[דעה] ביטקוין מאבד את ה-$40,000: סבירות להמשך ירידות בטווח הקצר

דור שחר, אנליסט שמנתח את פעילות הרקע ברשת הבלוקצ’יין של ביטקוין, סבור שלמרות שההיצע והביקוש משתנים לחיוב, בטווח הקצר ישנו מקום לירידות נוספות.
אונצ'יין

בסקירת השוק האחרונה המשכתי לנתח את השוק באמצעות מספר נישות אונצ׳יין, סגרתי את הסקירה בנימה שורית לגבי הטווח הבינוני – ארוך. כאשר ציינתי אפשרות להמשך ירידת מחירים בטווח הקצר.

מאז מחיר הביטקוין ירד מאזור ה-$43,000 למטבע עד לאזור ה-$39,000 למטבע שם הגיע לתמיכה ונמצא כרגע באזור מחירים קריטי מבחינה טכנית.

ניתוח הבלוקצ׳יין

אתחיל את הסקירה עם מדד שמודד את התפלגות כמות המטבעות שהועברו במחירים מסוימים. סוג של פרופיל נפח (Volume Profile) למי מאיתנו שמכיר מניתוח טכני.

ניתן לראות כי כעת יש שני אשכולות מחירים עיקריים רלוונטים לטווח הקצר, הראשון המכיל את המחירים $36,000 – $43,000 והשני מכיל את המחירים $44,000 – $52,000.

כאשר בתוך האשכול הראשון יש את טווח המחירים $38,000 – $41,000 (מסומן באדום), אשר למעלה מ-13 אחוז מהאספקה הנזילה של ביטקוין נסחרה בטווח המחירים הזה. אחוז יחסית גבוה המעיד שיש למשתתפי השוק עניין רב בטווח המחירים הזה.

הטווח הזה מהווה תמיכה לטווח הקצר, שאם תישבר עלולה להוביל את ביטקוין למטה עד לאזור $33,000 – $34,000 למטבע.

אמשיך עם האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך, כאשר מסתכלים במבט קצת יותר רחב ניתן לראות כי בחודשים האחרונים, על אף הדשדוש בשוק מחזיקים לטווח ארוך המשיכו לאסוף מטבעות בקצב מתגבר.

זאת כשלעצמה אינדיקציה חיובית, אך מבחינה טכנית, לרב כאשר מחזיקים לטווח ארוך נמצאים במגמה של איסוף מטבעות זה מעיד על המשך דשדוש / ירידת מחירים. זאת מהסיבה שהם מוכרים אל תוך חוזק השוק בעליות ואוספים מטבעות בחולשת השוק במהלך ירידות / דשדוש. 

לכן, זאת אינדיקציה מנוגדת, שבפאן אחד שלה מעיד על ביטחון במטבע, המשך איסוף והחזקה ואמונה במחירים גבוהים יותר ופאן אחר שלה מעיד כי ישנה סבירות להמשך ירידות / דשדוש.

אעבור למדד שנוגע למחזיקים לטווח קצר, ״יחס רווח – מחזיקים לטווח קצר״ (STH – Spent Output Profit Ratio). בהסתכלות רחבה ובניסיון לבחון שפל מקומי אפשרי, ניתן להבחין בתבנית מעניינת. 

לאחר אירוע של כניעה (Capitulation) בשוק שבא לידי ביטוי בלחץ מכירות מאסיבי, המדד יחס רווח של מחזיקים לטווח קצר מגיע לשפל מסוים שמשם הוא מתחיל לבסס מגמת עלייה.

בפועל מה שמתרחש הוא שמחזיקים לטווח קצר, נהיים פחות רגישים לתנודות המחיר ואינם מוכנים עוד לסגור את האחזקות שלהם בנקודת האיזון, שהיא קו ה-1 על הגרף.

ניתן לראות שממש לאחרונה התבססה תמיכה באזור קו ה-1, דבר המסמל על סבירות להמשך עליות בטווח הקצר. 

אסיים עם מדד שנוגע לטרנד הרחב, הנקרא ״שיעור האינפלציה – מחזיקים לטווח ארוך״

שבעצם מודד את כמות האיסוף או ההפצה השנתית בהתחשב בכמות המטבעות המיוצרת על ידי כורים לכל יום. 

ניתן לראות ששיעור האינפלציה של מחזיקים לטווח ארוך נמוך ונמצא מתחת לרמות שהיו באוגוסט – אוקטובר של 2020 שהובילו לתחילתו של השוק השורי. אך עדיין שיעור האינפלציה לא נמוך כפי שהיה בסוף השוק הדובי בסוף 2018, תחילת 2019. 

כעת שיעור האינפלציה נמוך ועלול להמשיך לרדת, ירידה בשיעור האינפלציה של מחזיקים לטווח ארוך נגרמת בעקבות צמצום בזבוזים מצד משתתפי שוק אלה. כפי שציינתי למעלה צמצום בזבוזים של מחזיקים לטווח ארוך מגיע יחד עם ירידות מחירים / דשדוש. 

מדד זה מספק אינדיקציה חיובית לגבי הטווח הבינוני – ארוך אך משאיר מקום לדאגה בנוגע לטווח הקצר. 

מסקנות סיכום

כרגע אני נשאר שורי בנוגע לטווח הבינוני – ארוך (מספר חודשים פלוס). אך שנוי במחלוקת לגבי הטווח הקצר; זאת מהסיבה שאנחנו נמצאים באזור תמיכה קריטי, מחזיקים לטווח ארוך שממשיכים לאסוף מטבעות (מעיד על דשדוש / ירידות), ושיעור אינפלציה של מחזיקים לטווח ארוך שעלול לרדת גם הוא דבר שאם יקרה יחזק את הסבירות להמשך ירידות / דשדוש בטווח הקצר. למרות זאת יש לנו התבססות של מגמה חיובית במדד ״יחס רווח מחזיקים לטווח קצר״ המעיד על אפשרות לעליות בטווח הקצר.

מקורות מידע: גלאסנוד Glassnode 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

2 תגובות

  1. איך אתה מסביר את השער הנמוך כאשר מתפרסות כתבות כל הזמן על עליה חדה בשימוש בביטקוין בעקבות המלחמה באוקראינה .

    1. כי השוק לא מסתכם רק באוקראינה ויש דברים נוספים (גדולים יותר) שמשליכים עליו 🙂

      יום טוב,
      בן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן