ביטקוין חוזר ל-66,500 דולר על רקע נתוני אינפלציה מעודדים

פרסום מדד המחירים לצרכן בארה"ב לצד חזרת המשקיעים לקרנות הסל לביטקוין הובילו לעלייה של כ-7% ביממה האחרונה. יעד המחיר הבא שמסמנים האנליסטים: 70,000 דולר
ביטקוין bitcoin

נתוני מאקרו מעודדים והזרמת הון חיובית לקרנות הסל המחזיקות ביטקוין החזירו את האופטימיות לשוק. אתמול (ד') פורסמו נתוני מדד המחירים לצרכן בארה"ב (CPI) לחודש אפריל, שהיו נמוכים מהציפיות, ובתגובה קפץ מחיר ביטקוין בכ-7%, והגיע אל מעל ל-66,500 דולר.

בעוד שכלכלנים צפו גידול של 0.4% באינפלציה, נתוני אפריל הראו גידול של 0.3%. אלה נתונים אלה אף מרמזים על אפשרות של מגמת ירידה באינפלציה, שכן ה-CPI בחודש מרץ עלה ב-0.4% בהשוואה לחודש שעבר. בהשוואה שנתית גובה האינפלציה בחודש אפריל תאם את ציפיות הכלכלנים, ועמד על 3.4% – לעומת 3.5% במרץ.

נתונים אלה נתפסו כמעודדים מבחינת השוק, שכן הם צפויים לתמוך באפשרות של הורדת ריבית מצד הבנק המרכזי האמריקני הפד בהמשך השנה, מהלך שיזרים הון נוסף לשוקי המניות וכן לשוק המטבעות הדיגיטליים.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

מטבעות דיגיטליים אחרים הגיבו גם בחיוב לנתוני המאקרו. אתריום עלה ב-4% וחזר אל מעל 3000 דולר, סולאנה קפצה ב-12% ליותר מ-160 דולר, ו-NEAR הפתיע בזינוק של יותר מ-15% מאז אתמול.

הפריצה של ביטקוין אל מעל למומנטום השלישי של השבועות האחרונים גורמת לסוחרים להעריך כי המגמה החיובית תימשך, וחלקם אף צופים אפשרות שנראה את ביטקוין נסחר שוב מעל 70,000 דולר בקרוב. כך למשל באתר קוינטלגרף הביאו את דבריו של האנליסט הכותב ב-X תחת שם Mikybull Crypto, שעל פי מדדים של ניתוח טכני העריך כי אם הדפוס הנוכחי יימשך מחיר ביטקוין צפוי להגיע ל-70,000 דולר, ולאחר מכן אף לשבור את שיא כל הזמנים. יעד המחיר הבא שסימן Mikybull למקרה זה הוא עומד על 74,580 דולר.

ביטקוין bitcoin טבלת מחיר
מחיר ביטקוין. מקור: Coingecko.com

303 מיליון דולר הוזרמו לקרנות הסל

נתונים חיוביים לביטקוין נרשמו אתמול גם בגזרת קרנות הסל. לאחר שבתחילת החודש רשמו קרנות הסל הוצאות כספים בנטו, לראשונה מאז השקתן בינואר השנה, אתמול הוזרמו אליהן כ-303 מיליון דולר בנטו. זהו הנתון הגבוה ביותר מאז ה-3 במאי. כך על פי נתוני SoSoValue

קרן FBTC של פידליטי הובילה את הטבלה, כאשר סך כל ההפקדות בה פחות המשיכות הסתכם בכ-131 מיליון דולר. לאחריה Bitwise שרשמה נטו של 86 מיליון דולר. גם קרן GBTC של גרייסקייל, שהתאפיינה מאז תחילת המסחר בקרנות סל במשיכות כספים, רשמה נטו חיובי של 27 מיליון דולר. IBIT של בלקרוק לעומת זאת רשמה נטו נייטרלי, וסך ההפקדות אליה התקזזו עם סך המשיכות ממנה.

אתמול נודע כי קרן הגידור הבינלאומית Millennium Management השקיעה כמעט 2 מיליארד דולר בקרנות הסל. מדו"ח שהעבירה לרשות ניירות ערך האמריקנית (ה-SEC) עולה כי הקרן השקיעה בחמש קרנות סל המחזיקות ביטקוין (Spot Bitcoin ETF). 

844 מיליון דולר השקיעה Millennium בקרן של בלקרוק, ו-806 מיליון ב-FBTC של פידליטי. שאר ההשקעה פוזרה בין ARKB של ארק, BITB של ביטוויז ו-GBTC של גרייסקייל. בסך הכל השקיעה הקרן 1.94 מיליארד דולר בקרנות הסל.

הדיווח של Millennium מצטרף לנתונים שהעבירה קרן ההשקעות המדינתית של ויסקונסין, שאתמול נודע כי השקיעה 164 מיליון דולר בקרנות הסל לביטקוין, וכן לידיעה על כך שענקי הבנקאות האמריקניים וולס פארגו וג'יי פי מורגן חשופים גם הם לביטקוין דרך קרנות הסל.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן