איך לקנות ביטקוין בישראל? המדריך המלא

הביטקוין ממשיך לעורר הדים וישראלים רבים מגלים עניין במטבע הווירטואלי כדי להשקיע ולסחור בו. אם גם אתם החלטתם לקנות ביטקוין (Bitcoin) עליכם להחזיק בארנק דיגיטלי ייעודי לביטקוין. ארנק זה הוא למעשה תוכנה המסייעת לכם לנהל את מטבעות הביטקוין שברשותכם, ובאמצעותו תוכלו לשלוח ולקבל את המטבע הווירטואלי.

*הסרטון שלפניכם הינו השיעור החמישי בקורס החינמי "המסלול המהיר למתחיל בעולם המטבעות הדיגיטליים".

כדאי לדעת כי נכון להיום יש 6 דרכים לקניית ביטקוין בישראל. אפשר לרכוש את המטבע הדיגיטלי במזומן, בכרטיס אשראי, בהעברה בנקאית וכן קיימת גם האפשרות לשלם בפייפל בצורה עקיפה, אך אפשרות זו פחות מומלצת בשל העמלות הגבוהות הכרוכות בכך. הדרכים העיקריות לקניית המטבע הווירטואלי בישראל הן באמצעות חלפני ביטקוין וזירות מסחר במטבע, בכספומטים ייעודיים, במזומן מאדם שכבר מחזיק בביטקוין, כאשר ישנה דרך נוספת לקניית המטבע, זאת באמצעות קבלת תשלום בביטקוין תמורת שירות מסוים שאתם מציעים.

6 דרכים עיקריות לקניית ביטקוין בישראל

1. אנשים שיש להם ביטקוין

הדרך המהירה והפשוטה ביותר לקניית ביטקוין בישראל היא מאדם אחר שמחזיק מטבעות ביטקוין. אם אינכם מכירים אנשים המחזיקים בביטקוין תוכלו לאתר מוכרים בקבוצת הפייסבוק "מסחר ביטקוין בישראל". בקבוצה זו יש אלפי חברים, כך שתוכלו לחפש פוסטים של מוכרים או להעלות פוסט בו אתם מביעים רצון לרכוש ביטקוין. תוך זמן קצר תקבלו פניות מחברים בקבוצה המעוניינים למכור את המטבע.בנוסף, ישנה גם קבוצת טלגרם עם הרבה היצע וביקוש בה מתנהלת אינטראקציה בין מוכרים וקונים. במאמר 'קניית ביטקוין במזומן' צירפנו לכם הסברים מלאים ממה צריך להיזהר ולמה לשים לב.

2. בשגרירות הביטקוין בישראל

בכל יום ראשון בערב מתקיים מפגש בשגרירות הביטקוין בישראל אשר זכה לכינוי החיבה "כיכר סטושי" (על שם סטושי נקמוטו, שמו הבדוי של ממציא הביטקוין) בו משתתפים קונים ומוכרים, כאשר העסקה בין המוכר לקונה מתבצעת במזומן. במהלך המפגש על המשתתפים לנהל מו"מ עם המוכר כדי להגיע למחיר המוסכם על שני הצדדים, כאשר ניתן להיעזר באתר ביטקוין אוורג' (Bitcoin Average) המציג את שער הביטקוין הממוצע בעולם. בנוסף, בשגרירות הביטקוין ממוקם כספומט של 'ביטס אוף גולד'.

4. זירות מסחר וחלפנים ישראליים

אחת האפשרויות הנוחות לקניית ביטקוין בארץ היא דרך חלפני ביטקוין מוכרים או בזירות מסחר. אופציה זו מתאימה בעיקר למי שמעוניין לקנות סכום כסף גבוה של ביטקוין, החלפנים המוכרים הם Bits of Gold (סקירה מלאה על ביטס אוף גולד), BITIN (למדריך המלא על BITIN) ובורסת המסחר Bit2c (סקירה מלאה על ביטוסי).

חשוב לדעת כי קניית ביטקוין מחברות חלפנות ובזירות המסחר כרוכה בעמלה בשיעור של כ-5%. יש לשלם תמורת הביטקוין באמצעות העברה בנקאית, מזומן או אשראי, ולעתים יש להמתין 1-3 ימי עסקים עד להשלמת העסקה. יש לשים לב, כי בעת רכישה מחלפן כספים – שער הביטקוין בעת אישור העסקה הוא זה שקובע, ולא השער בעת שליחת ההעברה הבנקאית. לכן, מומלץ לא לבצע את ההעברה בסופי שבוע.

כמו כן, ההבדל בין בורסה לחלפן כספים היא שבבורסה המסחר שמתנהל הוא אל מול אנשים אחרים (זאת אומרת היצע וביקוש), בעוד שחלפן כספים מוכר לכם את הביטקוין תמורת לעמלה (ממש כמו חלפן כספים בחנות צ'יינג' בארץ).

אם ברצונכם לרכוש כבר עכשיו, אתם יכולים לעשות זאת ישירות דרכנו בעמוד 'קניית ביטקוין' שלנו. (גילוי נאות: מדובר בקישור Referral, אך אין השפעה על העלות בשבילכם).

5. מתן שירותים בתמורה

דרך נוספת לקבל ביטקוין היא באמצעות מתן שירות לאדם המוכן לשלם במטבע הדיגיטלי. ניתן לפרסם את השירות בקבוצות פייסבוק כמו "ביטקוין ישראלי" ו/או "ביטקוין עסקים", אך יש  לזכור כי העסק המדובר חייב להיות פעיל ורשום על פי החוק המחייב בישראל, כדוגמת- עורכי דין, בוני אתרים, מקדמי אתרים, מורה פרטי וכו'.

6. בורסות / חלפנים מחו"ל

ישנם חלפנים ובורסות בינלאומיים כגון בינאנס (Binance), צ'יינג'לי (Changelly), ביטפינקס (Bitfinex) ועוד, אשר ניתן לבצע אליהן העברה בנקאית של מט"ח ולקנות באמצעותן ביטקוין. עם זאת, אפשרות זו פחות נוחה משום שהבורסות הללו מאלצות את המשתמשים לאמת עצמם בתהליך שנקרא KYC – Know Your Customer. בתהליך זה יש לשלוח לבורסה צילום תעודת זהות, אישור תשלום חשבון חשמל (או חשבון מקומי אחר) ואף מסמך באנגלית מסניף הבנק שלכם המאשר כי ברשותכם חשבון בנק ישראלי. מעבר לעמלות המרת המט"ח וההעברה הבנקאית, ישנן עמלות רכישה ומכירה פנים-בורסאיות אך הן נמוכות למדי. ניתן לקרוא בהרחבה את מדריך קניית ביטקוין בכרטיס אשראי.

7. כספומטים

כן כן, אתם קוראים מצוין. גם לביטקוין יש כספומטים, 7 בארץ למעשה. ברוב הכספומטים ניתן רק לרכוש ביטקוין ולא למכור, והעמלות בהם נעות בין 4 ל-8 אחוזים. את הרשימה המלאה ניתן למצוא כאן.

ארנק ביטקוין

ארנק ביטקוין הוא תוכנה המותקנת במחשב נייח או נייד, בסמארטפון או ארנק חומרה. חשוב לבצע גיבויים ולהגן על הארנק באמצעות סיסמה חזקה. לאחר התקנת תוכנת הארנק הרוכש מקבל כתובת ביטקוין אותה יש לספק למוכרי מטבעות, זאת על מנת שישלחו לו את הביטקוין שרכש מהם.

רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש ביטקוין באחת השיטות שהצגנו בפניכם, חשוב לדעת כי פייפל וחברות האשראי מאפשרות לקונים לבטל עסקה עד 60 יום, לכן במקרים מסוימים לא ניתן לרכוש ביטקוין בצורה ישירה עם כרטיס אשראי או פייפל, שכן לעתים העמלות עשויות להגיע ל-10% בגלל הסיכון למוכר. לכן, לרוב נהוג לשלם במזומן או באמצעות העברה בנקאית.

שתפו:

שיתוף ב email
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

חדש: קורס האונליין שלנו הושק ואתם מקבלים 30% הנחה!