ביטמקס תשלם קנס של 100 מיליון דולר בהסדר עם רשויות האכיפה

ביטמקס תשלם קנס כדי ליישב את האישומים נגדה בנוגע ל-6 שנים של פעילות ללא רישיון
ביטמקס

זירת המסחר ביטמקס (BitMEX), המאפשרת מסחר בנגזרים פיננסיים על ביטקוין ומטבעות דיגיטליים נוספים, הודיעה בבלוג שלה ביום שלישי שהיא הגיעה להסדר בנוגע להאשמות נגדה. ההסדר נסגר מול הוועדה לפיקוח על מסחר בחוזים עתידיים וסחורות (CFTC) והרשות לאכיפת פשעים פיננסיים (FinCEN), ובמסגרתו ביטמקס תשלם קנס של 100 מיליון דולר (50 מיליון דולר לכל אחת מהן). 

בהודעה לא הייתה התייחסות להאשמות הפליליות נגד מנכ"ל ביטמקס לשעבר, ארתור הייס ושני המנהלים השותפים בהקמה – בנג'מין דלו וסמואל ריד.

פעילות ללא רישיון, ללא KYC ו-AML

על פי מסמך בית המשפט שהוגש ביום שלישי, ביטמקס הציעה לאזרחי ארה"ב מוצרי קריפטו ממונפים וללא רישיון בין השנים 2014 ל-2020. בנוסף, נכתב במסמך שהפיקוח של החברה לא היה מספק והיו חסרים תהליכים אפקטיביים של הכר את הלקוח (KYC) ואמצעי הגנה של איסור הלבנת הון (AML). בשנים אלו היה אפשר להירשם ולסחור בפלטפורמה באמצעות מתן אימייל בלבד.

בעשותם כך, פסק בית המשפט שביטמקס הפרה חוק פדרלי, תקנות מסחר בסחורות ותקנות של ה-CFTC. בנוסף, הם הפרו את חוק סודיות הבנקים הדורש מכל מוסד פיננסי לעזור לממשלת ארה"ב לזהות ולמנוע הלבנת כספים.

בהצהרה של ה-CFTC נכתב כי כל פלטפורמות המסחר במטבעות דיגיטליים בארה"ב מחויבות להשיג את הרישומים הנדרשים וליישם תהליכי KYC ו-AML. הפסיקה הזו הדגישה שהחובה להשגת הרישומים הנדרשים עבור שוק הנגזרים המסורתי תקפים באופן שווה גם למטבעות הדיגיטליים.

בהצהרה של FinCEN נכתב כי ביטמקס העבירה טרנזקציות על סך למעלה מ-200 מיליון דולר לשווקים הפועלים ברשת האינטרנט האנונימית (Darknet) או שירותי מיקסר המקשים על איתור ומעקב אחר המטבעות. כמו כן, נכתב שהגדילה המהירה של ביטמקס "ללא תוכנית איסור הלבנת הון מתאימה לגודלה, שמה את כלכלת ארה"ב בסיכון משמעותי."

ביטמקס חוזרת למסלול

כחלק מההסדר, ביטמקס תימנע מלהציע מסחר בחוזים עתידיים או סוגים אחרים של חוזים למסחר בקריפטו בארה"ב ללא קבלת אישור מה-CFTC. בנוסף, ביטמקס מחויבת להבטיח שיש לה תהליכי KYC מספקים מעתה והלאה.

בפוסט נוסף בבלוג החברה, כתב מנכ"ל ביטמקס, אלכסנדר הופטנר, שהוא שמח לבשר על ההסדר והחזון שלו לעתיד. לדבריו, סיום הפרשה הזו יוביל להאצה בגדילה שלהם ויחזיר אותם למסלול הנכון.

"הכי חשוב הוא שקריפטו הופך לאחראי יותר. אימות וזיהוי מקיף של משתמשים, עמידה בתקנות ובקרות חזקות של איסור הלבנת הון הן חובה. זירות מסחר שאינן מספקות אבטחה וביצועי פלטפורמה מושלמים נשארים מאחור. וחברות המראות נכונות לכבד ולשתף פעולה עם רגולטורים זוכים לאמון מצד המשתמשים," כתב הופטנר.

על פי הדוברת של שלושת מייסדי ביטמקס, השלושה לא היו מעורבים בהסדר זה. נראה שביטמקס יכולים להתחיל להשאיר את הפרשה הזו מאחוריהם, אך החקירה הפלילית נגד מייסדי זירת המסחר, אשר החלה בשנה שעברה, נמשכת.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן