קניית ביטקוין

קניית ביטקוין, אתריום ומטבעות קניית ביטקוין מאובטחתדיגיטליים נוספים בימינו פשוטה מתמיד. ישנן שתי אפשרויות רכישה מקובלות: חלפנות, או בורסה. ההבדל ביניהן, הוא שמחלפנות קונים ישירות ובאופן מהיר (לכן העמלה מעט גבוהה יותר) ואילו בורסה היא פלטפורמה שמקשרת בין מוכרים לקונים, לפיכך מעט יותר מסובכת לתפעול (אך אל דאגה, יש מדריך!).

שימו לב, לפני שרוכשים, רצוי שיהיה ברשותכם ארנק דיגיטלי. הארנקים המומלצים ביותר הם ארנקי חומרה כגון לדג'ר ננו אס. ארנקי חומרה הם ארנקים שמגיעים ככונן קשיח ושומרים באופן מוצפן על המטבעות שלכם. בגלל האבטחה הגבוהה יותר, הם כרוכים גם בעלות נוספת. מעבר לארנקי חומרה, ישנם גם ארנקים לטלפון החכם שהינם מומלצים. במידה ותעדיפו בשלב זה להתחיל עם ארנק בטלפון, היכנסו למדריך על ארנק אדג' (Edge), ופעלו לפי ההוראות.

האפשרות הראשונה המומלצת לרכישת מטבעות היא ביטין (BITIN). ביטין היא חלפנות שפועלת כשנתיים בישראל ונחשבת לאמינה ביותר. עמלת הרכישה (והמכירה) שהיא מציעה היא 4%, וניתן לרכוש באמצעות העברה בנקאית או מזומן.

האפשרות השניה המומלצת היא בורסת Bit2C הישראלית. כבורסה הוותיקה בישראל היא מציעה שירות מצוין ופועלת עם רישיונות רגולטוריים מקיפים. עמלות המסחר ב-Bit2C הן 1%, אך ישנה עמלת משיכה של 80 ש"ח בשקלים (ומשתנה בהתאם למטבע הדיגיטלי אותו תמשכו). כמו כן, רצוי לשים לב להפרשי המחירים בין השער שיופיע בבורסה לבין השער הדולרי המופיע בעולם.

הכנתי עבורכם סרטון הדרכה במידה ותרצו לרכוש דרכה.

לבסוף האפשרות המומלצת האחרונה תהיה ביטס אוף גולד (Bits of Gold). ביטס אוף גולד היא חלפנות וותיקה הפועלת בישראל מזה מספר שנים ונחשבת לפורצת דרך בתעשייה. כגוף מוביל בתעשייה, היא פועלת עם רישיונות רגולטוריים מוקפדים ותחת פיקוח של הרשויות. לכן, עמלות הרכישה והמכירה אצלה מסתכמות לכ-6%.

דרכים נוספות לקנות ביטקוין:

שתפו את הפוסט עם חברים