סנאטור קולומביאני: "קולומביה יכולה להשתמש במפלים כדי לכרות ביטקוין"

פוליטיקאי קולומביאני בולט אומר שעל קולומביה ללכת בעקבות אל סלבדור ולכרות ביטקוין באמצעות מפלי המים הרבים בשטחה
קולומביה

הסנאטור והמועמד לשעבר לנשיאות בקולומביה, גוסטבו פטרו, מציע למדינתו לקחת השראה מאל סלבדור בנוגע לביטקוין ולהשתמש באנרגיה ההידרו-אלקטרית הרבה כדי לכרות ביטקוין. כ-65% אחוז מהחשמל המיוצר בקולומביה מגיע מאנרגיה הידרו-אלקטרית. אזור החוף הפסיפי של המדינה מלא במפלים גבוהים שיכולים לספק חשמל רב יותר מהצריכה באיזור.

פטרו שיתף בחשבון הטוויטר שלו כתבה בנוגע לכך שאל סלבדור החלה לכרות ביטקוין באמצעות הרי הגעש במדינה, ושאל: "ומה אם החוף הפסיפי ינצל את הנפילות התלולות של הנהרות ברכס ההרים המערבי כדי לייצר את כל האנרגיה שהחוף צריך ולהחליף את הקוקאין באנרגיה למטבעות דיגיטליים?"

פטרו לא הסביר בדיוק כיצד כריית ביטקוין עשויה להקטין את תעשיית הקוקאין הרווחת במדינה. ייתכן כי הוא מתכוון לכך שהקמת מפעלי כרייה של ביטקוין או אימוצו בצורות אחרות עשויים להביא משקיעים וחברות מהתעשייה ובכך לייצר פרנסה ומקומות עבודה רבים לקולומביאנים.

כרייה ירוקה

התמריץ המובנה בכריית ביטקוין מניע אנשים, חברות – ועכשיו גם מדינות – למצוא מקורות אנרגיה זולים ומתחדשים כדי לכרות את המטבע הדיגיטלי המבוקש. אל סלבדור היא לא רק המדינה הראשונה אשר אימצה את ביטקוין בתור הילך חוקי במדינה, אלא גם המדינה הראשונה שהחלה במאמצים לכרות ביטקוין באמצעות אנרגיה גיאותרמית מהרי הגעש בשטחה. 

כפי שאנו רואים, צריכת החשמל של ביטקוין עשויה דווקא לקדם את המעבר של האנושות אל עבר שימוש באנרגיה מתתחדשת. זה כבר לא רק תיאורטי – מבנה התמריצים של ביטקוין לא רק מעודד את אל סלבדור לכרות כדי להרוויח ביטקוין. למעשה, הוא זה המאפשר לגייס את הכספים הרבים הדרושים להקמת מפעלי חשמל גיאותרמיים מלכתחילה. מפעלים אלו, אשר מוקמים בזכות היכולת להפוך חשמל לביטקוין, יוכלו להעניק אנרגיה ירוקה ויציבה למשך דורות ארוכים.

ביטקויניזציה של אמריקה הלטינית

מאז המהלך ההיסטורי של אל סלבדור, פוליטיקאים רבים ממדינות אמריקה הלטינית מביעים את תמיכתם במהלך ומקדמים מהלכים דומים במדינותיהם. פוליטיקאים מארגנטינה, פנמה, ברזיל ופרגוואי כבר הצהירו על כוונות לקדם מהלכים דומים. 

בברזיל, אשר כבר מאפשרת לתושביה מסחר בקרנות סל מבוססי מטבעות דיגיטליים, הוגשה הצעת חוק להכיר בביטקוין כאמצעי תשלום ולהסדיר את מעמדו החוקי במדינה. גם באורגוואי פוליטקאים מקדמים הצעות חוק להכרה והסדרה של תחום המטבעות הדיגיטליים במדינה.

זה לא סוד שביטקוין ותעשיית המטבעות הדיגיטליים מציעים לאמריקה הלטינית הזדמנויות חדשות רבות. במובנים רבים, אימוץ המטבעות הדיגיטליים עשוי להיות עבורם משמעותי יותר מאשר לנו, במדינות המערב, מאחר ורבים מתושבי אמריקה הלטינית אינם יכולים לפתוח חשבון בנק, להשתמש בכרטיסי אשראי או לקבל הלוואות בנקאיות.

בין אם זה האנרגיה הירוקה הבלתי מנוצלת, המשקיעים הזרים, המדינות אשר מסתמכות על הדולר האמריקאי בתור המטבע שלהן, המשברים הכלכליים ושחיקת ערך המטבע בחלק מהמדינות או הפוטנציאל שלהן להרוויח מהשתלבות באחת התעשיות הכי מתקדמות בעולם – נראה שיש הרבה סיבות לאמריקה הלטינית להמשיך ללמוד מאל סלבדור.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן