ביטקוין נפל ב-5% במהלך הסופ"ש ל-68,700$; 450 מיליון דולר הונזלו

אתריום איבד 4%, סולאנה ירדה ב-7% ודוג'קוין בכ-10%, על רקע נתוני תעסוקה בארה"ב שהרחיקו את האפשרות להורדת ריבית. נפילות חדות גם במניית GameStop שהתרסקה ב-40%
ביטקוין bitcoin

נתוני תעסוקה חזקים מהצפוי בארה"ב הכבידו על שוק הקריפטו ביום שישי. בתגובה, ביטקוין צלל ביותר מ-5% ומשך איתו למטה את שאר המטבעות הדיגיטליים. מאז התאושש מעט מחיר ביטקוין ועלה חזרה לסביבות 69,400 דולר.

דו"ח התעסוקה הפתיע משקיעים שציפו לאותות להקלה במדיניות הריבית של הפד. חוזקת שוק התעסוקה בארה"ב, שבמהלך חודש מאי נוספו לו 272,000 משרות, תקשה על הבנק המרכזי האמריקני להפחית את הריבית ולהזרים נזילות לשוק.

בתחילת יום שישי נע שער ביטקוין סביב 72,000 דולר, אך תוך שעות ספורות נפל עד ל-68,700 דולר. על פי נתוני חברת מחקרי השוק Coinglass, הצניחה החדה הובילה להנזלה של פוזיציות ממונפות מסוג לונג בהיקף 450 מיליון דולר. כ-300 מיליון דולר מהם נמחקו בתוך 60 דקות בלבד. 

הקורס הפרונטלי והראשון מסוגו בארץ ללימוד מסחר בקריפטו

מספר המקומות מוגבל - לכל הפרטים👇

במסחר ממונף הסוחרים לוקחים הלוואות כדי להגדיל את החשיפה לנכס, בתקווה להרוויח יותר כשהמחיר עולה. אבל כאשר המחיר צונח, הם עלולים לאבד את ההשקעה כולה. הנזלות המוניות מתרחשות כשהירידות מכריחות את הסוחרים לסגור את הפוזיציות בבהלה, מה שיוצר היזון חוזר חיובי שמגביר את הלחץ למטה על המחיר.

מפת החום של הנזלות במסחר ממונף. מקור - coinglass.com
מפת החום של הנזלות במסחר ממונף. מקור – coinglass.com

סוחרי גיימסטופ התאכזבו, ו-GME נפלה ב-40%

בעקבות ביטקוין נרשמו ירידות חדות במחירי שאר המטבעות הדיגיטליים. אתריום איבד 4% מערכו והגיע לרגעים ספורים עד לתחתית של 3,600 דולר – שפל של שבועיים וחצי. SOL של סולאנה נפל ב-7% עד ל-152 דולר, אולם מיהר להתאושש וכעת הוא נסחר סביב 160 דולר למטבע.דוג'קוין (Doge) נפל ביותר מ-10% מרמות מחיר של מעל 0.16 דולר למטבע עד 0.14.

הירידות באו על אף המשק הביקוש העקבי והמתמשך לקרנות סל לביטקוין. ב-18 הימים שקדמו לשישי האחרון, הקרנות רכשו יותר מ-56,000 ביטקוין, פי 7 מהכמות שייצרו כורי הביטקוין באותן כמעט שלושה שבועות. 

למשקיעים ולסוחרים הישראלים תנועות בשוק המט"ח ריככו קצת את נפילות השערים בשוק הקריפטו, שכן שער הדולר עלה במהלך הסופ"ש ביחס לשקל ב-1%, עד לרמה של 3.75 שקל לדולר.

עוד אירוע שתרם לתנודתיות בשוק בימים האחרונים היה שידור לייב נדיר של קית' גיל, הידוע בכינוי "Roaring Kitty". גיל הפך לסנסציה ב-2021 כשהוביל את מהלך השורט-סקוויז במניית GameStop. הופעתו ביום שישי, לראשונה מזה שלוש שנים, יצרה ציפייה גדולה בקרב הסוחרים בנכסי סיכון אלה, אולם לאחר שגיל לא אמר שום דבר בעל משמעות במהלך השידור הציפייה התחלפה באכזבה, והסוחרים מיהרו למכור את מניית גיימסטופ. בעקבות זאת GME התרסקה ב-40%.

למרות הנפילות, סוחרים רבים עדיין אופטימיים ומאמינים שזו רק ירידה זמנית בדרך למעלה. יחד עם זאת, יש הסבורים שהירידות החדות מרמזות על בועה מתנפחת, וצופים תיקון עמוק יותר בטרם יתחדש הראלי לשיאים חדשים.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.
אהרן פורת

אהרן פורת

פעיל, יזם ומשקיע בתחום הקריפטו מאז 2013. עיתונאי לשעבר - מעריב, כלכליסט ומקור ראשון. כיום לומד לתואר שני במדיניות ציבורית באוני' ת"א. מאמין גדול ביכולת של טכנולוגיית בלוקצ'יין והקריפטו להביא את פוטנציאל שיתוף הפעולה האנושי לשיאים חדשים.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן