ביטקוין מיאמי: סיכום אירוע הביטקוין הגדול ביותר אי פעם

ביטקוין מיאמי

בסוף השבוע האחרון (4-5 ביוני) התקיים כנס הביטקוין השנתי של BitcoinMagazine במיאמי. הכנס היה אירוע הפיזי הגדול ביותר אי פעם, בתעשיית המטבעות הדיגיטליים בכלל וביטקוין בפרט.

מעל 12,000 איש הגיעו למיאמי כדי להשתתף בו, ועשרות אלפי אנשים צפו בו בלייב ב-YouTube. הערכותיהם של המארגנים הם שמעל 30,000 נוספים הגיעו כדי להשתתף באירועים נלווים או ליום אחד.

בכנס התארחו השמות הגדולים ביותר בתעשייה, וביניהם מנכ"ל מיקרוסטרטג'י מייקל סיילור, מנכ"ל טוויטר וסקוור ג'ק דורסי, חברת הסנאט סינתיה לומיס, חבר הקונגרס וורן דיווידסון, מייסד אתריום ויטליק בוטרין, ראש עיריית מיאמי פרנסיס סוארז, המועמד לנשיאות לשעבר רון פול, הסופר של "The Bitcoin Standard" – סייפדין עמוס, המתאגרף פלויד מייוות'ר, הסקייטר טוני הוק, המשקיע המיליארדר קווין אולירי שנהיה ביטקוינר לאחרונה ואנליסטית המאקרו-כלכלה לין אלדן.

מאחר שבאירוע קרו המון דברים חשובים, בחרתי לסכם בקצרה את המרכזיים שביניהם:

אל סלבדור תכיר בביטקוין כמטבע חוקי 

ההצהרה הגדולה ביותר שיצאה מהכנס הייתה של נשיא אל סלבדור, נאיב בוקלה, כי יגיש הצעת חוק בשבוע הבא אשר תהפוך את ביטקוין למטבע חוקי (Legal tender) במדינה, ותחזיק בו כרזרבה.

הצעת החוק נכתבה בשיתוף עם ג'ק מאלרס וצוותו בחברת Zap שפיתחה את אפליקציית תשלומי הביטקוין Strike על גבי רשת הברק. רשת הברק מאפשרת תשלומים מידיים וזעירים בביטקוין, ובזכות פעילותו של מאלרס צוברת אימוץ של מאות אלפי אזרחי אל סלבדור וממשיכה לגדול במעל 20,000 אזרחים ביום.

הרחבתי על החדשות הגדולות בכתבה ייעודית.

סקוור חוברת לבלוקסטרים למיזם כרייה באמצעות אנרגיה ירוקה

ג'ק דורסי, מנכ"ל סקוור, הודיע כי חברתו תשקיע 5 מיליון דולר בהקמת מיזם משותף ביחס עם חברת תשתיות הביטקוין בלוקסטרים (Blockstream).

מטרת המיזם תהיה להקים חוות כריית ביטקוין שמסתמכת על אנרגיה סולרית, כדי "להראות לעולם שביטקוין יכול להיות ירוק".

על פי ההסכם, בלוקסטרים תהיה המוציאה לפועל לאור ניסיונה בתחום הביטקוין בכלל וכריית ביטקוין בפרט, בעוד שסקוור תספק את המימון ואת ה"דאשבורד החשוף לציבור אשר יציג באופן שקוף את התקדמות הפרויקט כ-Case study לכריית ביטקוין באמצעות אנרגיה מתחדשת."

"אנחנו מקווים להראות שמתקן כרייה מבוסס אנרגיה מתחדשת בעולם האמיתי הוא לא רק אפשרי אלא גם יוכיח באופן אמפירי כי ביטקוין מקדם ומאיץ את העולם לעבר עתיד יותר בר-קיימא", אמרו בלוקסטרים בהודעה לציבור.

התפרצות לבמה: דורסי תחת אש

אמנם דורסי מוכר כביטקוינר ותמך פומבית עשרות פעמים בביטקוין בשלב זה, כולל במימון מפתחים בקוד פתוח, הקמת מיזמים, תרומות לפרויקטים ועוד. 

אך האירוע חווה רגעים דרמטיים מהיבטים אחרים, כאשר פרצה לבמה אחת מהמשתתפות וקראה לו "צבוע ענק" כשמדובר בפרטיות ובחופש הביטוי, לאור הצנזורה הגדולה שהרשת החברתית טוויטר מציגה בחודשים האחרונים. 

המשתתפת, לורה לומר, מתויגת ע"י התקשורת כ"חובבת תיאוריות קונספירציה ופעילה פוליטית אנטי מוסלמית" אך התמודדה על מושב בסנאט האמריקני מטעם מדינת פלורידה ובעלת קהל עוקבים רב.

"צנזורה היא הפרת זכויות אדם", אמרה לומר. "אתה מתערב בבחירות, כמו אלה שהתמודדתי בהן אני", הטיחה לומר בדורסי. 

"איך אתה יכול לומר שזהו מטבע לכולם בכל העולם, כשאתה מלך הצנזורה? ביטקוין עוסק בביזור, ולך אין שום זכות להיות כאן היום ולדבר על הנושא."

דורסי ביטקוין

"זהו לא רגע. זוהי תנועה"

ראש עיריית מיאמי, פרנסיס סוארז, נשא את נאום הפתיחה של הכנס וריגש את קהל הביטקוינרים האדוק. המארח של הכנס הציג אותו כ"פוליטיקאי הכי חסר אחריות בכל אמריקה, ראש עיריית המכה (Mecca) של החירות". 

"חסר האחריות" עם זאת התייחס לשיח ביטקוינרי של "irresponsibly long", כלומר מאמינים בעתיד הביטקוין בטווח הארוך ובהתאם לכך שמחירו יעלה.

"אני כאן כדי לומר לכל השונאים והספקנים שזהו לא סתם רגע, אלא זוהי תנועה!" אמר וזכה לתשואות הקהל. "מצטער, אבל לא מצטער לוס אנג'לס" הוסיף סוארז לאחר שסיפר שהוא הולך להפוך את העיר לבירת הקריפטו של ארה"ב וכי משך את Blockchain.com, מפתחת ארנק המטבעות הדיגיטליים הלא מומלץ ובעל הבאגים הרבים, לעבור מקליפורניה למיאמי. לאחר מכן גם קרא להפוך את מיאמי ל"בירה של ההון".

סוארז סיפר כי קנה ביטקוין לראשונה מיד אחרי שאושרה חבילת הסיוע הראשונה של הקורונה, בת ה-1.9 טריליון דולר, שכן לטענתו "האינפלציה בלתי נמנעת" והרגיש שעליו לגדר את הונו.

מפגש מחוקקים על הבמה

חברת הסנאט סינתיה לומיס, נציגת המדינה וויומינג בבית המחוקקים העליון בארה"ב וחברת הוועדה לבנקאות בסנאט הגיעה גם היא לכנס. לומיס, אשר מוכרת כ-Hodler (מחזיקת ביטקוין) מזה שנים ושימשה כמנהלת הכספים של וויומינג לפני שנבחרה לכהן בסנאט, התארחה בפאנל לצדו של חבר הקונגרס וורן דיווידסון – תומך ומחזיק ביטקוין גם הוא.

השניים דיברו על הבאת החדשנות של ביטקוין לארה"ב ויצירת מסגרת רגולטורית תומכת ברמה הפדרלית, בדגש על מלחמה בחוקים ששוקלים להעביר בקרוב.

"אם לא נגן על ארנקים פרטיים, מישהו הולך לנסות לאסור עליהם… הייתי רוצה שאנשים יהיו יותר נחרצים כשמדובר בהגנה על הפרטיות שלהם באותו אופן שהגנו על התיקון השני בחוקה האמריקנית – הזכות להחזיק נשק," הזהיר דיווידסון, אשר מכהן מטעם המפלגה הרפובליקנית.

"זה חשוב שנחזיק בביטקוין כעמוד תווך לדולר האמריקני, כאמצעי לשמירה על ערך, באותו אופן שהזהב היה." הוסיפה לומיס, ודווקא נתקלה בביקורת מצד ביטקוינרים נוספים על הבמה אשר מעוניינים ללכת לכיוון של "לביטקוין לא אכפת מהממשלה".

דיווידסון התארח גם בפאנל נוסף שעסק בקרנות סל על ביטקוין, בו שוחחו המשתתפים על השפעת אישור צפוי של קרן סל על שוק הביטקוין והתעשייה. "אם כל ממשלות העולם מדפיסות כסף פיאט, ויש סטנדרט אחד עם היצע מוגבל, זה חשוב ביותר עבור תיקי השקעות של משקיעים ומאזניהן של חברות. לאפשר שימוש במכשירי השקעה אשר מאפשרים גישה פשוטה זה הכרחי, וקרנות סל הולכות לאפשר זאת." אמר סטיב מקלורג, מחברי הפאנל.

דוג'קוין לירח – גם בכנס ביטקוין

הפוגה קומית התרחשה בכנס כאשר משתתף פרץ לבמה במהלך פאנל, וביקש להצהיר הצהרה חשובה. אז הוא התפשט מחליפה לחולצת טריקו עם התמונה של DOGE ומכנס קצר, וצעק "Doge to the moon" מספר פעמים עד שגורש מהבמה.

מביך, מצחיק, אולי קצת גם וגם.

כנס הביטקוין הוא רגע היסטורי

מאז החלה הקורונה השתנה השיח כלפי ביטקוין בצורה משמעותית.

כנס הביטקוין שהתקיים במיאמי ומשך עשרות אלפי אנשים מכל העולם הצליח להראות בצורה מדהימה את חוזק קהילת הביטקוין, וכי לא מדובר כאן בסתם עוד המצאה, אלא מדובר ברעיון ופתרון טכנולוגי מהפכניים שלא ניתן יהיה להרוג בקלות, אם בכלל.

נאומו של מאלרס, מייסד Zap, היה מרגש וסוחט דמעות, ובעיניי מייצג את הרוח הביטקוינרית שאומרת: "שנו את הכסף, שנו את העולם". ככל שיותר אנשים יתעוררו לאופן שבו מערכת הכסף עובדת היום ועד כמה היא בנויה לרעתם, כך השינוי יהיה מהיר וטוב יותר.

אל סלבדור היא מדינה קטנה בעלת כלכלה חסרת משמעות במונחים גלובליים, אך זהו צעד קטן לאדם וצעד גדול מאד לאנושות – לאור המשמעויות החוקיות שצפויות להיות למהלך זה במדינות אחרות, כפי שהרחבתי בגרסת הוידאו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן