ממשיכה לקנות ביטקוין: מיקרוסטרטג'י תמכור מניות בשווי של עד 500 מיליון ד'

בצעד ראשון מאז פרישתו של מייקל סיילור מתפקיד המנכ"ל ומינויו ליו"ר הדירקטוריון, מודיעה מיקרוסטרטג'י כי תמשיך לרכוש ביטקוין.
מיקרוסטרטג'י

חברת מיקרוסטרטג’י (MicroStrategy), ענקית הבינה העסקית הנסחרת בנאסדק (MSTR), הגישה ביום שישי (ו') מסמך לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) ממנו עולה כי בכוונתה למכור מניות בשווי של עד 500 מיליון דולר על מנת לממן מספר מטרות ארגוניות כלליות לרבות רכישת ביטקוין (BTC).

את מכירת המניות יובילו בנקי ההשקעות Cowen ו-BTIG, שהם שניים מהגופים הבולטים ביותר מבין אלה שעוסקים במניות הקשורות בקריפטו.

בתחילת אוגוסט מייקל סיילור פרש מתפקיד מנכ"ל מיקרוסטרטג'י ומונה ליו"ר הדירקטוריון שלה. המהלך הנוכחי של מכירת מניות החברה הוא סימן מוחשי ראשון מאז הפרישה לכך שסיילור, אחד התומכים הבולטים והנחושים ביותר בביטקוין בעולם העסקים האמריקני, לא נסוג מתוכניתו השאפתנית להפוך את מיקרוסטרטג'י לחברה המזוהה ביותר עם המטבע.

מאז 2020 סיילור השתמש בהון שגייסה החברה באמצעות מכירת מניות ואגרות חוב כדי לרכוש ביטקוין, ומזה זמן מיקרוסטרטג'י היא החברה המחזיקה בכמות הביטקוין הגדולה ביותר, כשברשותה 129,699 מטבעות. על פי שער ביטקוין הנוכחי כמות מטבעות זו שווה כ-2.8 מיליארד דולר.

התנודתיות הרבה במחיר ביטקוין אשר אפיינה את החודשים האחרונים ועדיין מאפיינת את התקופה הנוכחית, והצלילה של המטבע ממחיר השיא של כל הזמנים שלו אשר עמד על 68,789 דולר בנומבר 2021, הובילו את מיקרוסטרטג'י להפסדים של כ-1.2 מיליארד דולר.

המהלך הנוכחי מגיע פחות משבועיים לאחר שהוגשה תביעה נגד סיילור ומיקרוסטרטג'י בגין אי תשלום מיסים  בגובה של למעלה מ-25 מיליון דולר בסיוע של החברה.

הצהרות החברה

במסמך שהגישה מיקרוסטרטג'י ל-SEC היא ציינה כי אין לה תוכניות כלשהן לעסוק במסחר בביטקוין או להכנס לחוזי נגזרים המבוססים על החזקות הביטקוין שלה. יחד עם זאת, במידה ומיקרוסטרטג'י תזדקק למזומנים לצורך ניהול הנכסים שלה ולמטרות נוספות, היא עשויה למכור לשם כך חלק מההחזקות הביטקוין שלה. זוהי אמירה מעניינת כאשר משווים אותה להצהרותיו של סיילור לפיהן מיקרוסטרטג'י לעולם לא תמכור את הביטקוין שלה.

החברה הוסיפה כי התנודתיות במחיר המטבע עלולה להוביל לכך שהיא תמכור ביטקוין, אשר נקנה באמצעות ההכנסות ממכירת המניות, במחיר שיהיה נמוך משמעותית מהמחיר בו הוא נרכש.

עוד ציינה מיקרוסטרטג'י במסמך שהוגש ל-SEC, כי היא לא הציבה לעצמה יעד סופי באשר לגובה ההחזקות שלה בביטקוין. החברה תמשיך לעקוב אחר מצב שוק המטבעות הדיגיטליים כדי לקבוע האם וכיצד לרכוש כמויות נוספות של המטבע.

לסיכום

הזיקה ההדוקה בין מיקרוסטרטג'י לבין ביטקוין הובילה, בין השאר, לכך שמניית החברה הפכה להיות כרוכה במחיר המטבע.

ביום שישי (ו') מניית החברה זינקה בכ-12% לאחר שביטקוין זינק בכ-10%. יחד עם זאת, המניה איבדה כ-1.5% מערכה בשעות שלאחר המסחר בעקבות ההודעה על המהלך למכירת המניות, אשר ידלל את הערך של המניות הקיימות.

נותר יהיה לעקוב אחר יישום תוכניתה הנוכחית של מיקרוסטרטג'י ולבחון האם ובאיזו מידה כוונתה של החברה להמשיך ולהגדיל את החזקות הביטקוין שלה תשפיע על המטבע.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

שנת 2024 היא שנת הקריפטו

תנו לנו ללמד אתכם איך
לסחור ולהרוויח!

אל תפספסו את ההזדמנות - נותרו 5 מקומות אחרונים

👇השאירו פרטים עכשיו👇

תעשיית הבלוקצ'יין
צומחת בקצב מסחרר!

הכשרה מקצועית, הסמכה רשמית ו-Boost לקורות חיים

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

פרטייך התקבלו בהצלחה! 🎉

בנתיים, יש לך אפשרות לבחור מבין הפעולות הבאות:

דילוג לתוכן