למרות הירידות: חברות כריית ביטקוין אינן מודאגות ואף מרחיבות את פעילותן

לצד החשש הגובר של משקיעים מהמשך מגמת הירידה במחיר הביטקוין, נראה שחברות כרייה מקדמות בברכה את השינוי בהיקף הפעילות העסקית בשוק.
כריית ביטקוין אינה נפגעת

על רקע הירידות החדות בשווקי המטבעות הדיגיטליים, לרבות המשך מגמת הירידה במחיר הביטקוין (BTC), נראה כי חברות כריית ביטקוין אינן מוטרדות מהתנודתיות המטבע ואף מקדמות בברכה את הירידה בהיקף הפעילות העסקית שלהן בשוק. זאת משום שמצב השוק פותח בפניהן את ההזדמנות להשיג יותר כוח חישוב לפעילות הכרייה שלהן.

קצת רקע

מחיר הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים נמצאים במגמת ירידה מתמשכת. נכון לכתיבת שורות אלה ביטקוין נסחר סביב 28,000 דולר. יחד עם זאת, נראה כי התנודתיות הרבה במחיר הביטקוין בפרט ובשווקי המטבעות הדיגיטליים בכלל מהווה הזדמנות עבור חלק מחברות כריית הביטקוין הגדולות.

פעילות כרייה מתנהלת על בסיס מנגנון הוכחת העבודה (Proof of work) אשר דורש כוח חישוב רב כדי לאמת טרנסקציות ברשת הבלוקצ’יין, ליצור מטבעות חדשים ולאבטח את הרשת.

חברות כרייה מובילות מנצלות את המצב

אתר החדשות המוביל קוינטלגרף פנה לחברות כרייה מובילות, כדי לשמוע מהן כיצד מצב השוק משפיע על פעילותן.

נציגי חברת הכרייה Marathon Digital Holdings (סימן MARA), שהיא השלישית בגודלה מבין החברות הציבוריות שמחזיקות ביטקוין על פי Bitcoin Treasuries, וחברת הכרייה Riot Blockchain (סימן RIOT), שנמצאת במקום השמיני של החזקות ביטקוין בחברות ציבוריות, טענו כי למצב השוק תהיה השפעה מועטה, אם בכלל, על התוכניות העסקיות שלהן.

נציגי החברות הסבירו כי התנודתיות בשוק יצרה הזדמנות עבור חברות כרייה גדולות משום שהיא הובילה להפסקת פעילותם של חברות כרייה קטנות ושל כורים מקומיים עם היקף פעילות מצומצם יחסית, אשר פינו נתח שוק אותו החברות הגדולות יכולות עכשיו לתפוס.

יציאת כורים מרשת הבלוקצ'יין של ביטקוין הובילה לירידה בכוח החישוב הכולל ולצמצום התחרות ברשת. עובדה זו מאפשרת לחברות הכרייה הגדולות להגדיל את כוח החישוב שלהן על חשבון הכוח שהתפנה ולכרות יותר מטבעות. כמוכן, הירידה בכוח החישוב ברשת מובילה לירידה ברמת קושי הכרייה ולצמצום ההוצאה הכללית על אנרגיה עבור חברות כרייה שממשיכות לפעול משום שמחשבי הכרייה שלהן צריכים להשקיע פחות עבודה.

לסיכום

ימים יגידו האם מגמת הירידה במחיר הביטקוין (במידה ותמשיך) אכן תאפשר לחברות הכרייה הגדולות להרוויח מההזדמנות כפי שהן טוענות. כך או כך ניתן לראות במצב זה, בו ארגונים גדולים ומבוססים משתלטים על נתחי השוק של מתחרים קטנים מהם, עדות להשפעה של מנגנונים כלכליים מסורתיים על עולם המטבעות הדיגיטליים המבוזר, אשר שואף, בין השאר, להציג מודלים כלכליים חדשים ושוויוניים.

 

קבלו את העדכונים והחדשות הכי חמות מעולם הקריפטו ישירות למייל שלכם:

שתפו:

פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.
פיני שרגיל בן סירה

פיני שרגיל בן סירה

פיני הוא איש הייטק בעברו, שמגיע מתחום הכתיבה, ניהול התוכן והתקשורת השיווקית. לאחרונה החל את דרכו במרחב המרתק והאינסופי של הקריפטו. מתעניין באופן בו הרעיונות והטכנולוגיות של עולמות הבלוקצ'יין והקריפטו ישפיעו על מבני הכוח החברתיים והכלכליים בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מומחה מומלץ

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

cropped-logo-cryptojungle-2.png

להתחברות מלאו שם משתמש וסיסמה

דילוג לתוכן