ביטקוין קאש (Bitcoin cash)

קנייה, ארנקים, שער וסקירה מלאה על המטבע

ביטקוין קאש (BCH) הוא מטבע דיגיטלי שנוצר על ידי פיצול (מזלוג קשיח) ברשת ביטקוין באוגוסט 2017 בשל מחלוקת חסרת פשרות על חוקי הפרוטוקול המקוריים של ביטקוין,

דרגו את BCH מ-1 עד 5:

4.2/5 – (31 votes)

היצע ושווי שוק

שער ביטקוין קאש וכמות המטבעות

ביטקוין קאש וביטקוין חולקים חלק גדול מהמאפיינים הבסיסיים שלהם מאחר ולמעשה ביטקוין קאש הינו העתק של ביטקוין בנקודת זמן מסוימת (החל מאוגוסט 2017) בהוספת מספר שינויים. בתור פיצול של ביטקוין המקורי, גם לביטקוין קאש יש מכסה מקסימלית של 21 מיליון מטבעות בלבד. 

כתוצאה מחילוקי דעות בקהילה בנוגע לדרך בה יש לשדרג את ביטקוין. קבוצה קטנה יחסית החליטה "לשדרג" (להכפיל פי 8) את גודל הבלוקים שברשת הבלוקצ'יין של ביטקוין בצורה כזו שדרשה פיצול מהרשת המקורית וכך נוצר המטבע 'ביטקוין קאש'.

בשנת 2017, בשיא כל הזמנים במחיר של ביטקוין קאש, נסחר המטבע בלמעלה מ-4,300 דולר, אך ירד 98% נגד הדולר עד לשפל שנרשם ב-$80.  מאז, קפץ המטבע בחזרה ונכון לכתיבת מלים אלו נסחר באזור ה-$370.

נגד ביטקוין עם זאת, ביקאש (BCH) הגיע לשער בשיא כ-0.2 BTC, אך מאז ירד 95% לשער בגובה 0.008 BTC בו נסחר גם נכון לכתיבת מלים אלו.

צוות הפיתוח

מי עומד מאחורי מטבע BCH

ביטקוין קאש נוצר בעקבות החלטה לשנות את כללי הפרוטוקול של רשת ביטקוין בצורה כזו שמחייבת פיצול ברשת. קבוצה של משקיעים גדולים ביחד עם מספר מפתחים וכורים מובילים בתעשייה החליטו שהדרך הכי טובה לאפשר לביטקוין להתרחב היא להגדיל משמעותית את גודל הבלוקים. בין השמות נכללו ג'יהאן וו המייסד של יצרנית מכשירי הכרייה ביטמיין (Bitmain), מפתחת הארנק בלוקצ'יין.אינפו, בארי סילברט מ-Digital Currency Group, ומפתח הביטקוין המוכר גרג אנדרסן. 

הפיצול ברשת שיקף גם פיצול בקהילה ופריצת דרך משמעותית עבור ביטקוין עליהם ניתן לקרוא עוד בסאגת סגוויט.

ביטקוין קאש התפצל מהרשת הראשית של ביטקוין וכל בלוק בשרשרת הבלוקים החדשה גדל ממגבלה של 1 מגה בייט ל-8 מגה בייט ולאחר מכן ל-32 מגה בייט. ההחלטה של הגדלת גודל הבלוקים באה על חשבון אבטחה וביזור של הרשת, מאחר וככל שכמות הנתונים תגדל כך הרצת הצמתים תיעשה על ידי גופים גדולים בלבד. אף על פי שהגדילו את גודל הבלוקים, בפועל הבלוקים ברשת ביטקוין קאש רחוקים מלהיות מלאים (ולמעשה כמעט ולא משתמשים ברשת).

איך זה עובד?

איך עובד מטבע BCH

ברמה טכנית, ביטקוין קאש פועל בצורה דומה לביטקוין. כמו בביטקוין, גם בביטקוין קאש יש מכסה מקסימלית של 21 מיליון מטבעות, שימוש בצמתים (Nodes) כדי לאמת טרנזקציות והתבססות על אלגוריתם הוכחת העבודה (Proof of Work).

לעומת ביטקוין, לביטקוין קאש עמלות נמוכות וטרנזקציות מהירות יותר בזכות הגדלת הבלוקים והריכוזיות הכרוכה בכך. מסיבה זו, תיאורטית נוח יותר להשתמש בביקאש מאשר בביטקוין לתשלומים קטנים כמו כוס קפה. אף על פי שההבדל קיים מבחינת השימוש ברמת השכבה הראשונה של ביקאש לעומת ביטקוין – בזכות שדרוג סגוויט (Segwit) רשת הברק יכלה להתפתח על גבי רשת ביטקוין המקורית בתור שכבה שנייה. 

רשת הברק מאפשרת תשלומים מזעריים ומהירים בעמלות נמוכות ביותר באמצעות ביטקוין. בביטקוין קאש לא אימצו את שדרוג סגוויט ולכן גם לא את רשת הברק. אף על פי שהטרנזקציות בביטקוין קאש יותר מהירות בעקבות הגדלת הבלוק, זה כאמור בא על חשבון רמת האבטחה של הרשת.

יתרונות וחסרונות

היתרונות והחסרונות של מטבע BCH

 • מהירות טרנזקציות גבוהה ביחס לביטקוין
 • מותג שנשען על של ביטקוין
 • בלוקצ'יין כבד שפוגע בביזוריות
 • ריכוזיות גבוהה של מחזיקי המטבעות ומפתחי הפרויקט
 • על אף שהמטבע נחשב מוכר, לרוב הוא מוכר בתור האלטרנטיבה של ביטקוין שלא צלחה
 • אבטחה נמוכה עם רמת פגיעות גבוהה יחסית למתקפות 51% ובלבול משתמשים עם שם הפרויקט (ישנן בורסות שהסירו אותו ממסחר בעקבות זאת)
 • רוב כח הכרייה, הקהילה, הערך ונפח המסחר נשארו וגדלו ברשת המקורית של ביטקוין

ארנקים מומלצים

ביטקוין קאש – ארנקי BCH

ארנקים רבים אשר תומכים בביטקוין תומכים גם בביטקוין קאש:

 1. ארנקי חומרה – הארנקים המומלצים ביותר. ארנק חומרה הוא כונן קשיח חיצוני אשר מהווה הדרך הבטוחה ביותר כיום להחזיק מטבעות דיגיטליים. ישנם שני ארנקים שאנו ממליצים עליהם:
  * ארנק טרזור (Trezor) – נחשב לוותיק ביותר. מדובר בארנק מאובטח מאד ובעל חוויית משתמש מצוינת. בנוסף לביטקוין ואת’ריום, יכול טרזור להכיל עוד מספר מטבעות נוספים. הכנו עבורכם את המדריך המלא לארנק טרזור.
  * ארנק לדג’ר ננו אקס (Ledger Nano X) – ארנק מטעם חברת לדג’ר הצרפתית. מכיל מגוון רחב יותר של מטבעות ביחס לטרזור – נחשב מאובטח באותה מידה. גם כאן, הכנו עבורכם את המדריך המלא לארנק לדג’ר.
 2. ארנק למובייל – ארנק אדג’ (Edge). ארנק אדג’ הוא ארנק קוד פתוח מצוין שתומך במספר מטבעות נוספים מלבד ביטקוין וחווית המשתמש שלו נוחה במיוחד. 
 3. ארנק אלקטרום (Electrum) – ארנק הביטקוין אולי הוותיק ביותר, בעל גרסה גם למובייל (אנדרואיד) וגם למחשב. הארנק הוא בעל קוד פתוח ועובר ביקורות שגרתיות על ידי הקהילה. 

קניית ביטקוין קאש

איך קונים BCH?

קניית BCH באמצעות ביטקוין או אתריום

כמו רוב המטבעות הדיגיטליים היום, קשה מאד לרכוש אותם באמצעות כסף פיאט (דולר, יורו, שקל וכו') אלא בעיקר באמצעות ביטקוין או באת'ריום. לכן אנו ממליצים על קניית ביטקוין או את'ריום תחילה.

זירת המסחר הסינית הגדולה ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים. בעלת הממשק הנוח ביותר ונפח המסחר הגבוה ביותר.

 חלפן הכספים מאפשר אף לבצע המרת קריפטו לקריפטו דרכו. העמלות ביחס לבינאנס גבוהות יותר, אך חוויית הקנייה והמהירות שלה גבוהות יותר.

סקירת מטבעות דיגיטליים פופולריים

בואו ללמוד על המטבעות הקריפטוגרפיים

המדריך עזר לכם? פרגנו לנו בכוכבים

תנו ציון מ-1 עד 5:

4.2/5 – (31 votes)

ואם בא לכם גם לשתף ברשתות החברתיות בכלל פינוק 😍

כתיבת תגובה

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן