[דעה] ניתוח הבלוקצ'יין נשאר בשלו: הקונים שולטים במחיר הביטקוין

דור שחר, חוקר ואנליסט שמנתח את הפעילות בבלוקצ'יין, משתף את ניתוח השוק הקבוע ונשאר אופטימי לחודשים הקרובים, זאת למרות שמחיר הביטקוין מדשדש.

מאז סקירת השוק האחרונה שלי, ביטקוין עלה לאזורי ה-$52,000 למטבע, ומשם ירד חזרה לאזור ה-$47,000. 

בסקירה הנוכחית, אנתח איך ואם משפיעה התנהגות המחיר על המידע הפונדמנטלי המגיע מהבלוקצ׳יין של ביטקוין, מה מידע זה מספר לנו על הטווח הקצר וגם כן על החודשים שלפנינו. 

פירוט האנליזה על בסיס הבלוקצ׳יין

אתחיל עם מדד שנקרא ׳יחס רווח מטבעות שהועברו – מחזיקים לטווח ארוך׳ (Long Term Holder SOPR), מזכיר שזה היחס בין המחיר ששולם למחיר שנמכר מטבע עם למעלה מ-155 ימי מטבע. מחזיקים לטווח ארוך הם משתתפי שוק מנוסים והתנהגות הבזבוזים שלהם יכולה להעיד על כיוון המחיר הסנטימנט הכללי של השוק.


ניתן לראות שעל אף ירידות המחירים, מחזיקים לטווח ארוך אינם מוכנים למכור מטבעות ולצאת מהשוק.

 

תופעה שכזאת מעידה על כך שמשתתפי שוק חשובים אינם מודאגים מירידות המחירים, נשארים חזקים ומחזיקים, כנראה מתוך ידיעה וציפייה לשוק שורי בחודשים הקרובים. 

באותה הנשימה ניתן מבט על האספקה מוחזקת על ידי אותם משתתפי שוק. כפי שאתם יכולים לראות, ישנה מגמת עלייה קלה. משמע, לא רק שהם אינם מוכרים מטבעות, הם גם חזרו לקנות לאורך השבועיים האחרונים.

אתן מבט קל על שוק הנגזרים, במהלך הימים האחרונים ראינו ירידת מחירים מאסיבית, מאזור ה-$52,000 למטבע ל-$47,000 למטבע. בגלל סגירה כפויה של פוזיציות לונג בחוזים עתידיים של ביטקוין, במסגרתה נסגרו פוזיציות בשווי של 72.5 מיליון דולר.

מה קורה מעבר לדלפק?

אמשיך עם הסתכלות על אספקת ׳מעבר לדלפק׳ (Over the Counter) של חדרי מסחר. בשונה מאתרי מסחר בהם הסוחרים קונים מזירת המסחר עצמה, טרנזקציות ׳מעבר לדלפק׳ נעשות בין שני צדדים באופן ישיר. 

טרנזקציות כאלה מאפיינות ׳שחקנים גדולים׳ שנמנעים לקנות מזירת מסחר על מנת להימנע מ׳החלקה׳ (slippage) או ׳הקדמה׳ (front-run) של סוחרים / משקיעים קטנים יותר. 

ירידה באספקת ׳מעבר לדלפק׳ מעידה על כך שהביקוש של קונים גדולים עולה על ההיצע הזמין בחדרי מסחר של ׳מעבר לדלפק׳ (OTC Desks). מכך ניתן להסיק שישנם שחקנים גדולים שניצלו את ירידות המחירים של החודשיים האחרונים ושל התקופה הנוכחית על מנת לאסוף מטבעות.


אמשיך עם מדד שנקרא ׳התפלגות מחיר׳ המציג את כמות המטבעות שהועברו במחיר מסוים. זאת על מנת להבין מה הם אזורים התמיכה וההתנגדות של ביטקוין. חשוב לציין שככל שיותר מטבעות הועברו במחיר מסוים; הרבה משתתפי שוק החליטו לקבל החלטת קנייה / מכירה במחיר ספציפי כך ניתן לייחס לו יותר חשיבות. 

ניתן לחלק את התפלגות המחיר לשלושה אשכולות, הראשון, $30,000-39,000, המשמש כאזור התמיכה במידה והמחיר ישבור מטה. השני הוא האשכול בו אנו נמצאים כרגע, שמעיד כי אזור ה-$48,000-$50,000 למטבע הוא אזור ההתנגדות לטווח הקצר. השלישי והאחרון, $53,000-$63,000 הוא האשכול המהווה את אזור ההתנגדות שהמחיר יצטרך לשבור על מנת להגיע לשיאים חדשים

אסיים את הסקירה עם מדד מאקרו שנקרא ׳הפרש אספקה׳ (Supply Delta), המודד את ההפרש בין האספקה המוחזקת על ידי מחזיקים לטווח ארוך לבין האספקה המוחזקית על ידי מחזיקים לטווח קצר. מדד זה יעיל ושימושי לזיהוי שיאים מקומיים.

ניתן לראות כי שיא במדד מעיד על שיא קרב של המחיר, בנוסף, כאשר מסתכלים ערכי המדד הנוכחיים ניתן לראות כי הוא מציע שישנה תקופת עליות לפנינו. 

מסקנות סיום

למרות שראינו חוסר החלטיות ותנודתיות במחיר במהלך השבועיים האחרונים, המידע מהבלוקצ׳יין נשאר יציב. מחזיקים לטווח ארוך לא נרתעים מירידות המחירים ואוספים מטבעות, האספקה הנמצאת בחדרי מסחר ׳מעבר לדלפק׳ במגמת ירידה במהלך החודשיים האחרונים; משמע קונים גדולים נכנסים לשוק. ההפרש בין אספקת מחזיקים לטווח ארוך למחזיקים לטווח קצר מעידה ששוק שורי לפנינו. 

אני נשאר שורי לגבי החודשים הקרובים, ויודע שלא קל להישאר אופטימיים בתקופה כזאת אבל חשוב לשמור על הסתכלות ארוכת טווח. 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting
דור שחר

דור שחר

חוקר ביטקוין וניתוח על בסיס הבלוקצ'יין, משקיע ומנהל החזקות ביטקוין. למעקב בטוויטר: https://twitter.com/dorinvesting

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן