בורסת ביטפינקס: החזרנו את 550 מיליון הדולר הנותרים לטט’ר

בעיצומה של חקירת משרד התובע הכללי בניו יורק (NYAG) כנגד Tether טענה ביטפינקס (Bitfinex) שהחזירה במלואה את הקרן שנותרה מן ההלוואה השנויה במחלוקת שנטלה מטט’ר, בסך של 550 מיליון דולר.

בשנת 2018 לוותה ביטפינקס יותר מ-600 מיליון דולר מ-Tether – המנפיקה של מטבע צמוד הדולר USDTֿ. באותו זמן שהחברות מנוהלות ומוחזקות בחלקן על ידי אותם האנשים בחסות חברת האם iFinex.

בשנת 2019 פורסמה העסקה כאשר משרד התובע הכללי בניו יורק טען שביטפינקס הפסידה לכאורה 850 מיליון דולר ללקוחותיה לחברת התשלומים Crypto Capital Corp והשתמשה בכספי הרזרבות של חברת Tether כדי לכסות את ההפסדים בחשאיות. הכספים האבודים של ביטפינקס למעשה הוקפאו בחסות חקירה שהתקיימה נגד Crypto Capital.

בעבר הצהירה ביטפינקס על תשלום חלקי של ההלוואה, ולטענתה – בהודעה שיצאה במהלך סוף השבוע – שבינואר השנה שילמה את התשלום האחרון להלוואה שלקחה בשנת 2018.

נכון ל-30 באפריל 2019, רזרבות המזומנים שהוחזקו כנגד מטבע צמוד הדולר USDT עמדו על כ-74% בלבד חדברי היועץ הכלכלי של החברה, סטיוארט הונגר. זאת לאור ההלוואה ומסגרת האשראי ש-Tether נתנה לביטפינקס כדי לכסות את ההפסדים שלה, הוא הוסיף. ונגר, שלא במפתיע,הוא גם היועץ הכלכלי של ביטפינקס.

USDT מגובה במלואו?

דלטק (Deltec), הבנק של Tether המבוסס באיי בהאמס, אמר בחודש שעבר שמטבע צמוד הדולר USDT מגובה במלואו ברזרבות מזומנים ואפילו הוסיף שהוא מגובה ב״יותר כסף ממה שנמצא בסירקולציית מטבעות USDT״. למרות זאת, הבנק לא שיתף מסמך כלשהו שיכול לאמת את ההצהרה הזו.

USDT הוא מטבע צמוד דולר בעל נפחי המסחר הגבוהים ביותר ביחס למטבעות צמודי דולר אחרים, נכון לכתיבת מילים אלו שווי השוק שלו מוערך בכ-28.31 מיליארד דולר. מידע מ-Glassnode מראה ששווי השוק של USDT יותר מהוכפל תוך חמישה חודשים.

tether market cap
מקור: Glassnode

אתר החדשות CoinDesk יצר קשר עם דלטק בבקשה לאמת את החדשות על סגירת ההלוואה, נכון לכתיבת מילים אלו הבנק עדיין לא נענה לבקשה.

תורגם מ-Coindesk

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
איתמר אריאלי

איתמר אריאלי

צלם ווידאו תדמית למגזר העסקי, משקיע וחובב מטבעות דיגיטליים
איתמר אריאלי

איתמר אריאלי

צלם ווידאו תדמית למגזר העסקי, משקיע וחובב מטבעות דיגיטליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים להישאר מעודכנים בכל החדשות בתחום הקריפטו? הירשמו לניוזלטר שלנו

גם אנחנו שונאים ספאם, נשלח רק תוכן איכותי ורלוונטי 🙂

30% הנחה!
הקורס שלנו במבצע מיוחד :)