קניית ביטקוין בכרטיס אשראי – כל האפשרויות לרכוש ביטקוין בכרטיס אשראי

ביטקוין ויתר המטבעות הדיגיטליים עוד בתחילת דרכם, ובהתאם לכך ישנם קשיים מהותיים ברכישתם, בחוויית המשתמש ובכל התהליכים הקשורים בהם. במאמר הבא אנו מסבירים לעומק את השלבים בדרך לרכישת ביטקוין (או מטבעות אחרים כגון את'ר) באמצעות כרטיס אשראי.

השלב הראשון – פתיחת ארנק דיגיטלי

ארנק דיגיטלי הוא הכלי בו אנחנו משתמשים על מנת לתקשר על הרשת של הביטקוין – ולשלוח ולקבל מטבעות.

הכנו עבורכם סדרה של מדריכים על ארנקים שונים, אשר יכולים להיות בטלפון, במחשב, ואפילו על נייר.

הארנקים המומלצים ביותר הם ארנקי חומרה, ארנקים אשר דואגים שהמטבעות שלכם יהיו מנותקים מרשת האינטרנט אפילו בעת השימוש בארנק. האבטחה הגבוהה שהם מציעים מגיעה עם תג מחיר, כאשר ארנק טרזור וארנק לדג'ר ננו אס הם המפורסמים והמומלצים ביותר, ומחירם נע בין 80 ל-110 דולרים לאחד.

להלן שני מאמרים שאנו ממליצים לקרוא לפני שאתם מתחילים בתהליך, שמסבירים את הנושא בצורה הטובה ביותר:

לאחר מכן, גשו לאחד מהמדריכים הבאים ופיתחו את ארנקיכם הראשון. אם ברצונכם לרכוש ארנק חומרה, היכנסו ללינק למעלה (תחת ארנקי חומרה).

שלב שני: קניית ביטקוין בכרטיס אשראי

ישנן מספר אפשרויות של רכישת ביטקוין בכרטיס אשראי, החל מעסקים ישראליים ועד עסקים הממוקמים בחו"ל.

ביטס אוף גולד (Bits of Gold)

ביטס אוף גולד הינה חברת חלפנות ישראלית עבור עולם המטבעות הדיגיטליים. ניתן לרכוש דרך החברה גם את מטבע הביטקוין וגם את מטבע האת'ר של פלטפורמת את'ריום. החברה נחשבת אחת מהוותיקות והמוערכות ביותר בארץ, ורכשה את אמינותה במשך 5 שנות פעילותה ותרומתה לקהילת הבלוקצ'יין הישראלית.

  1. ניתן לרכוש בכרטיס אשראי החל מסכום של 50$ (לפי שער יציג בעת הרכישה).
  2. סכום המקסימלי לרכישה באשראי הוא 10,000$ (לפי שער יציג בעת הרכישה).
  3. עמלת רכישה היא בסך 4.95% של ביטס אוף גולד. בנוסף, Simplex (חברת הסליקה שעמה עובדת ביטס אוף גולד) גובה 5% נוספים וקיים סף מינימום של 35 ₪ עמלה.
  4. הרכישה צפויה להימשך עד שעתיים (במהלך ובכפוף לשעות העבודה).
  5. שער הרכישה ייקבע באופן אוטומטי לאחר קבלת אישור העסקה מ-Simplex.

קניית ביטקוין בכרטיס אשראי דרך ביטס אוף גולד

היכנסו לאתר ביטס אוף גולד ובחרו את המטבע אותו תרצו לרכוש (ביטקוין או את'ר), הזינו את סכום הרכישה בשקלים, ובחרו ב'כרטיס אשראי'.

כעת, יופיע לפניכם מסך ההרשמה. הזינו את פרטיכם המלאים וודאו כי הם מדויקים. לאחר מכן, וודאו באי-מייל שלכם את שם המשתמש שיצרתם.

יש להדגיש שבמהלך ההרשמה עליכם להעלות תעודה מזהה שלכם. חברת ביטס אוף גולד תאשר את התעודה המזהה, בהליך שצפוי לקחת בין מספר שעות למספר ימי עסקים בהתאם לעומסים.

לאחר שהזדהיתם, גשו לארנק הביטקוין או האת'ר שפתחתם בשלב הראשון, והזינו את כתובת הארנק תחת "כתובת הארנק שלך".

כעת, הזינו את פרטי האשראי שלכם ובצעו את התשלום.

גילוי נאות: מדובר בקישור הפנייה, על מנת ש-CryptoJungle יוכל להמשיך להתקיים. אם אהבתם את הסקירה והמדריך, נשמח אם תבצעו את ההרשמה דרכנו (שימו לב, העלות עבורכם זהה לחלוטין).

קוינמאמא (CoinMama)

קוינמאמא (CoinMama) הוא אתר שניתן לרכוש בו ביטקויןאת’ריום, ביטקוין קאש, קארדנו ולייטקוין בקלות עם כרטיס אשראי. הוא נוסד בשנת 2013 ע”י ישראלים, והוא מיועד כאמור עבור משקיעים אשר מעוניינים לרכוש את המטבעות במהירות ובנוחות. לאור הנוחות שהיא מציעה, גדלה והתפתחה קוינמאמא עד לכדי מתן שירות ב-226 מדינות שונות.

עמלות הרכישה באתר מסתמכות עד כ-12% (קוינמאמא גובה 6.15% ועמלת הסליקה מגיעה עד כ-6% נוספים, לרוב פחות). בנוסף, ייתכן שבנקים ישראליים יחסמו את התשלום אם כי לא בטוח – זה תלוי בסניף הבנק שלכם.

השער ננעל מידית עם סיום ההזמנה, וישנה הגבלה יומית של רכישת 5,000$.

קניית ביטקוין באשראי בקוינמאמא

היכנסו לאתר קוינמאמא ולחצו על Sign Up בצד ימין למעלה.

גילוי נאות: מדובר בקישור הפנייה, על מנת ש-CryptoJungle יוכל להמשיך להתקיים. אם אהבתם את הסקירה והמדריך, נשמח אם תבצעו את ההרשמה דרכנו (שימו לב, העלות עבורכם זהה לחלוטין).

הזינו את פרטיכם, וצרו שם משתמש חדש. שימו לב, לאחר מכן תצטרכו לאמת את שם המשתמש החדש בחשבון האי-מייל שלכם.

כעת, עליכם לעבור את תהליך הזיהוי של קוינמאמא (KYC – Know Your Customer) – הזינו את פרטיכם המלאים (חשוב למלא את הפרטים המדויקים מאחר וכרטיס האשראי איתו תבקשו לרכוש חייב להיות תואם אליהם), כולל פרטי תעודה מזהה שיכולה להיות דרכון, רישיון נהיגה או תעודת זהות מקומית. בשלושת המקרים עליכם לצלם את שני הצדדים של התעודה.

בנוסף לצילום התעודה, עליכם להצטלם 'סלפי' עם התעודה כשאתם מחזיקים אותה פתוחה ושרואים את פניכם בבירור. בנוסף, עליכם להחזיק ביד פתק שרשום בו 'Coinmama' ואת תאריך היום שבו אתם עושים זאת.

לרוב לוקח מספר שעות עד מספר ימי עסקים לאמת את חשבונכם, ולאחר מכן אתם יכולים להמשיך לשלב הרכישה. אגב, עד סכום 150$ אין צורך באימות.

כעת אימתנו את הזהות שלנו ופתחנו ארנק דיגיטלי, נותר רק לרכוש את המטבעות.

לחצו על Buy Bitcoin (או לחילופין את המטבע שתרצו לרכוש), ולפניכם יופיעו מספר אפשרויות.

בחרו בחבילה שמוצאת חן בעיניכם, או לחילופין הזינו ידנית את כמות הביטקוין שתרצו לקנות (או כמות הדולרים שתרצו להשקיע).

עכשיו עליכם להזין את פרטי האשראי שלכם ולהשלים את הרכישה.

צ'יינג'לי (Changelly)

צ'יינג'לי (Changelly) הוא חלפן מטבעות קריפטוגרפיים מוכר מאד בעולם הקריפטו. בעוד שמדובר בשחקן חדש יחסית בזירת החלפנים (שכן הגיח לאוויר בשנת 2016), נמצא כי הוא מקל משמעותית על תהליך המרת המטבעות ללא הזדקקות לבורסה.

בצ'יינג'לי ניתן לרכוש מטבעות רבים (לדוגמה לייטקוין, ריפל, מונרו) הן באמצעות דולר או יורו, והן באמצעות מטבעות כגון ביטקוין. עם זאת, עמלות הרכישה באמצעות  די גבוהות ויכולות להגיע לכ-8%.

קניית ביטקוין באשראי דרך צ'יינג'לי?

היכנסו לאתר צ'יינג'לי ופעלו לפי המדריך שבסרטון הבא. אם הנכם מסתבכים, תוכלו למצוא מדריך מלא בעברית (המכיל תמונות) בסקירה המלאה על חלפן צ'יינג'לי.

CEX.io

סי.אי.אקס היא אחת מהבורסות הוותיקות ביותר בעולם המטבעות הדיגיטליים ומאפשרת רכישה מהירה ובטוחה באמצעות הפלטפורמה שלה. ניתן לרכוש בבורסה מטבעות כגון ביטקוין, את'ריום, לייטקוין, זיקאש ועוד, אך חשוב להדגיש שישנם שני חסרונות עיקריים: עמלות גבוהות ושערי מטבע גבוהים. מכיוון שסי.אי.אקס פועלים בצורת Fill Or Kill (כלומר "בצע לי את הפקודה מידית או בטל אותה") הם לוקחים 'מרווח ביטחון' להצלחת הפעולה ע"י קביעת שער גבוה יותר מלכתחילה.

קניית ביטקוין כרטיס אשראי דרך סי.אי.אקס

עליכם להיכנס לאתר הרשמי, וליצור חשבון בצד ימין למעלה. לאחר מכן, פעלו לפי הסרטון הבא:

שתפו את הפוסט עם חברים