• BTC6219.93155-0.36%
 • ETH194.420147432-2.25%
 • XRP0.4787050517-2.75%
 • BCH474.976213385-1.09%
 • LTC48.0520318765-0.63%
 • ראשי » מטבעות קריפטוגרפים » הכירו את ויצ'יין (VeChain) – מהפכת שרשראות האספקה
  ויצ'יין Vechain
  קרדיט: Noteworthy

  הכירו את ויצ'יין (VeChain) – מהפכת שרשראות האספקה

  ויצ'יין (VeChain) הוא פרויקט Blockchain as a Service, כלומר שירות יצירת בלוקצ'יין בהתאמה לארגונים, אשר משימתו היא לבנות אקוסיסטם מפוזר מבוסס טכנולוגיית הבלוקצ'יין ללא צורך באמון ועם העברת מידע וטרנסקציות בצורה שקופה ושוטפת.

  ויצ'יין אמנם נמצא יחסית בתחילת דרכו, אך ישנם עסקים ממגוון רחב של תעשיות שעושים בו שימוש כבר היום, החל מחקלאות ועד למוסדות ממשלתיים.

  מה תלמדו בפוסט?

  1. על צוות הפיתוח
  2. היצע המטבעות
  3. כיצד הפרויקט עובד
  4. יתרונות וחסרונות
  5. ארנקי ויצ'יין מומלצים
  6. כיצד קונים ויצ'יין?
  7. קישורים שימושיים

  צוות הפיתוח

  VeChain הוקם לפני כשנתיים כחברת בת של BitSe, אחת מהחברות המובילות בתחום הקריפטוגרפיה בסין, אך כיום היא עצמאית ויושבת בסינגפור. מספר המפתחים בפרויקט הוא גבוה במיוחד לעומת פרויקטים קריפטוגרפיים אחרים וכולל כ-150 איש. מעבר לפיתוח, הקרן (VeChain Foundation) אחראית גם למימון של הפרויקט, יחסי הציבור והאחריות לכך שהוא יישאר שקוף ומנוהל בצורה אופטימלית.

  המנכ"ל של VeChain הוא סאני לו, שברזומה שלו נמצא ניהול מחלקת ה-IT הראשית של לואי ויטון בסין. גם לחברים נוספים בהנהלה ישנו ידע רחב בניהול פרויקטים בתחום.

  היצע ושווי שוק

  ה-VET (לשעבר VEN) החל להיסחר באוגוסט 2017 ו-41% מסך כל המטבעות הופצו בעת המימון הראשוני ששימש לפעילות הקרן והצרכנים השונים, כפי שתיארנו בסעיף הקודם.

  23% משמשים את המשקיעים השונים שקונים את המטבעות עבור השימוש העסקי בשרשרת. 12% מיועדים להמשך התפעול השוטף ופיתוח טכני, 9% למשקיעים פרטיים, 10% להטמעה של יישומים עסקיים. חמשת האחוזים האחרונים יהיו שייכים לקבוצת הפיתוח והמייסדים.

  נכון לכתיבת מילים אלו, בסירקולציה קיימים 55 מיליארד מטבעות כאשר ההיצע המקסימלי יהיה כ-87 מיליארד.

  את שווי השוק הנוכחי של VET תוכלו לראות בתיבה בצד שמאל.

  ויצ'יין vechain

  איך VeChain עובד?

  VeChain הוא פרויקט ייחודי בכך שהוא משלב בין טכנולוגיית הבלוקצ'יין לבין טכנולוגיה ייעודית שפותחה עבור מעקב אחרי משלוחים ברמת החומרה ונמצאת על גבי שבב חכם. את השבב החכם אפשר לשלב במגוון של מוצרים המקושרים לאינטרנט של הדברים (IoT) כמו למשל QR Codes, קוראי NFC ושבבי RFID.

  למרות שכיום הטכנולוגיה מיועדת בעיקר לקהל העסקי, לא מן הנמנע שבעתיד היא תגיע גם לצרכנים שיוכלו לבדוק מהו המקור המדויק של הפריט אותו הם מבקשים לקנות והאם הוא אותנטי.

  מיתוג מחדש

  החל מסוף פברואר 2018, VeChain עברה מיתוג מחדש ל-VeChain Thor לטובת שיפור הפרויקט ויצירת פלטפורמה לתוכנות מבוזרות (dApp) בדומה לאת'ריום ונאו (בנוסף לחזון שרשראות האספקה). בשלב זה המערכת תהיה מורכבת משני חלקים שונים:

  טוקן בשם VET – הטוקן החדש החליף את הטוקן הקודם של המערכת (VEN) ומהווה מערכת התשלומים החכמה של הפלטפורמה. המטבע ישמש לפעילויות עסקיות על הבלוקצ'יין. בתי עסק אשר יחזיקו במספר גבוה יותר של מטבעות, יקבלו תיעדוף ברשת וזכויות רחבות יותר.

  Thor Power – בדומה לקשר שבין NEO ו-GAS ב-NEO, כך גם כל מי שיחזיק בידיו VET, יפיק לעצמו גם THOR, או באופן מדויק יותר – על כל VET, יופקו 0.00042 יחידות THOR ביום. נוסחה זו עשויה להשתנות בעתיד על פי ההצבעות של משתמשי הרשת וכמות המשאבים שידרשו ממנה.

  Proof of Authority

  בדומה לשרשראות אחרות, כך גם VeChain משתמשת בצמתים ככוח הפעולה העיקרי של השרשרת במנגנון שנקרא Proof of Authority (הוכחת הסמכות). כל מי שמפעיל צומת מקבל גמול בצורת המטבע THOR בתמורה לכך שהוא מתחזק את השרשרת מעבר לגמול עבור החזקת VET. ישנם ארבעה סוגים שונים של צמתים הנבדלים זה מזה בכמות ה-VET שהם מחזיקים ובשלב הבשלות שלהם (גיל).

  • צמתי כוח (Strength Nodes) – תקופת בגרות ש
   ל עשרה ימים, מינימום של 10,000 VET.
  • צמתי רעם (Thunder Nodes) – תקופת בגרות של עשרים יום, מינימום של 50,000 VET.
  • צמתי אב מסוג מג'ולניר (Mjolnir Masternodes) – תקופת בגרות של עשרים יום, מינימום של 150,000 VET.
  • 101 צמתי אב מסוג טורודיהם (Thrudheim Masternodes)– משמשים כצמתי סמכות (אוטוריטה). החלו את הבגרות שלהם מתאריך 21/12/17, מינימום 250,000 VET.

  שלושת הצמתים הראשונים מקבלים יחידות THOR מן המאגר של קרן VeChain. צמתים מסוג טורודיהם מקבלים גמול זהה, אבל גם 30% מכל יחידות ה-THOR ששימשו בהעברות השונות (70% הנותרים הולכים לפח).

  כרגע קיימים כ-111 צמתים עיקריים שהוקמו ע"י הקרן Vechain Foundation בחמש מדינות: אנגליה, גרמניה, סין, קוריאה ויפן.

  יתרונות

  1.היתרון הממשי של ויצ'יין הוא ביכולת התפקוד שלו כבר כיום כיישום "בעולם האמיתי" במגוון רחב של תעשיות כגון חקלאות, קמעונאות, מזון ועוד:

  ניקח לדוגמה תעשייה כמו תעשיית האביזרים (אקססוריז): תיקים, ארנקי ומוצרים יוקרתיים אחרים עוברים תהליכי ייצור ושינוע מקצה אחד של העולם לקצה השני ועשויים להחליף ידיים וגופי הפצה מספר גדול של פעמים. בתעשייה כמו זו, חשוב לדעת היכן בדיוק נמצא כל פריט בכל רגע נתון ושהוא עבר את כל התהליכים הנדרשים על מנת לשמור על האותנטיות שלו (שום חברה לא הייתה רוצה שהקולקציה החדשה שלה תגיע ישירות אל רשת זייפנים בסין…).

  דוגמה נוספת: אריזות של מזון צריכות להישמר בטמפרטורה מדויקת מאוד וכל חשיפה ממושכת לטמפרטורה לא מדויקת עשויות לקלקל אותו. עד היום לא הייתה דרך לדעת מהי הטמפרטורה בפועל והאם הדיווח הידני הוא מדויק, אך באמצעות השבב החכם של ויצ'יין, יהיה ניתן לדעת מהי הטמפרטורה שנמדדת בשטח ולוודא שהדיווח הוא אמין.

  2.הפרויקט משתף פעולה עם מספר חברות ענק: אחת היא חברת הבת של PwC בסין, אשר צירפה אותה לתוכנית האינקובציה למפתחים ובכך העניקה לה גישה לרשת שלמה של לקוחות בכל רחבי העולם. החברה השנייה היא DNV GL השווה 20 מיליארד דולר ומספקת שירותים בתחום הנפט, הגז, החשמל ואנרגיות מתחדשות. גם שיתוף הפעולה הזה מאפשר לויצ'יין להגיע ללקוחות רבים חדשים.

  ויצ'יין אף יצרו שיתוף פעולה עם רנו ומיקרוסופט ליצירת תוכנת בלוקצ'יין לרכבי רנו.

  3.הממשל הסיני בחר בויצ'יין על מנת שתשתמש כחברת הטכנולוגיה מבוססת הבלוקצ'יין הראשית של מחוז גויאן במדינה, לא דבר מובן מאליו כאשר מדובר בשלטון קומוניסטי ונוקשה.

  4.קרן ההשקעות המפורסמת של ג'ים ברייר בחרה להשקיע בויצ'יין לטווח הארוך. לצורכי השוואה, הקרן השקיעה ב-Marvel, פייסבוק וחברות ענק נוספות. בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, ויצ'יין התווספו לרשימה אקסקלוסיבית במיוחד שכוללת אך ורק את פלטפורמת את'ריום ואותם.

  חסרונות

  ויצ'יין הוא אולי פרויקט מרשים, אבל הוא ממש לא ייחודי ולמעשה יש שני פרויקטים עם מטרה וטכנולוגיה דומים מאוד בשם Waltonchain ו-Modum. עם זאת, כרגע נראה שכל אחד מהם מתרכז בנישה שונה. כמובן שיש הרבה פרויקטים אחרים שמתמקדים באפליקציות מבוזרות וזוכות ללא פחות באזז (אם לא יותר), ביניהם אפשר לציין את קארדנו, EOS, נאו וכמובן את'ריום.

  בנוסף, ישנם חששות הפרויקט רחוק מלהיות מבוזר. לאחרונה הכריזו ה-Vechain Foundation שהם ינהלו מעקב שוטף אחרי הפעילות ומצב הרשת ויאזנו בהתאמה את האקוסיסטם. המסר הסמוי הוא שזה אפקטיבית נותן להם את היכולת לבצע מניפולציות בערך המטבע ע"י התאמת קצב צמיחת ה-THOR (כדיווידנד).

  לבסוף, סאני לו צוטט כשאמר שרשת הבלוקצ'יין של ויצ'יין ט'ור תוכל להגיע ל-10,000 טראנזקציות לשניה (פי 1.5 מחברות האשראי כיום, פי 800 מהביטקוין) אך אין שום תיאור בשום מקום על כיצד הם מתכוונים לעשות זאת ולהתמודד עם הסקיילביליות. כלומר, עלינו להאמין למילותיהם בלבד.

  היכן לקנות VET?

  האפשרויות העומדות בפני מי שמעוניין לרכוש VET הן הבאות:

  1. רכישה מאנשים פרטיים דרך קבוצות פייסבוק או טלגרם למסחר.
  2. זירות המסחר Binance או Kucoin באמצעות ביטקוין או את'ר.

  היכן לאחסן VET?

  כרגע יש גם מעט מאוד ארנקים שיכולים להחזיק VET. אחד מהם  הוא MyEtherWallet (ארנק אונליין) שתומך בתקן ERC20. בנוסף, אפשר להשתמש בו ביחד עם ארנק החומרה Ledger Nano S על מנת לאחסן את ה-VET אופליין.

  קישורים שימושיים:

  אודות צוות האתר

  צוות האתר
  קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

  עשוי לעניין אותך גם...

  אוגור (Augur) – קנייה, ארנקים, סקירה ושער המטבע

  8שיתופים שתפו בפייסבוק צייצו בטוויטר שתפו בלינקדאין שלחו ב-WhatsApp אוגור הוא פרויקט ליצירת שווקי חיזוי …

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  לשיתוף הפוסט לחצו כאן

  תודה רבה על השיתוף ! 

  עשו לנו לייק ותמיד תהיו מעודכנים:

   

  שתפו את הפוסט עם חברים