ביטפינקס מציעה כ-400 מיליון דולר עבור מידע על 120,000 מטבעות הביטקוין שנגנבו ממנה ב-2016

אתר החדשות Decrypt מדווח כי מטבעות הביטקוין מהפריצה שהתרחשה בבורסת המטבעות הדיגיטליים ביטפינקס (Bitfinex) בשנת 2016 ממשיכים לנוע להם, כך על פי ניתוח הבלוקצ’יין. כעת, הבורסה מעוניינת ליצור קשר עם הפורצים ומציעה תגמול לא קטן בכלל.

באוגוסט 2016, התרחשה אחת הגניבות הגדולות שדווחו בתחום. האקרים פרצו לבורסת ביטפינקס וגנבו כמעט 120,000 מטבעות ביטקוין, בגובה של כ-70 מיליון דולר בזמנו.

היום, 4 שנים לאחר הפריצה הידועה, מציעה הבורסה תגמול של כ-400 מיליון דולר עבור אלו שיצליחו למצוא את הפורצים שגנבו את המטבעות, שהיום שווים כ-1.3 מיליארד דולר. התגמול יועבר אפילו לפורצים עצמם, אם ינדבו את זהותם.

“אירוע זה הוא פרק אפל בהיסטוריה של הבורסה שלנו, ואנחנו שמחים להעניק תגמול זה כעדות נוספת לנחישותנו להשיג את הרכוש האבוד”, נכתב בהצהרת החברה.

על פי ביטפינקס, סוכם כי מי שיקשר אותה אל החוטפים יתוגמל ב-5 אחוזים מהביטקוין שיוחזר. במידה והפורצים עצמם יחזירו את המטבעות, הם יתוגמלו ב-25 אחוזים מסכום העסקה. תגמולים אלה מסתכמים בערך ב-30 אחוזים ממטבעות הביטקוין הגנובים, בסביבות 400 מיליון דולר ברמת המחירים של היום.

“כפי שמוכיחים אירועי הפריצה האחרונים בטוויטר ובלדג’ר, פשע מסוג זה ממשיך להוות איום על כל העסקים במרחב הנכסים הדיגיטליים ובתחום הטכנולוגי הרחב יותר. איש בקהילה שלנו לא יכול להרשות לעצמו להיות שאנן לגבי התחכום של כנופיות פליליות לקבע סוגים חדשים כאלה של הונאה”. הוסיפה ההצהרה.

המטבעות בתזוזה

לפי Decrypt, הכספים שנגנבו בפריצה זזו מד פעם. ביוני 2019 כ-570 מטבעות ביטקוין (5.7 מיליון דולר באותה תקופה) זזו, ורק בחודש שעבר 2,550 מטבעות נוספים (28 מיליון דולר באותה עת) נשלחו מכתובת אחת לאחרת.

הפריצה לביטפינקס התרחשה עקב בעיה בארנקים מרובי-החתימות שלה, הדורשים אישור עסקה ממספר אנשים טרם היא מתבצעת. אך למרות אמצעי זה, הביטקוין נגנב מארנקיהם של לקוחות רבים, אפילו כאלה שחשבונם היה בעל אימות דו-שלבי. בעקבות הפריצה, מחיר הביטקוין ירד ב-20 אחוזים.

האם ארבע שנים לאחר האירוע תוכל בורסת ביטפינקס לשכנע את הפורצים לעשות את הדבר הנכון?

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!