בלוקסטרים מנפיקה טוקן צמוד לכוח הכרייה של רשת הביטקוין

על פי אתר החדשות Coindesk, חברת הפיתוח בלוקסטרים (Blockstream) משיקה טוקן שערכו ינבע מכוח הכרייה של החברה אותו הוא מייצג. את הטוקן יתאפשר לפדות באמצעות ביטקוין.

הטוקן ייקרא Blockstream Mining Note (סימול BMN), והוא מייצג כוח חישוב של 2,000 Tera-Hash לשנייה מאחד מתקני הכרייה של בלוקסטרים. נתח המטבעות הראשון של 62.5 BMN יוצע למכירה ב-7 באפריל ויוכל להיפדות רק לאחר 3 שנים עבור ביטקוין בסכום כוח החישוב אותו הוא ייצג בעתיד.

עבור מי שאינו יודע, כוח הכרייה ברשת הביטקוין מחושב לפי Hashrate, שהוא המספר המשוער הכולל של "ניחושים" המשמשים לכריית ביטקוין לשניה והוא לרוב מדד טוב למדידת כמות הכוח שביטקוין צורך בכל רגע נתון.

נכון להיום כוח הכרייה ברשת הביטקוין עומד על 164 Exahash לשניה.

בלוקסטרים תנפיק את הטוקן על שרשרת הצד שלה, ליקוויד (Liquid), שהיא רשת בלוקצ'יין פרטית למחצה שפועלת במקביל לביטקוין.

היא עובדת כשרשרת-צד (Sidechain) אשר מסתמכת על כוח הכרייה של רשת הביטקוין לטובת אבטחתה, אך עם "פדרציה" שדואגת לתקשורת בין שתי שרשראות הבלוקים (השרשרת הראשית של ביטקוין והשרשרת הצדדית של בלוקסטרים).

רשת החוזים החכמים RSK אשר בנויה על ביטקוין עובדת באופן די דומה.

טוקנים צמודי Hashrate

טוקנים צמודי Hashrate הם פיתוח חדש בשוק הנגזרים של הביטקוין. חוזים אלה קיימים לרוב עבור משקיעים אמידים על מנת שיוכלו ליצור חשיפה לכריית ביטקוין וביטקוין מבלי להחזיק את הביטקוין או "להתעסק" עם ציוד כרייה.

בדרך כלל הם נסחרים מעבר לדלפק (OTC) לפני שהם נכנסים למסחר בבורסות.

חוזי Hashrate הם רק אחת הדרכים העיקריות בהן משקיעים יכולים להשיג חשיפה לביטקוין. חברות המחזיקות ביטקוין, כמו מיקרוסטרטג'י וסקוור, הציעו חשיפה מסויימת לביטקוין דרך המניות שלהן, כך שיש שרואים בהן סוג של קרן סל.

אופציית המשקיעים הפופולרית ביותר, GBTC של גרייסקייל (החברה בבעלות חברת DCG) איבדה את הפרמיה שלה לאחרונה, שכן אפשרויות אחרות כמו מוצרי הביטקוין של NYDIG ונפח החוזים העתידיים מגדילות את נתח השוק (וגם התקווה לקרן סל ראשונה בארה"ב לאור הבקשות הרבות ע"י פידליטי ופירמות אחרות).

$275,000 לטוקן אחד

הטוקנים, שכאמור יוצעו למכירה בתחילת אפריל, יושקו במחיר של 200,000 פאונד לטוקן אחד (או כ-275,000 ד') וישנו מינימום רכישה של טוקן אחד.

עם זאת, לאחר הרכישה הראשונית, ניתן יהיה לסחור בטוקן בחלוקות קטנות יותר (של 0.1 ממנו).

הטוקנים יוצעו למכירה בפלטפורמת STOKR, והתשלום יתבצע בביטקוין או USDT.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן