בורסת סי.אי.אקס (CEX.io) – דרך נוספת לרכישת ביטקוין באשראי

סי.אי.אקס (CEX – CryptoExchange) היא אחת מזירות המסחר היותר ותיקות בעולם הקריפטו. היא נוסדה בלונדון בשנת 2013 הן כבורסת הביטקוין והן כספק של שירותי כרייה בענן.

איך לקנות ביטקוין עם סי.אי.אקס?

 1. הכנסו לבורסת סי.אי.אקס
 2. הירשמו לבורסה ופתחו משתמש
 3. השלימו את הפרטים הרלוונטים של זיהוי לקוח (KYC)
 4. לחצו על אחד מכפתורי הרכישה של המטבע הרצוי
 5. הכניסו את פרטי האשראי שלכם
 6. המטבעות יישלחו לארנק שלכם

סי.אי.אקס (CEX)

סי.אי.אקס הינה בורסת מטבעות הדיגיטליים המאפשרת קנייה ומכירה של מגוון עצום של מטבעות באשראי בלבד.

ביטפינקס (Bitfinex)

ביטפינקס הינה בורסת מטבעות דיגיטליים מהגדולות בעולם שבסיסה בקוריאה המאפשרת קנייה ומכירה של מגוון מטבעות דיגיטליים

צ'יינגלי (Changelly)

צ'יינג'לי הינו חלפן מטבעות דיגיטליים המאפשר קנייה ומכירה של מגוון גדול של מטבעות באשראי בלבד.

בשלב מסוים פול הכרייה שלה, הידוע בשם Ghash.io, היה אחד הגדולים והחזיק בנתח של 42% מסך כוח הכרייה הכולל של רשת הביטקוין. אולם בשנת 2015 שירותי כרייה אלה הופסקו וסי.אי.אקס הפכה בלעדית לזירת מסחר עבור הביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים נוספים.

אפשרויות הרכישה בבורסת סי.אי.אקס מגוונות ביותר: ניתן לרכוש ביטקוין באמצעות כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב, העברה בנקאית ישירה והעברת (SEPA (Single Euro Payments Area, הרלוונטיות עבור אזרחי האיחוד האירופאי. עם זאת, הטרנסקציות בסי.אי.אקס עובדות טיפה שונה מזירות מסחר אחרות ומבוססות על תהליך מילוי הפקודות שנקרא (FOK (Fill-or-Kill.

פקודות FOK מתבצעות באופן מלא ובמיידי ללא הצורך בהמתנה לקונה/מוכר מן העבר השני וללא "בעיות נזילות" למיניהן המאפיינות את רוב הבורסות. למה הכוונה? נניח העברתם כסף וביקשתם לרכוש 2 ביטקוינים בשער הנוכחי של סי.אי.אקס, תקבלו את ה-2 ביטקוינים האלה במיידי ולפי השער המוסכם, שכן אין צורך בהמתנה למוכר מן העבר השני שיהיה מעוניין למכור ביטקוינים במחיר ש"ביקשתם".

בבורסות אחרות קורה לא פעם שבזמן ששמתם את המחיר לרכישה (מחיר השוק באותו רגע), השער משתנה ועליכם להמתין עד שכח המכירה ירד שוב למחיר ששמתם (או במילים פשוטות – עד שיגיע שוב מוכר שיהיה מוכן למכור לכם את 2 הביטקוינים בשער שביקתשם). בסי.אי.אקס, כאמור ההמתנה הזו נחסכת מכם.

כמובן, שלמידיות הזו ישנו מחיר ועל מנת לאפשר 100% הצלחה במילוי הפקודה וללא הצורך בהמתנה, השערים המוצעים גבוהים יותר מאשר במרבית בורסות הקריפטו הגדולות.

כיצד סי.אי.אקס עובדת?

כשהמשתמש מורה על הביצוע של טרייד מסוים, הבורסה מחשבת את המחיר ו"מקפיאה" אותו למשך 120 שניות. המשתמש מכניס את סכום הכסף ברצונו להוציא ורואה את הסכום אותו יקבל בביטקוין. אחרי הלחיצה על כפתור ה-SELL/BUY המערכת בודקת האם הסכום הנדרש קיים. ברוב המקרים הפקודה תבוצע במיידי, אולם במידה והתרחשה קפיצה בשער, המונעת את ביצוע הפקודה לפי השער שנקבע, המשתמש יקבל על כך התראה מהבורסה. ואז, לאחר אישור פקודה, היא תותאם לפקודות האחרות בבורסה. המאזן של המשתמש יעודכן בהתאם: לעיתים הכמות שיקבל תהיה אף גדולה יותר מהכמות ההתחלתית עליה הוסכם, אבל אף פעם לא קטנה מכמות התחלתית זו.

דבר מעניין נוסף בסי.אי.אקס הוא תהליך אימות מדורג ומותאם לסוג החשבון שהמשתמש פתח. הפלטפורמה מאפשרת פתיחה של 4 סוגי חשבונות, הנבדלים ביניהם בהגבלה על כמות הביטקוין שניתן לרכוש (הן בכמות היומית והן בחודשית). הבדל נוסף הוא ברמת הוריפיקציה הדרושה בעת פתיחת החשבון.

 • חשבון בסיסי (Basic Account) – מאפשר לרכוש ביטקוין בסכום של עד 500 דולר ביום ועד 2000 דולר בחודש.
 • חשבון מאומת (Verified Account) – מאפשר לרכוש ביטקוין בשווי של עד 10.000 דולר ועד 100.000 דולר בחודש.
 • בחשבונות "מאומת פלוס" (Verified Plus) וחשבון תאגידי (Corporate Account) – אין הגבלה על כמות הביטקוין שניתן לרכוש הן ברכישה יומית והן בחודשית.

ככל שהחשבון מאפשר קנייה מרובה ביותר, כך עולה רמת הזיהוי והאימות בעת פתיחתו. כך, למשל, עבור "חשבון מאומת" ישנה הדרישה לספק מסמכי זיהוי ממשלתיים ושלל פרטיים אישיים.

זירת המסחר סי.אי.אקס – יתרונות

 • הממשק – הממשק נוח, ידידותי למשתמש ואינטואיטיבי עד מאד. אפילו למתחילים גמורים ללא שום ניסיון בבורסות קריפטו, לא תהיה בעיה להתמצא.
 • שירות הלקוחות – שירות הלקוחות עונה בפרק זמן של 24 עד 48 שעות. ניתן לפנות אליו דרך המייל המצוין באתר. כמו כן, ישנו מדור שאלות ותשובות (FAQ) מפורט. סה"כ רמת ההיענות והטיפול בשאלות משביעה רצון.
 • תהליך וריפקציה מדורג בהתאם לסוג החשבון. תהליך זה שם דגש על רמת האבטחה ואמינות גבוהים במיוחד. כמו כן, מחזיקה סי.אי.אקס באישורים פיננסים נחשבים ולא קלים להשגה כגון FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network) של ארה"ב.
 • ביצוע מיידי של פקודות, ללא הצורך בהמתנה כלשהי.
 • קיימת האופציה של אימות דו-שלבי (2Factor Authentication) – אופציה שאנו ממליצים עליה באבטחה על חשבונכם.
 • תמיכה במגוון רחב מאד של מדינות העולם, לרבות 24 מדינות בארה"ב. סי.אי.אקס מקבלת כרטיסי אשראי מכל העולם מלבד רשימה מצומצמת של מדינות כגון פקיסטן, וייטנאם, אפגניסטן, לוב, ניגריה וכמה מדינות המפרץ.
 • יש אפליקציה לנייד.

זירת המסחר סי.אי.אקס – חסרונות

 • עמלות גבוהות – מבנה העמלות הוא מושא ללא מעט תלונות מצד המשתמשים וטענות בדבר "עמלות נסתרות", אז בואו נעשה סדר:
  סי.אי.אקס לוקחת 7% עמלה על שירותי ההמרה של כסף פיאט למטבעות קריפטוגרפיים. כך, למשל, בעבור 1000 דולר תקבלו ביטקוין בשווי 930 דולר בלבד. מצד שני, 7% אלה כוללים את עמלת השער הגבוה ואין צורך בשום עמלה נוספת במהלך המסחר.
  אך מאידך, עמלה זו רלוונטית רק בעבור רכישה ישירה מסי.אי.אקס. זירת המסחר מאפשרת גם שירותי מסחר בהן נלקחות עמלות שונות. בשביל להתחיל לסחור, עליכם להפקיד לחשבונכם כסף בהעברה בנקאית (ללא עמלה) או באמצעות כרטיס אשראי (3.5% + 0.25% עמלה מ-סי.אי.אקס). בנוסף, ישנה העמלה הבסיסית בעבור כל פקודה הנעשית בפלטפורמת ה-CEX המתחילה מ-0.2%.
  כמו כן, ישנן עמלות שונות בעבור כרטיסי אשראי שונים במדינות שונות, הדבר תלוי לא מעט ברגולציה הקיימות בכל מדינה ומדינה בנוגע למסחר בקריפטו. או העדר רגולציה שכזאת.
 • בישראל, בה כידוע הרגולציה של תחום המטבעות הקריפטוגרפיים רחוקה מלהיות מוגמרת, חלק הבנקים חוסמים משיכת כסף פיאט מסי.אי.אקס בטענה של אפשרות להלבנת ההון ומימון טרור. ולכן, החל מה-28 בינואר השנה, לא ניתן ברוב הבנקים למשוך דולרים אחרי הפקדתם בזירת המסחר סי.אי.אקס (אך ניתן ביטקוין ומטבעות נוספים).
 • היצע מצומצם מאד של 8 מטבעות בלבד הכוללים את לייטקוין (LTC), את'ר (ETH), זיקאש (ZEC), דאש (DASH), סטלר (XLM), ריפל (XRP), ביגולד (BTG) וביקאש (BCH). היצע זה נמוך בהרבה מבורסות כגון בינאנסביטרקס וחלפנים דוגמת שייפשיפט וצ'יינג'לי.

כיצד קונים ביטקוין בבורסת סי.אי.אקס?

ראשית עליכם לפתוח ארנק דיגיטלי לביטקוין (או לחלופין למטבע אחר אותו תרצו לרכוש).

ארנק דיגיטלי הוא הדרך שלנו לבצע פעולות כגון שליחה וקבלה של מטבעות ברשת הביטקוין (או לחילופין מטבע אחר). לפני שנרכוש את המטבעות עלינו לפתוח ארנק ולבצע על גביו הדרכה ראשונית על מנת למנוע מקום לטעויות.

הכנו עבורכם סדרה של מדריכים על ארנקים שונים, אשר יכולים להיות בטלפון, במחשב, ואפילו על נייר. כמו כן, מומלץ שתעברו על מדריך אבטחת מידע בעולם הדיגיטלי והסבר על ארנקי ביטקוין קודם לכן.

שימו לב, הארנקים המומלצים ביותר הם ארנק טרזור T וארנק לדג'ר ננו אס שהם  ארנקי חומרה, שכן הם המאובטחים ביותר כיום.

ארנק טרזור T

trezor t

הארנק תומך במספר רב של מטבעות 

מחיר: $192

ארנק לדג'ר ננו X

ledger logo

הארנק תומך במספר רב של מטבעות 

מחיר: $157

כעת נתחיל ברכישה.

דבר ראשון עליכם להירשם ולפתוח חשבון. היכנסו לאתר הבורסה ולחצו על כפתור REGISTER בפינה הימנית העליונה. הליך ההרשמה בסיסי ומובן מעצמו, עליכם להשאיר מייל אמיתי ואז ללחוץ על הלינק שישלח לכם מטעם הבורסה. לאחר הלחיצה על לינק אימות ההרשמה מטעם הבורסה, ייווצר חשבונכם האישי.

גילוי נאות: מדובר בקישור הפנייה, על מנת ש-CryptoJungle יוכל להמשיך להתקיים. אם אהבתם את הסקירה והמדריך, נשמח אם תבצעו את ההרשמה דרכנו (שימו לב, העלות עבורכם זהה לחלוטין).
קרדיט: CoinCentral

במהלך ההרשמה, יוצע לכם להתקין הליך אימות דו-שלבי. אנו ממליצים בתוקף לא לפסוח על השלב הזה ולהתקין את האימות הדו-שלבי על מנת להגביר את רמת האבטחה.

קרדיט: CoinCentral

כמו כמעט כל הבורסות שמקבלות כסף פיאט (דולר, יורו וכו'), כך גם סי.אי.אקס דורשת תהליך הזדהות מפורט בעת ההרשמה. לכן יהיה עליכם לתת את שמכם האמיתי, את כתובת מגוריכם, צילום של ת.ז. (או צילום דרכון / רישון נהיגה), הוכחה כלשהי לכתובת המגורים (כגון, חשבון חשמל על שמכם) ולבסוף יהיה עליכם לעשות סלפי עם כרטיס האשראי ביד באמצעותו תעבירו כסף לבורסה.

קרדיט: CoinCentral

הפקידו כסף לחשבונכם. כאשר תקבלו מייל עם ההודעה שחשבונכם אומת ואושר ע"י הבורסה ולמעשה יש בידכם חשבון פעיל, השלב הבא הוא הפקדת הכסף לחשבון באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית. העברה באמצעות כרטיס אשראי מהירה יותר, אולם יכולה להיות כרוכה בעמלה נוספת (מצד חברת האשראי). העברה בנקאית ישירה אינה כרוכה בעמלות, אולם יכולה לקחת בין יום אחד לשלושה ימי עסקים.

קרדיט: CoinCentral

 לאחר שהכסף הופקד, כל שעליכם לעשות הוא לבחור את ה'חבילה' שאתם מעוניינים לרכוש, וללחוץ Buy.

קרדיט: CoinCentral

 לסיכום

כפי שניתן לראות, מדובר בסך הכל בזירת מחסר נוחה וידידותית למשתמש המקבלת כסף פיאט עם רמת אבטחה גבוהה ושירות לקוחות יעיל למדי. הוותק והניסיון הרב בתחום שרכשה עם השנים משחקים תפקיד משמעותי עבור הבורסה. מאידך, היצע המטבעות המצומצם עד מאד, העמלות הגבוהות וחסימה ע"י הבנקים הישראליים מהווים חסרונות משמעותיים עבור סוחרי הקריפטו בארץ.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

אנדרי בר

אנדרי בר

יזם, מנהל פיתוח עסקי ועיתונאי לשעבר שהתאהב אהבת אמת בעולם הבלוקצ'יין ומאז לא מפסיק לחקור וללמוד אותו. חוטא במסחר, משקיע בפרויקטים שונים במרחב הקריפטוגרפי ומאמין ש-ICO אינה מילה גסה.
אנדרי בר

אנדרי בר

יזם, מנהל פיתוח עסקי ועיתונאי לשעבר שהתאהב אהבת אמת בעולם הבלוקצ'יין ומאז לא מפסיק לחקור וללמוד אותו. חוטא במסחר, משקיע בפרויקטים שונים במרחב הקריפטוגרפי ומאמין ש-ICO אינה מילה גסה.

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן