ארנק נייר לביטקוין: האם מומלץ לשמור כך על המטבעות?

יצירת ארנק נייר

עדכון 11/4/2024: ארנק נייר הוא שיטה מיושנת ולא בטוחה להחזיק ביטקוין ומטבעות דיגיטיליים. כיום קיימות שיטות הרבה יותר אמינות ובטוחות כמו ארנקי חומרה, וגם ארנקים חמים נחשבים בטוחים יותר, לכן לא מומלץ להעביר מטבעות דיגיטליים לארנק נייר.

ארנק נייר הוא סוג ארנק קר – ארנק שאיננו מחובר לרשת האינטרנט – שנועד לאחזקת ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים בצורה מאובטחת לטווחי זמן ארוכים.

אם טרם קראתם את כללי האצבע לאבטחת המידע בעולם הקריפטו ואת המאמר על ארנקי ביטקוין – אנא עשו זאת כעת לטובתכם.

חשוב להדגיש שפרקטיקת יצירת ארנק נייר נחשב למסוכנת במיוחד וישנם המון דברים שעלולים להשתבש בדרך. לכן, פרט לסכומים קטנים במיוחד – כגון חלוקת מתנה לחברים – רצוי שלא להשתמש בארנקי נייר אלא לרכוש ארנק חומרה כגון טרזור או לכל הפחות ארנק לטלפון החכם (אם מדובר בסכומים לא גבוהים גם כן), כגון Blue Wallet.

במדריך שלפניכם נלמד כיצד ליצור ארנק נייר, כיצד לאבטח אותו ואיך להשתמש בו בבוא העת.

יצירת ארנק רנדומלי

בראש ובראשונה, נבצע סריקת אבטחה למחשב באמצעות האנטי-וירוס המעודכן שלנו. הליך זה נועד על מנת לוודא שאין שום תוכנה זדונית במחשב.

חשוב גם כאן לציין כי סריקת אנטי וירוס לא תמיד מזהה את כל הרוגלות והנוזקות שעלולות להיות במחשב.

שנית, וודאו כי לצדכם מחברת קטנה או פנקס וכמובן – עט.

כעת, ניגש לאתר bitaddress.org – מדובר באתר בעל קוד פתוח, שנועד בדיוק בשביל יצירת כתובות ארנקי ביטקוין.

  1. נלחץ באמצע הדף על המקש הימני של העכבר, ונשמור את האתר כקובץ Webpage (מקש ימני על העכבר ו-Save as).
  2. כעת, ננתק לחלוטין את המחשב מהאינטרנט.
  3. לאחר שניתקנו את המחשב מהאינטרנט, ניגש לקובץ שהורדנו ונפתח אותו.
  4. נזיז את העכבר מסביב למחרוזת הארוכה של האותיות והמספרים, עד שיהיה 100%.

בתהליך הזה, נוצר לנו ארנק רנדומלי לחלוטין וייחודי עבורנו.

כך זה ייראה:

ארנק רנדומלי

על מנת שהארנק ייראה יפה יותר, ויותר חשוב – כדי ליצור שכבת אבטחה נוספת, נלחץ על Paper Wallet.

בתיבות Addresses to generate ו-Addresses per page נסמן 1.

נסמן V בתיבה של BIP38 Encrypt, נזין סיסמה ונלחץ Generate.

יצירת ארנק

 

מה אנחנו רואים כאן למעשה?

העיגול שמסומן בכתום הוא כתובת הארנק שלנו. לאחר שיצרנו את ארנק הנייר, נוכל לשלוח לארנק זה ביטקוין באמצעות כתובת הארנק הזו. כמו כן, נוכל להיעזר בכתובת הארנק בהמשך. בשלב מסוים נרצה לוודא שהארנק שלנו קיים, תקין ובעיקר שהביטקוין לא עזב אותו. נוכל ללכת לאתר Blockstream.info ולהזין את כתובת הארנק בשורת החיפוש שבצד שמאל למעלה. כך נוכל לראות את הסכום שמופיע בו.

העיגול שמסומן באדום – זהו המפתח הפרטי שלנו. המפתח הפרטי הוא חותמת הארנק ולמעשה מהווה הצהרת הבעלות על הביטקוין. ללא המפתח הפרטי, לא ניתן לבצע העברה כספית בבלוקצ'יין.

שימו לב! מימינו של המפתח הציבורי ומשמאלו של המפתח הפרטי ישנן מחרוזות ארוכות של אותיות ומספרים. המחרוזות הללו הן למעשה המפתחות שלכם.

כעת, נדפיס 2 עותקים לפחות של ארנק הנייר שלנו באיכות גבוהה, נשים בניילונית (שתשמור על איכות הדיו) ונשמור את 2 העותקים במקומות נפרדים (עדיפות אפילו לבית אחר – למקרה של שריפה למשל).

בנוסף, אני ממליץ לנהל גיבוי ידני במחברת הקטנה / פנקס ששמתם לצדכם. הגיבוי הידני הוא לכתוב את שני המפתחות בצורה ברורה במחברת/פנקס, ולשים במקום מאובטח אחר.

שחזור ארנק נייר

אם ברצוננו לשחזר ארנק נייר, יש מספר דברים שעלינו לדעת קודם לכן:

  1. בשביל לשחזר ארנק נייר (ולהשתמש בביטקוין שמוחזק בו) עלינו לחשוף את המפתח הפרטי לרשת. פעולה זו יכולה להיות מסוכנת לארנק שלנו, לכן כאשר אנו משחזרים ארנק נייר – נעביר ממנו את כל סכום הביטקוין שנמצא בו, ולא נחזור להשתמש בארנק זה לעולם.
  2. אם נרצה להוציא רק חלק מהביטקוין מארנק הנייר ואת השאר להשאיר – נחזור על התהליך שהצגנו בפניכם למעלה, ניצור ארנק נייר חדש, ונעביר אליו את היתרה.

נעבור לשחזור:

כדי לשחזר, נתקין את ארנק Blue Wallet לפי המדריך הבא, בסוף המדריך, מופיע חלק על שחזור ארנקי נייר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן