בורסת ביטרקס (Bittrex) – המדריך המקיף לשימוש בזירת המסחר

זירת המסחר ביטרקס (Bittrex) מוכרת כאחת מזירות המסחר המפורסמות ביותר בעולם המטבעות הדיגיטליים כיום.

היא הוקמה בשנת 2014 ע”י ביל שיהארה, מהנדס אבטחת מידע בעל ניסיון רב לאחר תעסוקה באמזון ובבלקברי. ביטרקס פועלת מסיאטל, ארה”ב, ומיצבה עצמה במהרה כאחת מזירות המסחר המובילות. עם זאת, לאחרונה חלה ירידה משמעותית בנפח המסחר בבורסה לאור עדכון ממשק המשתמש שהבריח משתמשים רבים, ומכיוון שהתווספו שחקנים רבים למשחק – ביניהם בורסת בינאנס.

בביטרקס נסחרים מעל 400 מטבעות דיגיטליים שונים, וב-5 שווקי מסחר שונים: דולר,יורו ,ביטקוין, את’ר ו-USDT (מטבע קריפטוגרפי אשר מוצמד בערכו לדולר).

מדריך הרשמה ושימוש בבורסת ביטרקס

 1. היכנסו לזירת המסחר דרך הקישור הבא.
 2. לחצו על Sign up בצד ימין למעלה, הזינו את פרטיכם – ואשרו את החשבון החדש בתכתובת המייל שקיבלתם.

לאחר שיצרנו את המשתמש (1) נצטרך למלא מידע בסיסי על עצמנו (2) מידע פיננסי ומקורות הכנסה (3) אימות זהות הכוללת העלאת צילום של דרכון\רישיון וצילום פנים (4).

לאחר צילום הפנים נצטרך להמתין כ-5-10 דקות על מנת לקבל אישור. לאחר שקיבלנו אישור, יפרסו בפנינו אופציות מימון המשתמש (5). נבחר באופציה הנוחה לנו ונסיים את ההרשמה :

 1. לאחר ההרשמה נועבר ישירות לדף חדש בו נוכל לרכוש ביטקוין שבו בצד ימין למעלה יופיע סרגל הכלים הבא:

להלן הסבר עפ”י המספרים:

 1. קנייה ומכירה ישירות (Instant Buy & Sell) – העמוד שכרגע אנו נמצאים בו נוכל לרכוש מטבעות כנגד פיאט.
 2. שווקים (Markets) – לחיצה על ניווט זה תוביל אותנו לשווקי המסחר השונים הקיימים בבורסה. בלחיצה על זוג מסחר, נעבור ישירות לזירת המסחר בו.
 3. גילוי (Discover) – חדשות, עדכונים ומקורות מידע שונים
 4. פקודות (Orders) – מעבר לחלון פקודות המסחר הפתוחות (למשל אם השארתם הוראת קניית את’ריום בשער מסוים), פקודות אחרונות (כלומר צפייה בהיסטורית הפקודות האחרונות) וממבט כללי על החשבון.
 5. החזקות (Holdings) – בחלון זה תוכלו לראות את סך ההחזקות שלכם בבורסה (הן בחישוב של ביטקוין והן בחישוב של כסף פיאט, כלומר דולרים).
 6. בנוסף, בחלון זה אנו מבצעים הפקדה או משיכה של מטבעות דיגיטליים. אם לדוגמה ארצה להפקיד את מטבע מסוים, אלחץ על Deposit בכחול מצד ימין של אותה שורה ו-Withdraw על מנת למשוך את אותו מטבע. בלחיצה ראשונית על אחת מהכפתורים הללו נצטרך להפיק כתובת ארנק רלוונטית עבור המטבע הרלוונטי (Generate new Wallet address). לפניי תופיע כתובת הארנק של אותו מטבע (הפקדה) או תיבה בה אצטרך להכניס כתובת רלוונטית על מנת למשוך (משיכה). שימו לב, כתובת הארנק של כל מטבע הינה ייחודית אך ורק לו!


חשוב להדגיש בשלב זה שתהליך ההפקדה זהה לרובם המוחלט של המטבעות, כך גם לביטקוין ואת’ריום.

 1. משתמש (Account) – בהגדרות ניתן לקבוע באיזה צבע יהיה ממשק הבורסה (לבן או שחור), לבצע אימות זהות, וחשוב ביותר – להתקין אימות דו שלבי. למי מכם שאינו יודע, אימות דו-שלבי היא שכבת אבטחה נוספת לחשבונכם בבורסה. עליכם להוריד אפליקציה שנקראת “Google Authenticator” למכשירכם הנייד ולסנכרנה עם חשבונכם בבורסה. כך, באפליקציה תוצג לכם סיסמה מתחלפת כל 30 שניות שעליכם להזינה עם התחברותכם לבורסה בנוסף לסיסמה הרגילה. אימות דו-שלבי עשוי למנוע פריצה פוטנציאלית לחשבונכם, ולכן מומלץ להתקין אותו.

קנייה ומכירה של מטבעות באמצעות בורסת ביטרקס

כעת לחצו על Markets. לפניכם החלון הראשי של הבורסה שמציג את שווקי המסחר השונים. ישנם חמישה שווקי מסחר שונים: דולר (USD),יורו (EUR), ביטקוין (BTC), את’ריום (ETH) וצמוד-דולר (USDT). בקצרה, USDT הוא מטבע דיגיטלי אשר צמוד בערכו לדולר.

בכל אחד משווקי המסחר ניתן לסחור בהתאם למטבעות הנסחרים בו. לדוגמה, בשוק המסחר של דולר נכון לכתיבת מלים אלו ישנם יותר מ-70 מטבעות בלבד ואילו בשוק המסחר של ביטקוין ישנם מאות.

הסבר מהיר על מה אנחנו רואים:

 • Market – שוק המסחר. לדוגמה BTC-DOGE זהו שוק שבו ניתן לרכוש או למכור את המטבע DOGE באמצעות ביטקוין.
 • Last Price – מחיר אחרון.
 • Est.X Value– ערך המטבע כנגד מטבע  X.
 • % Change – אחוז השינוי ב-24 שעות האחרונות.
 • 24HR High / Low – מחירי השיא והשפל ב-24 שעות האחרונות בהתאמה.
 • 24H Volume – נפח המסחר ביממה האחרונה
 • % Spread – המרווח בין מחיר הקניה הנוכחי למחיר המכירה הנוכחי (מאחר ובורסה היא פלטפורמה שמפגישה בין מוכרים וקונים, ייתכן שייווצר פער בין המחיר שמוכרים מבקשים למכור בו לבין המחיר שקונים מעוניינים לרכוש בו. הפער הזה נקרא Spread).

 

נניח שברצוננו לקנות את המטבע DOGE – לכן נלחץ על שוק המסחר BTC-DOGE. הנתונים שתיארתי קודם לכן מופיעים בתפריט העליון, כולל אפשרות למשיכה והפקדה (צד ימין למעלה). בצד שמאל למעלה יש אפשרות ניווט למטבעות אחרים.

הגרף שלפניכם מציג את תזוזת המחירים האחרונה, והוא רלוונטי עבור מי מכם שמבצע ניתוח טכני.

אם תגללו מתחת, תוכלו לראות את ספרי הפקודות – בצד שמאל אלו פקודות הקנייה שמקוות להיתפס במידה והמחיר ינוע לעברן, ואילו בצד ימין אלו פקודות המכירה.

בצד ימין של המסך נמצאת אפשרות הקנייה ו/או המכירה.

להלן מה שנראה לפנינו:

 1. Buy / Sell – האם אתם מעוניינים לקנות או למכור (באדום).
 2. Order Type – ישנם שני סוגים נפוצים של פקודות שניתן לבצע: פקודת לימיט היא פקודה שמוזנת ישירות לספר הפקודות בהתאם למחיר בו ביקשתם למכור/לקנות. ופקודת מרקט שהינה פקודה מיידית במחיר הזמין הנוכחי. פקודת לימיט ברוב המקרים תהיה זו שרלוונטית עבורכם, במיוחד אם אינכם סוחרים (באדום).
 3. Quantity – הכמות אותה תרצו לרכוש מהמטבע (בצהוב).
 4. Bid Price – ישנן 4 אפשרויות להזין תחת Bid Price. האופציה הראשונה היא בחירה ב-“Last Price” כלומר במחיר האחרון שבוצעה בו רכישה. אופציות שתיים ושלוש הן לרכוש במחיר הבא בתור או לחלופין להזין פקודת קנייה המותאמת למחיר שמבקש המוכר האחרון (כלומר, לרכוש באופן מידי).
  האופציה הרביעית היא להזין בעצמכם, ידנית, את המחיר בו תרצו לרכוש.
 5. Total – הממשק אוטומטית יסכם עבורכם את עלות העסקה.
 6. Time In Force – השאירו זאת כך. הפקודה תישאר בספר הפקודות עד אשר היא תתמלא או שתבטלו אותה.

לאחר שהזנתם את הכמות ומחיר הקניה, תוכלו ללחוץ על “Buy” (או לחלופין על Sell אם מדובר במכירה). מתחת לכפתור הקניה מופיע לכם הסכום שברשותכם.

בפינה הימנית למטה, נוכל לצפות בהיסטוריית השוק (התעדכנות של הפקודות האחרונות בזמן אמת), ובמרכז בפקודות הפתוחות שלי (למשל אם הזנתי פקודת קנייה, היא תופיע תחת “Open Orders”), ובהיסטוריית הפקודות שלי (אם הפקודה שלי התממשה, היא תעבור ל-”Closed Orders”).

כעת אתם יודעים כיצד לקנות ולמכור מטבעות באמצעות בורסת ביטרקס!

בהצלחה!

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

רוצים ללמוד לסחור ולהשקיע בעולם הקריפטו המתפתח?

בדיוק בשביל זה יצרנו עבורכם את קורס הביטקוין המקיף ביותר בישראל!