בורסת ביטרקס (Bittrex) – המדריך המקיף לשימוש בזירת המסחר

זירת המסחר ביטרקס (Bittrex) מוכרת כאחת מזירות המסחר המפורסמות ביותר בעולם המטבעות הדיגיטליים כיום.

היא הוקמה בשנת 2014 ע"י ביל שיהארה, מהנדס אבטחת מידע בעל ניסיון רב לאחר תעסוקה באמזון ובבלקברי. ביטרקס פועלת מסיאטל, ארה"ב, ומיצבה עצמה במהרה כאחת מזירות המסחר המובילות. עם זאת, לאחרונה חלה ירידה משמעותית בנפח המסחר בבורסה לאור עדכון ממשק המשתמש שהבריח משתמשים רבים, ומכיוון שהתווספו שחקנים רבים למשחק – ביניהם בורסת בינאנס.

בביטרקס נסחרים מעל 400 מטבעות דיגיטליים שונים, וב-4 שווקי מסחר שונים: דולר, ביטקוין, את'ר ו-USDT (מטבע קריפטוגרפי אשר מוצמד בערכו לדולר).

מדריך הרשמה ושימוש בבורסת ביטרקס

1. כנסו לזירת המסחר דרך הקישור הבא.

2. לחצו על Sign up בצד ימין למעלה, הזינו את פרטיכם – ואשרו את החשבון החדש בתכתובת המייל שקיבלתם.

ביטרקס

3. לאחר שעשיתם זאת, התחברו לחשבונכם. בצד ימין למעלה תוכלו לראות את התפריט הבא:

ביטרקס

להלן הסבר עפ"י המספרים:

 1. שווקים (Markets) – לחיצה על ניווט זה תוביל אותנו לשווקי המסחר השונים הקיימים בבורסה. הרחבה בהמשך.
 2. פקודות (Orders) – מעבר לחלון פקודות המסחר הפתוחות (למשל אם השארתם הוראת קניית את'ריום בשער מסוים), ופקודות אחרונות (כלומר צפייה בהיסטורית הפקודות האחרונות).
 3. ארנקים (Wallets) – בחלון זה תוכלו לראות את סך ההחזקות שלכם בבורסה (הן בחישוב של ביטקוין והן בחישוב של כסף פיאט, כלומר דולרים). ביטרקסבנוסף, בחלון זה אנו מבצעים הפקדה או משיכה של מטבעות דיגיטליים. אם לדוגמה ארצה להפקיד את המטבע (0x Protocol (ZRX, אלחץ על הכפתור הירוק שבצד שמאל. לפניי ייפתח החלון הבא ובו הנחיות שרלוונטיות לאותו מטבע (לדוגמה, מינימום הפקדה ומשיכה) וע"י לחיצה על New Address נקבל את כתובת הארנק שלי בבורסה – עבור אותו מטבע. שימו לב, כתובת הארנק של ZRX אינה תואמת לכתובת הארנק של מטבעות אחרים.
  חשוב להדגיש בשלב זה שתהליך ההפקדה זהה לרובם המוחלט של המטבעות, כך גם לביטקוין ואת'ריום.ביטרקס
  אם נרצה לבצע משיכה, נלחץ על העיגול+חץ האדומים.
 4. הגדרות (Settings) – בהגדרות ניתן לקבוע באיזה צבע יהיה ממשק הבורסה (לבן או שחור), לבצע אימות זהות, וחשוב ביותר – להתקין אימות דו שלבי. למי מכם שאינו יודע, אימות דו-שלבי היא שכבת אבטחה נוספת לחשבונכם בבורסה. עליכם להוריד אפליקציה שנקראת "Google Authenticator" למכשירכם הנייד ולסנכרנה עם חשבונכם בבורסה. כך, באפליקציה תוצג לכם סיסמה מתחלפת כל 30 שניות שעליכם להזינה עם התחברותכם לבורסה בנוסף לסיסמה הרגילה. אימות דו-שלבי עשוי למנוע פריצה פוטנציאלית לחשבונכם, ולכן מומלץ להתקין אותו.
 5. התנתקות (Logout) – התנתקות מחשבונכם.

קנייה ומכירה של מטבעות באמצעות בורסת ביטרקס

כעת לחצו על Markets. לפניכם החלון הראשי של הבורסה שמציג את שווקי המסחר השונים. ישנם ארבעה שווקי מסחר שונים: דולר (USD), ביטקוין (BTC), את'ריום (ETH) וצמוד-דולר (USDT). בקצרה, USDT הוא מטבע דיגיטלי אשר צמוד בערכו לדולר.

בכל אחד משווקי המסחר ניתן לסחור בהתאם למטבעות הנסחרים בו. לדוגמה, בשוק המסחר של דולר נכון לכתיבת מלים אלו ישנם 11 מטבעות בלבד ואילו בשוק המסחר של ביטקוין ישנם מאות.

הסבר מהיר על מה אנחנו רואים:

 • Market – שוק המסחר. לדוגמה BTC-DOGE זהו שוק שבו ניתן לרכוש או למכור את המטבע DOGE באמצעות ביטקוין.
 • Currency – שם המטבע במלואו.
 • Volume – נפח המסחר במטבע.
 • % Change – אחוז השינוי ב-24 שעות האחרונות.
 • Last Price – מחיר אחרון.
 • 24HR High / Low – מחירי השיא והשפל ב-24 שעות האחרונות בהתאמה.
 • % Spread – המרווח בין מחיר הקניה הנוכחי למחיר המכירה הנוכחי (מאחר ובורסה היא פלטפורמה שמפגישה בין מוכרים וקונים, ייתכן שייווצר פער בין המחיר שמוכרים מבקשים למכור בו לבין המחיר שקונים מעוניינים לרכוש בו. הפער הזה נקרא Spread).

נניח שברצוננו לקנות את המטבע DOGE – לכן נלחץ על שוק המסחר BTC-DOGE. הנתונים שתיארתי קודם לכן מופיעים בתפריט העליון, כולל אפשרות למשיכה והפקדה (צד ימין למעלה). בצד שמאל למעלה יש אפשרות ניווט למטבעות אחרים. בדוגמה שלפניכם רשמתי "WAX" בשורת החיפוש על מנת לנווט אליו באופן מהיר.

הגרף שלפניכם מציג את תזוזת המחירים האחרונה, והוא רלוונטי עבור מי מכם שמבצע ניתוח טכני.

אם תגללו מתחת, תוכלו לראות את ספרי הפקודות – בצד שמאל אלו פקודות הקנייה שמקוות להיתפס במידה והמחיר ינוע לעברן, ואילו בצד ימין אלו פקודות המכירה.

באמצע המסך נמצאת אפשרות הקנייה ו/או המכירה.

להלן מה שנראה לפנינו:

 1. Buy / Sell – האם אתם מעוניינים לקנות או למכור
 2. Order Type – ישנם שני סוגים של פקודות שניתן לבצע: פקודת לימיט היא פקודה שמוזנת ישירות לספר הפקודות בהתאם למחיר בו ביקשתם למכור/לקנות. לדוגמה, בצד שמאל בשורה הראשונה ישנה פקודת לימיט לקניית 9.513 יחידות מהמטבע DOGE בשער של 0.00000063 (תחת BID). על הפקודה השניה אפרט בהמשך, אם כי פקודת לימיט ברוב המקרים תהיה זו שרלוונטית עבורכם, במיוחד אם אינכם סוחרים.
 3. Quantity – הכמות אותה תרצו לרכוש מהמטבע.
 4. Bid Price – ישנן 4 אפשרויות להזין תחת Bid Price. האופציה הראשונה היא בחירה ב-"Last Price" כלומר במחיר האחרון שבוצעה בו רכישה. אופציות שתיים ושלוש הן לרכוש במחיר הבא בתור או לחלופין להזין פקודת קנייה המותאמת למחיר שמבקש המוכר האחרון (כלומר, לרכוש באופן מידי).
  האופציה הרביעית היא להזין בעצמכם, ידנית, את המחיר בו תרצו לרכוש.
 5. Total – הממשק אוטומטית יסכם עבורכם את עלות העסקה.
 6. Time In Force – השאירו זאת כך. הפקודה תישאר בספר הפקודות עד אשר היא תתמלא או שתבטלו אותה.

לאחר שהזנתם את הכמות ומחיר הקניה, תוכלו ללחוץ על "Buy" (או לחלופין על Sell אם מדובר במכירה). מתחת לכפתור הקניה מופיע לכם הסכום שברשותכם.

אם נמשיך לגלול יחדיו למטה, נוכל לצפות בהיסטוריית השוק (התעדכנות של הפקודות האחרונות בזמן אמת), בפקודות הפתוחות שלי (למשל אם הזנתי פקודת קנייה, היא תופיע תחת "My Open Orders"), ובהיסטוריית הפקודות שלי (אם הפקודה שלי התממשה, היא תעבור ל"Order History").

לבסוף, אבקש להתייחס לסוג הפקודה השניה שדיברתי עליו, והיא פקודה מותנית (Conditional). בפקודה זו נוכל להתנות שאם מגיע מחיר מסוים, אז (ורק אז) תזין את פקודת הלימיט לספר הפקודות.

לדוגמה, רכשתי בפקודת לימיט רגילה 100 מטבעות DOGE בשער של 0.00000064. החלטתי שאם השער יירד מתחת ל-0.00000060 הסיכון גבוה מדי עבורי ואעדיף למכור בהפסד. לכן, אוכל להזין מראש פקודה מותנית שאם המחיר יורד מתחת ל-61, אמכור ב-60.

כעת אתם יודעים כיצד לקנות ולמכור מטבעות באמצעות בורסת ביטרקס!

בהצלחה!

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

6 תגובות

 1. תודה רבה. מאוד מפורט. אך אחרי שלחצתי בתהליך פתיחת הארנק ב bittrex בפלוס לא הופיע כתובת ציבורית. אם אפשר גם להסביר איך זה עובד גם לאחר שלוחצים על הפלוס. תודה

  1. היי אליהו,
   נוספה תמונה במדריך שהייתה חסרה ומראה כיצד זה אמור להיראות.
   אם כתובת הארנק שלך ב-Bittrex אינה מופיעה עדיין זה בהחלט מוזר.
   ייתכן שאינך משתמש מאומת?

   בברכה,
   בן

   1. תוך כמה זמן לוקח אימות של החשבון ? ביצעתי הפקדה של הביטקוין שלי מארנק jaxx אל הביטרקס על מנת להמיר לאיתריום , הצלחתי להמיר את האיתריום אל עכשיו לא ניתן למשוך חזרה אל הארנק אני לא יודע מה לעשות אשמח לעצות

    1. היי עומר,

     זירת המסחר Bittrex ידועה בכך שהיא לא מאפשרת למשתמשים לא מאומתים למשוך כספים. מדובר בהצהרה רשמית של החברה (שאתה אף חותם עליה כשאתה נרשם לבורסה).
     מה שעליך לעשות הוא לאמת את זהותך.
     כיצד עושים זאת?
     נכנסים לחשבון בבורסה, הולכים ל-Settings (בצד ימין למעלה) ושם יהיה תפריט של Basic Verification (אימות בסיסי) ו-Enhanced Verification (אימות מוגבר).
     משתמשים בעלי אימות בסיסי יכולים למשוך עד שווי 3000$ ביום, ואילו משתמשים בעלי אימות מוגבר יכולים למשוך 100 ביטקוין ומעלה.
     שים לב שעליך לפעול לפי הוראות במדויק, אחרת ייתכן שתיאלץ להשתמש בתמיכה לטובת האימות – דבר שיכול להיות מייגע, מתסכל וארוך.

     בהצלחה,
     בן

 2. פתחתי יוזר בביטריקס , אך כל מה שאצלכם רואים כקטגוריות ראשיות בראש האתר כמו : labs' wallet וכ"ו
  לא רואים אצלי
  רואים רק את ה markets dollar, markets bitcoin
  מה עלי לעשות? כדי לראות את כל הקטגוריות על מנת שאוכל לשלוח את הביטקוין שלי לארנק של ביטריקס?

  1. היי שירה,
   אני משער שהסיבה לכך היא שאינך רשומה לזירת המסחר.
   נכון להיום לאור הביקוש הרב בורסת Bittrex סגרה את שעריה עד אשר תשדרג את המערכת והשרתים שלה.
   כאלטרנטיבות יש את Binance (שעושים מעט בעיות גם כן עם הרשמות מאותן סיבות, אבל יחסית יותר "פתוחים"), Bitfinex (דרושים מסמכים מאמתים ולעבור אישור ע"י הבורסה) או Kucoin (לא השתמשתי בה ולכן לא יכול להמליץ עליה).

   בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!