ביטקוין בחינם? בלוקפיי חילקה בטעות למשתמשיה אקסטרה מטבעות כפרס

blockfi sale

קרוב ל-100 משתמשי בלוקפיי (BlockFi) קיבלו יותר מדי ביטקוין בטעות מהפלטפורמה בעקבות מבצע שהשתבש. ככל הנראה, הכסף שהיה אמור להתקבל מהמבצע בדולרים, התקבל בטעות בביטקוין.

למי שלא מכיר, בלוקפיי היא אחת הפלטפורמות המפורסמות להלוואות במטבעות דיגיטליים. החברה הממוקמת בניו יורק, ארה"ב, גייסה 350 מיליון דולר במרץ 2021 והוערכה בשווי של 3 מיליארד דולר. היא נחשבת לגוף הפיננסי המפוקח הגדול ביותר שמציעה הלוואות במטבעות דיגיטליים ללקוחותיו.

blockfi bug 1

מקור: reddit r/blockfi

מבצע Giveaway או חלוקת ביטקוין חינם

בתעשיית המטבעות הדיגיטליים חברות רבות משתמשות בפרסים וזיכויים כדי למשוך ולשמר לקוחות. חלוקה של ביטקוין ומטבעות דיגיטליים אחרים במתנה זה אמצעי שיווקי שעדיין משתמשים בו, אם כי חשוב לציין שברוב המקרים אלו הונאות ותו לא ולכן חשוב לוודא זאת. למשל, ההונאה הזו גרמה לאדם אחד לאבד 10 מטבעות ביטקוין. 

במקרה של בלוקפיי, זה התחיל כאמצעי שיווק נפוץ שהסתבך. הפלטפורמה העבירה סכומים גבוהים מדי בביטקוין ללקוחותיה, כאשר משתמש אחד לכאורה קיבל 701.4 ביטקוין לחשבונו.

blockfi bug 2

בעוד הפרסים היו אמורים להגיע רק בתאריך ה-31 במאי, בלוקפיי פירסמה כבר ב-15 במאי שחלק מהלקוחות עלולים לראות תשלומי בונוס לא מדויקים ושהצוות שלהם מטפל בזה בהקדם. מהתאריכים השונים, לא ברור האם זו הייתה תקלה נוספת או חלק מאותה אחת.

הלקוחות כועסים

ברשתות החברתיות אנשים מדווחים על הטון המאיים של בלוקפיי כלפיי מי שלא מציית מיד להנחיות שלהם עבור החזרת הביטקוין שנשלח בטעות. 

משתמש אחד פרסם תמונה של אימייל מבלוקפיי לכאורה. במייל נכתב כי במידה והכסף לא יוחזר במהירות, הדבר עלול להיחשב כפשע ובלוקפיי תנקוט בפעולה משפטית. במקביל לאיום, החברה הציעה לכאורה תשלום של 500$ בסטייבלקוין GUSD של ג'מיני במידה והביטקוין יוחזר בזמן.

דיווח נוסף פורסם בפורום Reddit בו משתמש כתב כי הוא ניסה למשוך את הכסף מהחשבון שלו, ולא את הביטקוין שקיבל בטעות, וטען שקיבל מבלוקפיי אימייל מאיים. לטענתו, במייל האשימו אותו שהמשיכה של הכספים שלא שייכים לו היא פשע, וכי אם לא יחזיר את הכסף תוך שעתיים – הם יאלצו לפעול בהתאם. הוא לא חסך את הביקורת שלו על החברה כפי שאפשר לראות בתמונה.

blockfi bug 3

 

מקור: reddit r/blockfi

בתגובת הרגעה רשמית בפורום, בלוקפיי כתבה כי הם נוקטים אמצעים כדי שטעות כזו לא תחזור בעתיד ושכספי הלקוחות לא הושפעו והם שמורים היטב.

 

בלוקפיי עוד לא פרסמה הצהרה רשמית המבהירה מה בדיוק קרה, אך בתגובה בטוויטר של המנכ"ל, זאק פרינס, נאמר כי הסכומים המדוברים הם קטנים בהרבה ממה שמופץ ברשתות החברתיות.

 

blockfi bug 4

לסיכום

חשוב לזכור שתעשיית המטבעות הדיגיטליים עדיין בחיתוליה וגם חברות שנחשבות אמינות עוד עלולות לעשות טעויות של מתחילים. פשוט כי בתחום הזה, כולנו מתחילים, גם החברות והתאגידים הגדולים. מטבעות שנמצאים בפלטפורמה כמו בלוקפיי אמנם צוברים ריבית בצורה פסיבית, אך זכרו כי הם אינם בשליטתכם המלאה כמו בארנק האישי שלכם מאחר שהמפתחות הפרטיים עבור המטבעות נמצאים בידי החברה.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן