בצל האיסור הסיני: מטבעות ה-DeFi כגון UNI ו-DYDX נוסקים

האיסור הסיני החדש דוחף משתמשים רבים אל עבר DeFi; מחירי המטבעות של זירות המסחר הריכוזיות צונחים בזמן שאלו של המבוזרות נוסקים.
סין china

ביום שישי האחרון סין העצימה את פעילות האכיפה נגד מסחר ושימוש במטבעות הדיגיטליים במדינה, כולל בהונג קונג. הבנק המרכזי של סין הודיע שכל פעילות הקשורה במטבעות דיגיטליים כולל מטבעות יציבים (סטייבלקוינס) הינה בלתי חוקית, ואסר על זירות מסחר בינלאומיות לתת שירות בסין.

בזמן שזירות מסחר רבות החלו לחסום הרשמה ופעילות של משתמשים מסין, נרשמה רמה גבוהה של משיכות כספים מהפלטפורמות. בין זירות המסחר אשר מגבילות את פעילותן בסין נמצאות: בינאנס, OKEx ו-Huobi.

מחיר ה-USDT צונח מול היואן

בשלב זה נראה שהדרך היחידה של משתמשים סינים להפקיד כסף אל זירות המסחר כמו Huobi ו-OKEx או למשוך מהן היא באמצעות שיטת מסחר ישיר (עמית לעמית) מעבר לדלפק (OTC)  בשיטת המסחר הזו משתמשים יכולים להחליף ישירות כספים ביניהם בעסקאות בודדות ובסכומים גבוהים.

משתמשים רבים החלו למכור את המטבע היציב USDT במהירות ולהמירו ביואן הסיני. בתוך יום מההודעה של סין, המחיר של USDT צנח בזירות המסחר Huobi ו-OKEx אל מתחת ל-6.2 יואן. לפני ההודעה, המחיר של USDT בזירות המסחר הללו עמד על כ-6.37. מחיר זה כבר היה עם פרמיה שלילית של 1.5% ביחס לשער של הדולר מול היואן. כעת הפרמיה הזו גדלה ביום אחד ל-4.3%.

בעקבות האיסור הסיני, זירת המסחר Huobi הודיעה כי היא תסגור עד סוף השנה את החשבונות הקיימים של המשתמשים שלה אשר נמצאים בסין. הטוקן HT, של זירת המסחר Huobi, צנח בערכו אל מתחת ל-6$ וכעת נסחר בסביבות 7.4$. מאז שסין החלה מחדש את מאבקה במטבעות הדיגיטליים, הטוקן HT איבד כ-80% מערכו. 

מטבעות ה-DeFi מעלים הילוך

בזמן שמטבעות דיגיטליים של זירות מסחר ריכוזיות צונחים בערכם, הערך של מטבעות דיגיטליים של זירות מסחר מבוזרות עולה במהירות. סוחרי קריפטו רבים מהמרים שהמאבק של סין רק יחזק את התעשייה של הכלכלה המבוזרת (DeFi), בה אנשים יכולים לסחור ישירות ללא גוף שלישי מתווך. בין אם זה חשש מפני הרגולציות אשר עשויות להגיע, ובין אם זה אזרחים סינים אשר רוצים לסחור על אף האיסור של ממשלתם – זירות המסחר המבוזרות הן האלטרנטיבה הרלוונטית.

החל מסוף השבוע האחרון מחירי המטבעות של זירות המסחר המבוזרות עלו בחדות. לדוגמה, אתמול תוך כשעה בלבד, המטבע UNI של יוניסוואפ והמטבע SUSHI של SushiSwap עלו בכ-20%. ב-24 שעות האחרונות, מחירי המטבעות UNI ו-SUSHI, כמו גם המטבע של זירת המסחר המבוזרת dYdX, עלו כולם בלמעלה מ-30%.

האם האיסור הסיני יעצור את המסחר בסין?

לאחר איומים רבים על תעשיית המטבעות הדיגיטליים בעבר מצד ממשלת סין, נראה שהפעם הם לא רק מדברים. 

הפעם הממשלה הסינית נראית נחושה יותר מתמיד לאכוף ולהילחם בכל מה שקשור במטבעות דיגיטליים שאינם בשליטתה.

מאחר וחלק משמעותי מהמסחר העולמי מגיע מסין, יתכן שנראה ירידה בנפח המסחר במטבעות דיגיטליים. מצד שני, נראה שהמגמה של מסחר ישיר ופלטפורמות מבוזרות רק ילכו ויגדלו כתוצאה מהאיסור הסיני. האם הממשלה הסינית תצליח באמת לעצור את המסחר בסין?

אם נסתכל על ניגריה, למשל, ההגבלות מצד הממשלה דחפו את ניגריה להיות מהמדינות המובילות בעולם בנפח מסחר ישיר וגרמו למחיר הביטקוין במדינה לנסוק אל 86,000 דולר.

נראה שגם זירת המסחר FTX, אשר עברה מהונג קונג לאיי בהאמה לאחרונה, מרוויחה מההתפתחויות. על פי העיתונאי הסיני Wu Blockchain, זירת המסחר FTX היא הזירה המפורסמת ביותר בסין שאינה מבוססת במדינה וחברים רבים בקהילות קריפטו סיניות מפיצים את קישורי ההרשמה שלה.

לדבריו, רבים מהמשתמשים הסיניים עוברים אל עולם הכלכלה המבוזרת ומספר המשתמשים בארנקי MetaMask ו-dYdX יגדל במהירות. "כל הקהילות הסיניות דנות באיך ללמוד defi," כתב.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/
דאיה מורטי

דאיה מורטי

דאיה הינו מורה ויוצר תוכן בתחום הקריפטו, שאוהב לחקור את התופעות הפסיכולוגיות, החברתיות והכלכליות בתחום. בשנת 2013 כתב תוכן באתר 'אלף ביט', ומאז נהנה לצפות ולהשתתף בטרנספורמציה שהביטקוין מביא לעולם. בזמנו הפנוי הוא אוהב לתרגל יוגה ומדיטציה. בעל הבלוג Bitcoin4U. לבלוג: https://bitcoin4u.co.il/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן