ביטקוין מתחת ל-62,200$ – שפל של 6 שבועות; אנליסטים מזהירים מפני המשך הירידות

ביטקוין נפל בכ-9.5% בחודש האחרון. מומחים מסבירים את הירידות בשילוב של לחץ מכירות מצד הכורים, הנזלות של פוזיציות ממונפות ומימושי מטבעות שהוחרמו על ידי גופי אכיפה
bitcoin down

שער הביטקוין ממשיך להציג חולשה בימים האחרונים, כשמחירו נסחר הגיע ל-62,180 דולר – ירידה של 3.2% ביממה האחרונה ו-6% בשבוע החולף. בסך הכל בחודש האחרון ירד ביטקוין בכ-9.4%. הירידה האחרונה הביאה את המחיר מתחת לרמת תמיכה משמעותית, מה שמעורר דאגה בקרב משקיעים וסוחרים.

חברת ניתוח הבלוקצ'יין CryptoQuant מדווחת כי ביטקוין נסחר כעת מתחת למחיר המימוש של המחזיקים לטווח קצר, העומד על 64,230 דולר. זהו מדד חשוב המייצג את עלות הרכישה הממוצעת של ארנקים המחזיקים ביטקוין פחות מ-155 ימים.

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

"נפילה מתחת לסף זה מרמזת על תיקון אפשרי של 8%-12% לכיוון 60,000 דולר", כתבו אנליסטים של CryptoQuant ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר). רמת מחיר כזו לא נראתה מאז תחילת מאי, כשביטקוין נסחר ב-59,122 דולר.

לחץ מכירות מהכורים, מהנזלות ואף מממשלת גרמניה

מרקוס טיילן, מייסד חברת המחקר 10x Research, מזהה תבנית טכנית מדאיגה מניתוח טכני של גרף הביטקוין. "נראה שהביטקוין מציג תבנית 'שתי פסגות' (double top), כשרמת התמיכה נבחנת כעת. תבנית כזו עלולה להוביל לירידה עד 50,000 דולר, ואולי אפילו ל-45,000 דולר," העריך טיילן בציטוט שהובא באתר קוינדסק.

טיילן מוסיף כי למרות שהבחירות בארה"ב ונתוני האינפלציה צפויים לספק חדשות חיוביות לשוק המטבעות הדיגיטליים בהמשך השנה, עדיין ייתכן תיקון חד יותר בטווח הקצר.

גרג מגדיני, מנהל תחום הנגזרים בחברת הניתוח Amberdata, הסביר בניוזלטר ששלח ללקוחותיו את ההשפעה של הכלכלה האמריקנית על שוק הקריפטו: "הנתונים הכלכליים החזקים בארה"ב דחפו את תשואות האג"ח למעלה ואת מחירי המתכות היקרות למטה. זה ממשיך להכביד על שוק הקריפטו."

במקביל, גם כורי הביטקוין תורמים ללחץ המכירה. "הכורים נמצאים תחת לחץ עצום למכור בגלל עלויות הכרייה הגבוהות יותר בעקבות אירוע החציה. החזקות הביטקוין של הכורים ירדו לשפל של 14 שנה", הסבירו בחברת עושי השוק QCP Capital.

גורם נוסף שמעיב על השוק הוא מכירות של הממשלה הגרמנית. על פי הדיווחים, המשטרה הגרמנית מכרה כ-3,000 ביטקוין לאחרונה, ועוד כ-47,000 ביטקוין עשויים להימכר בקרוב. מכירות אלו הן חלק ממימוש ביטקוין שהוחרמו בעבר על ידי רשויות החוק ממפיצי תוכן פיראטיים.

לחץ מכירות נוספות נובע מהנזלות שאירעו בסוף השבוע האחרון בהיקף של יותר מ-150 מיליון דולר של פוזיציות מסחר ממונפות מסוג לונג שהימרו על עליות מחיר.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן