים שלו בביטקוין.

דל פרסם ב-X את המשפט "נדירות יוצרת ערך". בתגובה, מייקל סיילור, יו"ר מיקרוסטרטג'י הידוע בתמיכתו הבלתי מסויגת בביטקוין, הגיב: "ביטקוין הוא נדירות דיגיטלית". דל בחר לשתף את תגובתו של סיילור, מה שנתפס בקהילת הקריפטו כאיתות לעניין אפשרי בביטקוין. כמה שעות לאחר מכן העלה דל איור של הדמות של "עוגיפלצת" מסדרת הילדים רחוב סומסום עם מטבעות ביטקוין במקום עוגיות.

מתוך חשבון ה-X של מייקל דל
מתוך חשבון ה-X של מייקל דל

חילופי דברים אלו מעוררים עניין רב בשוק הקריפטו מכמה סיבות. ראשית, דל נחשב לאחת הדמויות המשפיעות ביותר בעולם הטכנולוגיה, וכל רמז לתמיכה שלו בביטקוין עשוי להשפיע על הסנטימנט בשוק. שנית, אם חברת דל אכן תשקול להשקיע בביטקוין, זה עשוי לסמן מגמה של אימוץ המטבע הדיגיטלי על ידי תאגידים גדולים נוספים, בדומה למהלך שביצעה חברת טסלה ב-2021, שתמך בעליות המחירים בזמנו. עם זאת, חשוב לציין כי בשלב זה מדובר בספקולציות בלבד, ודל טרם הצהיר רשמית על כוונות להשקיע בביטקוין.

רק השבוע הודיעה מיקרוסטרטג'י בהובלת סיילור על רכישת 11,931 ביטקוין נוספים תמורת 786 מיליון דולר. החברה מחזיקה כעת ב-226,331 ביטקוין ששווים כמעט 15 מיליארד דולר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן