סיטיבנק: "ביטקוין יכול להפוך למטבע המסחר הבינלאומי הנבחר"

סיטיבנק ביטקוין

ענקית הבנקאות סיטיבנק הוציאה תחקיר עומק (באורך 108 עמודים) תחת השם – "ביטקוין: בנקודת המפנה" (Bitcoin: At the Tipping Point). 

בתחקיר של סיטיבנק נכתב שביטקוין יכול להפוך להיות המטבע הנבחר למסחר בינלאומי, הודות למבנה המבוזר שלו, היעדר הסיכון מטבע (החשיפה לתנודתיות מט"ח), יתרונות המהירות והעלויות בהעברת כספים ברשת הבלוקצ'יין, האבטחה של התשלומים והיכולת לעקוב אחריהם.

אם לא די בכך, בתחקיר נטען כי ביטקוין יוכל להפוך להיות מטבע הסחר העולמי הנבחר כבר ב-7 השנים הקרובות. זאת לאור האיכויות המובנות בו, לצד התפוצה והאימוץ העולמיים – והניטרליות שלו. בתחקיר מתואר, בין היתר, התהליך שהביטקוין עבר החל מאמצעי תשלום עד למעמדו הנוכחי כשומר ערך. מוסבר בתחקיר שביטקוין, כמטבע מסחר עולמי, יוכל לאפשר ליבואנים ויצואנים לשלם ישירות אחד לשני – דבר אשר יפשט ביותר את תהליך המסחר הבינלאומי. 

טוב יותר ממטבע דיגיטלי של בנק מרכזי

"מטבע קריפטוגרפי מבוזר יוכל להיות עדיף על מטבע דיגיטלי של בנק מרכזי", כך עולה מהתחקיר, "מאחר ואף ממשלה או יישות חיצונית לא תוכל להשפיע על ההיצע של המטבע, דבר אשר יעזור להפריד בין המסחר ושיקולים פוליטיים".

אף על פי הנ"ל, החוקרים ציינו גם כי יש מספר מחסומים פוטנציאליים אשר עומדים בדרך להגשמת החזון הזה. 

במיוחד הודגש עניין יכולת הגדילה של רשת הביטקוין להכיל כמות גדולה יותר של טרנזקציות. ע"פ התחקיר, "כיום הבלוקצ'יין של ביטקוין יכול להתמודד עם כ-5 טרנזקציות בשנייה, שזה פי 4,800 יותר איטי מהיכולת של ויזה". בה בעת, הם מציינים את רשת הברק כדרך להתגבר על בעיה זו.

ההצטרפות של מוסדות גדולים המשקיעים בביטקוין הגדילה את האמון שנותנים למטבעות הדיגיטליים, אך עדיין יש עניינים חשובים שיש לטפל בהם אשר עשויים להגביל את האימוץ הנרחב.

בסיכום התחקיר נאמר כי הביטקוין נמצא בנקודת המפנה בקיום שלו, וההתפתחות שלו תוביל להשלכות מרחיקות לכת.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.
צוות האתר

צוות האתר

קריפטו ג'ונגל הוא בלוג ואתר חדשות שמסקר את עולם הבלוקצ'יין, ביטקוין, את'ריום ושאר המטבעות הדיגיטליים. באתר מדריכים, חדשות וסקירות שיעזרו לך להישאר מעודכן.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן