דוג׳קוין (Dogecoin)

קנייה, ארנקים, שער וסקירה מלאה על המטבע

הבדיחה הכי מצחיקה ומוערכת בהיסטוריה ? דוג׳קוין (Dogecoin) הוא מטבע דיגיטלי שהתחיל את דרכו כבדיחה וצבר קהל מעריצים עצום. את הבדיחה אימצו מייסד טסלה אילון מאסק, סנופ דוג ומפורסמים אחרים, אשר הגבירו משמעותית את החשיפה למטבע. המטרה השניה של המטבע הייתה לאפשר לאנשים להשתמש במטבע דיגיטלי בצורה פשוטה ונוחה ובעל מדיניות אינפלציונית - כלומר היווצרות כמות גדולה ואין סופית של מטבעות כדי לשמור על מחיר המטבע נמוך, ובכך להשאיר אותו נגיש לכולם.

דרגו את דוג'קוין מ-1 עד 5:

4/5 – (21 votes)

היצע ושווי שוק

שער דוג'קוין וכמות המטבעות

סימול המטבע דוג׳קוין הוא DOGE. כיום, יש כ-145 מיליארד מטבעות מסתובבים בסירקולציה כאשר כל שנה מצטרפים לסירקולציה כ-5.2 טריליון מטבעות חדשים.

בערך כל דקה נוצר בלוק חדש בשרשרת הבלוקים, והגמול לכל בלוק הוא 10,000 מטבעות חדשים.

בשיא כל הזמנים של המטבע מחירו הגיע ל-0.73$ בעקבות הפיכת המטבע לוויראלי בקרב מובילי דעת קהל ברשתות החברתיות כמו טיקטוק, טוויטר, יוטיוב ורשתות חברתיות נוספות. לדוגמא הוידאו המשעשע הזה שהגיע לכמעט 3 מיליון צפיות בתוך פחות מעשרה ימים:

בשונה מרוב המטבעות שהושקו בשוק המטבעות הדיגיטליים, ב-DOGE לא הייתה הנפקת מטבעות ראשונית והמטבעות הראשונים שנכנסו לסירקולציה נכנסו באמצעות כריית מטבעות ע׳׳י מייסדי המטבע, שכרו באמצעות מחשב הגיימינג האישי של אחד מהם.

רוצה להגדיל את ההון שלךההכשרה המובילה 
והמקצועי
 בישראללשיריון מקום  לחץ כאן

רוצה להגדיל את ההון שלךההכשרה המובילה והמקצועי בישראללשיריון מקום  לחץ כאן

צוות הפיתוח

מי עומד מאחורי מטבע דוג'קוין

דוג׳קוין הוצג בשנת 2013 ע׳׳י בילי מרקוס – בזמנו מהנדס תוכנה בחברת IBM, וג׳קסון פלמר – מהנדס בחברת Adobe, בתור בדיחה. הבדיחה הייתה על כל המטבעות שקמים ללא הפסקה בזה אחר זה שווי השוק שלהם מגיע למספרים גדולים ומגוחכים.

מייסדיו של המטבע השתמשו ב-meme המפורסם של דוג׳, ובו ניתן לראות כלב מגזע ׳שיבה אינו יפני׳, בתור הסמל והקמע של המטבע הדיגיטלי החדש. השמועה על המטבע החדש התפשטה במהירות ברחבי האינטרנט בזכות קמפיין שיווק ענקי תוך כדי שימוש ב-meme המפורסם עם תמונת הכלב ושימוש בווריאציות שונות של אנגלית לקויה כמו לדוגמא ״המון לקנות״, ״כל כך הרבה מטבע״, ״וואו כל כך דוג׳״ ועוד.

איך זה עובד?

איך עובד מטבע דוג'קוין (DOGE)

דוג׳קוין נוצר כמזלוג של המטבע "לאקי קוין" (Luckycoin), שהוא בעצמו מזלוג של לייטקוין (Litecoin), ומסיבה זו יש ל-DOGE מאפיינים שדומים ללייטקוין אך לא זהים. לדוגמא, לדוג׳ אלגוריתם שנקרא Scrypt ועוצב כדי למנוע ממחשבי כריית ביטקוין לכרות מטבעות דוג׳קוין. אך בשונה מלייטקוין, קצב היווצרות הבלוקים של מהיר יותר.

דוג׳קוין הוא מטבע שמבוסס על פרוטוקול הוכחת העבודה (Proof of Work), שמצריך פעולה של כרייה (אם כי הם קוראים לה "חפירה" בגלל שכלב חופר ולא כורה) כדי לאשר העברות המתבצעות ברשת.

כריית דוג׳קוין היא סוג של הגרלת לוטו. כל דקה, כורי DOGE מנסים לנחש את הקוד שקיבל הבלוק האחרון ברשת הבלוקצ׳יין, והתגמול עבור הראשון שמצא את הקוד הנכון הוא 10,000 מטבעות דוג׳קוין חדשים. 

בתחילת דרכו של המטבע, היה חשוף למתקפת 51%, לכן הקימו יזמי המטבע פעילות כרייה משותפת עם לייטקוין, דבר שהפך את הרשתות לבטוחות יותר.

ללמוד לסחור ולהשקיע בשוק הקריפטו – כמו מקצוענים

למימוש הטבה חד פעמית ופרטים נוספים 👇

יתרונות וחסרונות

היתרונות והחסרונות של מטבע דוג'קוין (DOGE)

 • המטבע אינפלציוני ולכן תמיד ישאר ״זול״ ויהיה נגיש לכולם.
 • העברות מתבצעות במהירות גבוהה ביחס למטבעות אחרים.
 • עמלות העברה נמוכות.
 • המטבע נתמך ע"י הרבה חלפנים ובורסות 
 • קהילה ענקית וקורעת מצחוק עם מימים שהביאו את אילון מאסק להשתתף בחגיגה
 • מטבע אינפלציוני, דבר אשר ככל הנראה יגרום לצניחת מחיר המטבע כאשר ההייפ סביבו יעלם.
 • לא מושקעים משאבים בפיתוח ועדכון טכנולוגיית המטבע.
 • משמש לספקולציה ענקית "והרצת מטבעות" בגלל ההייפ סביבו.
 • בעבר חווה המטבע אירועים קשים כמו גניבת מטבעות, דבר אשר גרם לאיבוד אמון הקהילה בו.

מבט לעבר

היסטוריית מחיר דוג'קוין (DOGE)

ב-19 בדצמבר 2013 קפץ מחיר ה-Dogecoin כמעט 300 אחוז בערכו תוך 72 שעות, ועלה מ-$0.00026 ל-$0.00095. עלייה זו התרחשה בתקופה בה ביטקוין ומטבעות דיגיטליים רבים אחרים זינקו גם הם. שלושה ימים לאחר מכן חווה מחיר דוג'קוין את ההתרסקות הגדולה הראשונה שלו עם צניחה של 80%.

ב-25 בדצמבר 2013, התרחשה הגניבה הגדולה הראשונה של מטבע דוג'קוין כשמיליוני מטבעות נגנבו במהלך פריצה לפלטפורמת הארנקים Dogewallet. אירוע פריצה זה עורר ציוצים רבים על דוג'קוין, והפך אותו לאלטקוין המוזכר ביותר בטוויטר באותה תקופה, אם כי זה התייחס לאירוע שלילי.

בינואר 2014, נפח המסחר של Dogecoin עלה לזמן קצר על זה של ביטקוין וכל שאר מטבעות הקריפטו יחד. עם זאת, שווי השוק שלה נותר באופן משמעותי מאחורי ביטקוין. באותה תקופה חווה שער הדוג'קוין עליות שערים חדות, נסק לשיא של כ-$0.0018 דולר ולאחר מכן צנח יותר מ-90%.

עוד בינואר 2014 קהילת דוג'קוין התגייסה במטרה לשלוח את נבחרת ג'מייקה במזחלות שלג לאולימפיאדת החורף בסוצ'י, רוסיה. נבחרת ג'מייקה הצליחה לגייס תרומות בהיקף 30,000 דולר במטבעות דוג'קוין שאיפשרו לה לממן את הנסיעה ואת ההשתתפות בתחרות הלא ממש אופיינית למדינה הטרופית.

מם לקידום הקמפיין לתרומות בדוג'קוין למימון נבחרת ג'מייקה לאולימפיאדת החורף
 מם לקידום הקמפיין לתרומות בדוג'קוין למימון נבחרת ג'מייקה לאולימפיאדת החורף

עד הראלי של 2017, דוג'קוין נשאר ברמות מחירים של $0.0001-$0.0003. במרץ 2017 התחיל מחיר דוג'קוין לנסוק עד לשיא של $0.017, עלייה של אלפי אחוזים. לאחר הנגיעה בשיא, שער דוג'קוין החל לדעוך עד שנגע בשפל, 90% נמוך יותר מהשיא, שוב.

ההופעה האמיתית של דוג'קוין התרחשה במהלך 2021 ממש מתחילת השנה, נסק מחיר המטבע דוג'קוין מאיזור ה-$0.004 למטבע בגיבוי של ציוצים בלתי פוסקים מסלבריטאים רבים, המימז המצחיקים ואיך אפשר בלי אילון מאסק. כך, מטבע דוג'קוין המריא בעוצמה ושווי השוק שלו התנפח במהירות.

הציוצים של מאסק והגאות בכלל שוק הקריפטו גרמה לגל של סרטוני טיקטוק, ציוצים ושאר אזכורים ברשתות החברתיות שבהם שכנעו את המשקיעים שדוג'קוין בדרך לשווי של 1 דולר. הבלבול בין ערך מטבע לנתח השוק שלו גרם למשקיעים בלתי מנוסים רבים לחשוב שזה תרחיש בעל סבירות גבוהה, מה שגרם להם לרכוש עוד ועוד מטבעות דוג'קוין ולהמשיך להזין את עליית המחיר. 

בפועל דוג'קוין לא התקרב לשער של דולר אחד, ובנקודת השיא מחירו עמד על $0.73, עלייה של כמעט 50,000%.

פוטנציאל המטבע

לאן יגיע מחיר דוג'קוין?

דוג'קוין נוצר כבדיחה, ואת זאת יש לזכור תמיד. אך במקרה הספציפי של מטבע דוג'קוין, ראינו אפקט רשת עוצמתי חסר ביסוס פונדמנטלי כגון צוות פיתוח חזק או קוד תוכנה מתוחזק, אלא מבוסס נטו על ויראליות ברשתות חברתיות. 

יש שאומרים שדוג'קוין הוא "מטבע העתיד" ויש שאומרים שהבועה שלו תתפוצץ מאחר והוא סתם בדיחה. האם זה יחזיק? רק הזמן יגיד.

קניית דוג'קוין

איך קונים דוג'קוין (DOGE)?

ישנן שתי דרכים עיקריות לרכישת המטבע DOGE. הראשונה היא באמצעות כסף פיאט (דולר, אירו וכו'), ואילו השניה היא באמצעות ביטקוין או את'ריום.

קניית דוג'קוין בכרטיס אשראי

בורסת בינאנס השיקה לאחרונה שירות הפקדות בכרטיס אשראי. מדובר בזירת מסחר וותיקה ואמינה, בעלת נפח מסחר גבוה. הכנו לנוחיותכם את המדריך המלא לבורסת בינאנס.

שימו לב, אפשרות רכישה זו עלולה להסתכם בעמלות של 5-8% בעקבות עמלות המרת מט"ח.

קניית דוג'קוין באמצעות ביטקוין או אתריום

עולם המטבעות הדיגיטליים עודנו צעיר ואיננו מונגש באופן מוחלט. לכן, ישנם מטבעות רבים שניתן לרכוש באמצעות המטבעות ביטקוין או את'ריום בלבד, וביניהם גם ADA.

אם אין ברשותכם ביטקוין או את'ריום, אתם יכולים לרכוש אותם בעמוד קניית ביטקוין שלנו.

אם יש ברשותכם, אלו האפשרויות המומלצות:

זירת המסחר הסינית הגדולה ביותר בשוק המטבעות הדיגיטליים. בעלת הממשק הנוח ביותר ונפח המסחר הגבוה ביותר. למדריך מלא על בינאנס.

זירת מסחר וותיקה מאד אשר ניתן לבצע את הרכישה דרכה.

סקירת מטבעות דיגיטליים פופולריים

בואו ללמוד על המטבעות הקריפטוגרפיים

ארנקים מומלצים

ארנק דוג'קוין מומלץ

 1. ארנק חומרהLedger או Trezor, שניהם מכילים דוג׳ ושניהם משתייכים לסוג המומלץ ביותר של ארנקים. אם אינכם יודעים מהו ארנק חומרה, אנא קראו את המאמר הבא.
 2. ארנק למובייל – ארנק אדג’ (Edge). ארנק אדג’ הוא ארנק קוד פתוח מצוין שתומך במספר מטבעות נוספים מלבד דוג׳קוין וחווית המשתמש שלו נוחה במיוחד. 
 3. MultiDoge – ארנק האתר הרשמי.
 4. Dogecoin Wallet – אפליקציית אנדרואיד ארנק סלולר ל-IOS (אייפון) 

המדריך עזר לכם? פרגנו לנו בכוכבים

תנו ציון מ-1 עד 5:

4/5 – (21 votes)

ואם בא לכם גם לשתף ברשתות החברתיות בכלל פינוק 😍

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

הירשמו עוד היום והתחילו להרוויח

קורס מסחר בקריפטו

הקורס הפרונטלי המקצועי והמקיף ביותר בישראל

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן