שוק הקריפטו רועד: ביטקוין נוגע ב-$27,200; אתריום צולל ל-$1,420

בהמשך לנתוני האינפלציה המדאיגים ולירידות בוולסטריט - גל אדום שוטף את שוק הקריפטו מתחילת סוף השבוע
ביטקוין נופל

שוק המטבעות הדיגיטליים חווה שבוע לא פשוט כשהיום (א') ממשיכות הנפילות החדות שהתחילו בסוף השבוע זמן קצר לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן (CPI) האמריקני, שממנו נגזרת רמת האינפלציה הרשמית – שעלתה יותר מהצפוי. זמן קצר לאחר פרסום הנתונים הרשמיים, השווקים העולמיים החלו לרדת בחדות והשליכו גם על שוק המטבעות הדיגיטליים.

לאחר שביקר ב-$31,800 לפני מספר ימים, צונח ביטקוין (BTC) כ-14% אל עבר ה-$27,200. נכון לכתיבת מילים אלו ביטקוין נסחר במחיר של $27,600. אתריום (ETH) מנגד, חווה פגיעה משמעותית יותר וצולל יותר מ-20% בשבוע האחרון בלבד וסוחף איתו את שאר המטבעות האלטרנטיבים: בי.אנ.בי (BNB) משלים ירידה של 14.5%, קרדנו (ADA) יורד 9.6%, ריפל (XRP) כ-11.9%, סולאנה (SOL) צולל 18% ודוג'קוין (DOGE) יורד בחדות 19.5%.

מאז השיאים שקבעו לקראת סוף שנה שעברה, ביטקוין נסחר ב-60% פחות מהשיא של $69,200 ואתריום ב-70% פחות מהשיא של $4,870.

ביטקוין חוזר לשלוט

בהשוואה לביטקוין, הרוב המוחלט של המטבעות האלטרנטיבים השונים יורדים בצורה חדה יותר ובעקבות זאת, החלק היחסי של ביטקוין מכלל השוק (BTC.D) גודל ומגיע לרמות שיא מאז חודש יולי 2021.

מאז השפל שקבעה הדומיננטיות ב-39.2%, היא נמצאת בעלייה מתמדת, ונכון לכתיבת מילים אלו היא עומדת על 48.5%.

כפי שניתן לראות בגרף, מסתמנת פריצה של התנגדות במסגרות זמן שבועיות (1W) ועל פי מדד פרופיל הווליום (VPVR), מסתמן כי לדומיננטיות אין התנגדות משמעותית עד לרמות ה-58-60% שם נמא ממוצע 200 שבועות (200-MA).

Bitcoin Dominance – BTC.D (Tradingview.com)

סיכום ומבט קדימה

לאחר חודשים ארוכים של עליות של מאות ואלפי אחוזים, השוק הדובי בעיצומו והרבה אוויר יוצא. משקיעים ברחבי העולם מצמצמים סיכונים והופכים ליותר 'בררנים' בהשקעותיהם. התנאים הגיאופוליטים והמוניטרים לא מסייעים ואף תורמים לסנטימנט השלילי ולרמות הנזילות בשווקים.

פרוייקטים בשוק המטבעות הדיגיטליים שהתבססו בעיקר על ספקולציה וציפיות עתידיות – חווים עכשיו את המציאות האמיתית. מנגד, ביטקוין בפרט ופרוייקטים מבוססים נוספים, ממשיכים לחוות התעניינות, אימוץ וצמיחה למרות ירידות השערים החדות.

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir
דור אופיר

דור אופיר

ביטקוינר, מגיע מעולם ניהול פרויקטים בשיווק דיגיטלי, בעל רקע מעולם הכלכלה ובשנים האחרונות גם מתעשיית הקריפטו. דור מאמין שהאינטרנט בשילוב תעשיית הבלוקצ'יין והקריפטו יובילו את העתיד הכלכלי והפסיכולוגי של האנושות בדורות הבאים. https://twitter.com/Dor_Ophir

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן