ביטין (Bitin) – המדריך המלא לקניה ומכירה של מטבעות דיגיטליים מביטין

ביטין

ביטין (Bitin) היא חברת חלפנות מטבעות דיגיטליים שהוקמה במהלך שנת 2017 ע"י בר מיטלמן, יזם מוכר בעולם המטבעות הדיגיטליים הישראלי, במטרה לתת מענה לביקוש הרב לרכישה ומכירה של מטבעות.

עולם המטבעות הדיגיטליים אמנם כבר בן 10, אך עדיין נחשב צעיר ומתפתח. במהלך שנת 2017 התרחשה עלייה גדולה בביקוש למטבעות דיגיטליים והתברר במהרה שהשירותים השונים (כגון רכישה ומכירה של מטבעות) אינם ערוכים לגידול כה המוני ומידי. לפיכך, ומתוך ידיעה שעולם המטבעות הדיגיטליים לא הולך לשום מקום, קמו יזמים רבים והחלו לבנות.

הקשיים הרבים בתעשייה התבטאו בעיקר בחוויית המשתמש (הן בשימוש בארנקים והן בקניה ומכירה של מטבעות) ובנזילות הקטנה. מול קשיים אלו הצליחה ביטין להתמודד בהצלחה.

[עדכון: פברואר 2023]

עד תחילת 2023 פעלה ביטין תחת "אישור המשך עיסוק" – רישיון זמני מטעם רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון שמאפשר לפעול בזמן שמחכים לאישור רישיון מלא (נותן שירותים פיננסיים). בספטמבר 2022 החלה הרשות לראשונה לחלק רשיונות, ו-3 חברות היו הראשונות לקבל: HBH Holdings, ביטס אוף גולד והוריזון מבית אלטשולר שחם.

עם זאת, בינואר 2023 התברר כי ביטין סורבה מקבלת הרישיון, ונכון לכרגע עמדת החברה היא ש"האתר ביטין עובר שינויים" וכי "בהמשך ינתנו שירותים נלווים בתחום ואף יפנה לגורמים חיצוניים."

כלומר נכון לעתה, ביטין הפסיקה את עבודתה כשירות ברוקר.

לאור הפסקת הפעילות של החברה – המשך המדריך (שנכתב ב-2018 ועודכן לעתים עד סוף 2022) רלוונטי פחות.

ביטין מוכרת כחברה מאד גמישה אשר מתאימה עצמה לצרכי הלקוח. סגירת השערים (לרכישה ולמכירה) מתבצעת בעת קבלת התשלום, ולעתים אף באופן מידי (במקרים מוגדרים ומתואמים מראש). חלק נוסף מהגמישות מתבטא בכך שעבור קנייה בסכומים מעל 10,000 ₪, מגיע נציג החברה לבית הלקוח ואף מבצע עמו הדרכה ראשונית.

בלי קשר לסכום הרכישה (אגב, מינימום הרכישה הינו 200 ש"ח), ניתן להגיע למשרדי החברה בהרצליה, בחיפה או בירושלים – ולקבל הדרכה קצרה בעת הרכישה גם כן.

כמו כן, דרך ביטין ניתן לרכוש לא רק את המטבע המפורסם ביטקוין או את'ריום, אלא גם את המטבעות ריפל, לייטקוין וביקאש. עמלות הרכישה והמכירה הן נעות בין 4 ל-6 אחוזים בהתאם לביקושים.

אמצעי התשלום האפשריים המתקבלים בביטין הם מזומן והעברה בנקאית.

יתרונות

  • מגוון רחב של מטבעות
  • שירות מצוין

חסרונות

  • אין רכישה באשראי
  • ביטין ומייסדה נמצאים תחת חקירה של רשות המסים והרשות להלבנת הון, ומסתמן כי ישנו כתב אישום בדרך. עם זאת, היא קיבלה אישור להמשיך לעבוד על אף החקירה.
  • ביטין משנה את העמלות בצורה יחסית תדירה בהתאם לביקושים. כלומר כאשר יש יותר מוכרים מקונים, יהיה זול לקנות – וההפך.

איך קונים מטבעות בביטין?

לאור הפסקת הפעילות של החברה – המשך המדריך (שנכתב ב-2018 ועודכן לעתים עד סוף 2022) רלוונטי פחות.

היכנסו לאתר של ביטין, לחצו על "קנייה" ומלאו את הטופס שמכיל 3 שלבים:

בשלב הראשון עליכם לבחור את המטבע שאתם רוצים לקנות ואת הסכום בשקלים אותו תרצו לרכוש.

בשלב השני מלאו את שמכם המלא, הטלפון וכתובת האימייל.

בשלב השלישי בחרו באופן התשלום, והסכימו לתנאי השימוש (נשמח אם תרשמו שהגעתם דרך CryptoJungle תחת "הפנייה").

*גילוי נאות: מדובר בקישור הפנייה, על מנת ש-CryptoJungle יוכל להמשיך להתקיים. אם אהבתם את הסקירה והמדריך, נשמח אם תבצעו את ההרשמה דרכנו (שימו לב, העלות עבורכם זהה לחלוטין).

אם ברצונכם למכור מטבעות, תוכלו לעשות זאת ע"י לחיצה על התמונה הבאה ומילוי פרטיכם בטופס שיעלה.

לסיכום

ביטין הוכיחה לאורך שנות פעילותיה שהיא אמינה ומצוינת. העמלה שהיא מציעה הן לרכישה והן למכירה בהחלט הוגנת והביקורות על החברה ושירותיה בעלות ציון גבוה מאד במיוחד.

אמנם החקירה המתמשכת מטילה צל חשוך על פעילותה, אך העובדה שקיבלה אישור להמשיך את פעילותה, לצד ההיכרות האישית והקהילתית עם בר מיטלמן, מאפשרת לי להשאיר כאן את המדריך בלב שלם.

ביטין

8.8

נוחות שימוש

8.2/10

שירות לקוחות

9.5/10

מגוון מטבעות

9.0/10

אמינות ומוניטין

8.5/10

עמלות

8.8/10

Pros

  • אמינות
  • שירות לקוחות
  • נוחות שימוש
  • עמלות נמוכות יחסית

Cons

  • אין קנייה באשראי

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן