הירידות בשוק נמשכות: ETH, ADA, DOT, BNB נופלים מעל 20%

ביטקוין נופל

ירידות חדות נרשמות בשוק המטבעות הדיגיטליים, כשהמגמה של השבוע שעבר נמשכת.

נכון לכתיבת מילים אלו, ביטקוין יורד כ-12% ונסחר בשער של $33,000. את'ר רושם ירידה של כ-17% ונסחר כעת בשער של $1,890.

אך מלבדם, מצטרפים לחגיגת הקריסה גם המטבעות המובילים הנוספים: BNB, DOT, ADA, LINK, XRP, LTC כולם יורדים 20% או יותר.

ביטקוין בדרך ל-$30,000 שוב?

ביטקוין שבר למטה את טווח ה-$38,000-40,000 ואת ממוצע 200 ימים, ובחן אותם כהתנגדות. זה מעיד בעיניי על המשכיות מגמת ירידה ולכל הפחות ביקור נוסף ב-$30,000.

נגיעה קצרה, חדה ומהירה באזור ה-$28,000 אפשרית ולא תפתיע אותי (ככל הנראה באותו היום ואז חזרה למעלה), אך אני רואה סבירות נמוכה לשבירה של רמת ה-$30,000.

עם זאת, במידה והתמיכה כן נשברת למטה עם סגירת נר יומי ברורה ונפחי מסחר שמחזקים אותה, הדרך ל-$24,000 עשויה להיות מהירה במיוחד.

אך במידה וההערכה שלי צודקת וביטקוין יקפוץ מה-$30,000, ניתן יהיה לצפות לביקור מעל ה-$40,000 תוך זמן קצר יחסית (שבוע-שבועיים) ככל הנראה.

על בסיס השוואה להתנהגות מחיר הביטקוין בנפילות הגדולות של מרץ 2013, אנחנו עשויים להימצא בטווח המחירים שבין ה-$30,000-48,000 בחודש הקרוב, לפני שנמשיך לעלות.

ניתן לצפות שבתקופה הזאת הדומיננטיות של ביטקוין תמשיך לעלות, כפי שעושה בימים האחרונים, כשההתנגדות המשמעותית הבאה היא באזור ה-49-50%.מחיר הביטקוין

את'ר עומד בפני מבחן חשוב

היום ייסגר נר יפני שבועי ואת'ר (ETH) רוצה וצריך לסגור מעל $1,936. אפשר לצפות לתנודתיות רבה במטבע בהמשך היום, שכן הוא עומד לשבור בנוסף את קו המגמה התכלת אשר עולה מתחילת ינואר השנה והשורים (הקונים) ינסו שלא לתת לזה לקרות.

ישנה תמיכה חזקה מאד בכל הטווח שבין $1,850 ל-$1,900 ולכן יש בי אופטימיות שהוא עוד יסגור את היום (1D) והשבוע (1W) מעל הקווים הנ"ל.

עם זאת, במידה והוא כן שובר את התמיכות למטה ע"י סגירת נר יומי מתחת ל-$1,800 עם ווליום, אני צופה המשכיות חדה ומהירה גם לממוצע 200 ימים ($1,600) ואף לנגיעה מהירה וחדה בשיא הקודם שנרשם ב-$1,400.

כרגע לפי מדדי המומנטום הכוח נמצא עם הדובים, ועוד לא נרשם סימן להיפוך.

הגרף של את'ר משמש כחיזוק להמשך התחזקות הדומיננטיות של ביטקוין, שכן הגרף נראה פחות טוב (במיוחד אם ישבור למטה היום).

מה לגבי היתר?

ובכן, בכנות הם כולם חוטפים מכות קשות, הן במונחים דולריים והן במונחי BTC (כלומר בשווקי המסחר שלהם נגד ביטקוין), מה שמעיד ש"המלך חזר".

BNB למשל, המטבע של בורסת בינאנס, שובר תמיכות חזקות ומסתמן שבדרך ל-$210 לפני שיתהפך, שם מחכה לו התמיכה הבאה עם.

DOT, המטבע של רשת פולקדוט, נחתך גם הוא 67% בשבוע ונסחר כעת בשער של $16.5 לאחר ששבר את ממוצע 200 ימים למטה. אזור ה-$16-16.5 בו הוא נמצא כעת אמור לשמש כתמיכה חזקה, שבמידה ולא תחזיק – שער ה-$10 בהחלט עומד על הפרק.

ADA, המטבע של רשת קרדאנו, שב ל-$1.12 נכון לכתיבת מלים אלו – ירידה של 55% מהשיא. כמו DOT גם הוא נמצא כעת בתמיכה שאמורה להיות חזקה, ושבירה של אזור זה עשויה גם להוביל אותו בחזרה לאזור ה-80 סנט.

טווח קצר מול טווח ארוך

עבור רבים מכם זוהי הנפילה הדרמטית הראשונית שאתם חווים, ואין זה מפליא. הפעם האחרונה שחווינו נפילות כה חדות בשוק היו במרץ 2020 מיד עם התפרצות הקורונה.

עליכם לזכור ששוק המטבעות הדיגיטליים עודנו קטן מאד. הן ביחס לכמות הכסף בעולם והשווקים אותם הוא מתיימר להחליף, והן ביחס לפוטנציאל שלו.

שוק קטן אומר שישנם סוחרים גדולים שיכולים להשפיע על המחיר יותר מאחרים, וזה הגיוני במיוחד לאור מה שאנחנו יודעים על השווקים הפיננסיים בכלל והמניפולציות שמבוצעות בהן.

רמות המינוף הגבוהות בשוק הקריפטו הובילו לריביות גבוהות ואלו הם בדיוק הזמנים שהמניפולציות מכות חזק.

לכך ניתן להוסיף כמובן את אפקט הפחד והבהלה שמגיע עם החדשות של "סין אוסרת על קריפטו" (אשר חוזרות על עצמן כל שנה במתכונת כזאת או אחרת).

במלים אחרות, זהו הזמן שלכם לעצור, לנשום, ללמוד ולהבין שאם אתם לא מנוסים מספיק כדי "לשחק" (להמר) בטווח הקצר, רצוי שתתנתקו ממנו ותכוונו להשקעות ארוכות טווח שבהן תהיו חסינים יותר לנפילות החדות הללו.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.
בן סמוחה

בן סמוחה

בן 32, בוגר תואר לכלכלה וניהול מאוניברסיטת 'בן גוריון', וכעת מרצה באוניברסיטה. בן הקים את CryptoJungle וקהילת 'מדברים קריפטו', שיחדיו מהווים גוף התוכן, האקדמיה והקהילה המובילים והגדולים בישראל. בנוסף, נמנה בין מייסדי עמותת Blockchain B7, ויועץ חיצוני לארגונים בתחום הקריפטו והבלוקצ'יין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן